The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Тампони на скоростната кутия

#81
ДА ще го вържа ,ама на мен мисълта ми е ако може да се рециклира да го рециклирам ,че за нов най-ниската цена която намерих е 220 лева,а толкова посмъртно няма да дам при положение ,че съм я купил за 800.Аз мога да карам и без да е вързан като се опуска плавно съединителя няма проблем ,ама тая кола ще я кара жена ми и ....
Reply

#82
GT1 Wrote:Ненавременната смяна на дефектирал тампон води до негативни последици по моторизацията - респективно полуоски, скоростна кутия, окачване...
101% Вярно - смених 2 кутийки докато го разбера... е поне няма да го забравя Smile
[Image: ab276107.gif]
[Image: ab245320.gif]

[Image: ab245321.gif]
VOLVO S40, 1.8 115hp, 97г. -Р 9969 минало
VOLVO 440 1.7i 89г. B18E, Р 1401 РС - минало
VOLVO 460 1.8 моно 91г. B18U, Р 0345 РС - минало
Reply

#83
Колега знам много добре какво може да се случи...
За това искам да го оправя,но 190 лева(преди малко звънях в мп) няма да дам ,яко ще турско да е.Не е реална тази цена за 15 годишна кола.
За това питам понеже някой спомена за рециклиране да даде повече инфо.а не питам какво може да се случи ,ако се кара така.

P.S. Да питам понеже намерих втора ръка за приемлива сума.Удачно ли е и какво да му гледам да разбера дали е читав?
Reply

#84
И аз имам проблем с тези тампони, което е нормално за 18г. автомобил. Моите не са скъсани, но много омекнали. Би трябвало да се сменят и трите тампона. Ако смениш само този на скоростната кутия, при омекнали предни два тампона, задния няма да изкара много. На мен в МП ми искат по 163лв. на тампон. Сумата не е непосилна, но се приближава до стойността на целия автомобил. Рециклирани не се предлагат, но има човек който може да направи това <!-- m --><a class="postlink" href="http://shikov.hit.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;">http://shikov.hit.bg/</a><!-- m --> . Лошото е че не му се занимава за единични бройки. Ако се събере някаква бройка клиенти от форума е друго нещо. Тук <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.tregaltd.com/products.aspx?id=866" onclick="window.open(this.href);return false;">http://www.tregaltd.com/products.aspx?id=866</a><!-- m --> също правят по поръчка и имат изискване за минимален брой.
Reply

#85
А как да разбера дали предните са ми омекнали?
Reply

#86
Стартиращ колата. отварящ предния капак, сядащ в нея и при дръпната ръчна спирачка вкарващ първа скорост /така се проверява задния тампон/, задна за предните два. Отпускащ педала на съединителя до зацепване и наблюдаващ двигателя през процепа между вдигнатия преден капак и предното стъкло дали "мърда" прекомерно. Аз лично го усещам по самата работа на съединителя и увеличените вибрации предавани от двигателя към купето.
Комбинацията от стара кола с необосновано скъпи части е особено "лоша комбинация", но надежда има. Цената на скрапта се покачва в световен мащаб и у нас. 8)
Reply

#87
Човек на мен при задна скорост двигателя ми се удря в гредата над радиатора ти ми говориш за мърдане :lol: Как да ги проверя дали са омекнали по този начин като ми е скъсан задния.:lol:
Reply

#88
Ако мислиш да я караш по дълго тая кола, е правилно да смениш и трите тампона. Аз ако имах гараж или някакво закрито място с лебедка/телфер бих пригодил тампон от друга марка автомобил. Предните няма да са проблем. За задния ще трябва малко рязане и пробиване.
Reply

#89
намерих си тампон като нов е,но този дето го е свалял е срязал болта...БЕЗ КОМЕНТАР ..
та отидах в сервиза да го сменим ,щяхме да измислим нещо за болта и като свалихме стария какво да видя.
планката се скасала ,а тампона си е цял Smile
оправихме я и са си имам тампон за скоростите резерва.Ако някой има нуждаещ се да пише ще се разберем нещо Wink
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)