The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Съвет за Газов Инжекцион

#1
Здравейте колеги,
влязла ми е една муха - да сложа ГИ на S40-ката ми. Моторът е B4184S - Фордовския, 1.8
Моля за съвети относно това дали ще създава проблеми (както на GDi напр.), ще имам ли проблеми после с други компоненти (помпа, клапани, дюзи и т.н.) и въобще струва ли си?
На година навъртам 6-8 хил км, но смятам да си я карам още няколко годинки поне.
Благодаря
Reply

#2
Ako парите за гориво не са ти проблем, не си слагай газ, при положение че минаваш толкова километри и за този мотор!
VOLVO V40 2.0/96г. ГИ LOVATO
MITSUBISHI COLT V 1.3/99г.
Когато съдбата ти обърне гръб, не се отчайвай - изчакай я да се наведе!
Reply

#3
ico_kosara007 Wrote:Ako парите за гориво не са ти проблем, не си слагай газ, при положение че минаваш толкова километри и за този мотор!
За сега не са проблем, но като гледам как скача бензина... Какво имаш в предвид с "и за този мотор!"? Не е подходящ за ГИ ли?
Reply

#4
Напротив, подходящ е за газифициране но гори по-малко от двулитровия.В момента ГИ са около 900 лева(хубавите) и можеш да си направиш сметка с твоя пробег за колко време ще му избиеш парите.Аз лично бих те посъветвал да си сложиш само ако смяташ да я караш поне още 4-5 годинки,иначе няма смисъл за толкова километри на година.
VOLVO V40 2.0/96г. ГИ LOVATO
MITSUBISHI COLT V 1.3/99г.
Когато съдбата ти обърне гръб, не се отчайвай - изчакай я да се наведе!
Reply

#5
Здравейте колеги,
влязла ми е една муха - да сложа ГИ на S40-ката ми. Моторът е B4184S - Фордовския,........ 1.8 Тука си в грешка не е Фордовски,а е на волво само дизеловите от тези години са на форд.Иначе слагай ГИ,няма да съжаляваш. Wink
S40 1.8i 115ks. 99г Цвят бордо.С ГИ Български За 750лв.
Reply

#6
pretpocitani Wrote:Здравейте колеги,
влязла ми е една муха - да сложа ГИ на S40-ката ми. Моторът е B4184S - Фордовския,........ 1.8 Тука си в грешка не е Фордовски,а е на волво само дизеловите от тези години са на форд.Иначе слагай ГИ,няма да съжаляваш. Wink

И това не е много вярно..... дизеловите двигатели са на рено с доработка от волво Wink :mrgreen:
За бензиновите няма спор-на волво са с изключение на GDI, който си е на мицубиши.
\\// (())  ||_  \\//  (()) S60 D5 185+к.с. М66.
Reply

#7
Къде във Варна ще ми препоръчате добър газаджия и какъв ГИ да сложа?
Reply

#8
simeonovss Wrote:Къде във Варна ще ми препоръчате добър газаджия и какъв ГИ да сложа?

За да няма реклама ти писах на лични.
Поздрави!!
S80 D5244T 163hp - 2006г. ръчна скоростна кутия
Reply

#9
Колеги от София съм. Каква ГИ (и къде) да сложа на волво с40 '98, 1.6 16в, мотор рено.
благодаря
Георги.
Reply

#10
Жорка сложи такъв ГИ който ти е по джоба.Кеф ти Фобос(БГ), Ловато,БРЦ,Ланди-Ренцо.И стига глупости, мотора ти е на Волво.
VOLVO V40 2.0/96г. ГИ LOVATO
MITSUBISHI COLT V 1.3/99г.
Когато съдбата ти обърне гръб, не се отчайвай - изчакай я да се наведе!
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)