The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Мнения за дизел от различни бензиностанции

#1
Здравейте,

От скоро карам дизел, досега и всичките ми коли бяха с бензинови двигатели. Иска ми се да посъбера повече мнения за това кои бензиностанции предлагат според вас качествен дизел. Ако някой също даде мнение в кои бензиностанции има по-малко съдържание на био дизел и парафин ще съм много благодарен.

Засега зареждам само от EKO с техния Diesel EKONOMY и съм доволен от работата на колата. Дали е по-икономичен не мога да кажа, но на мен ми стига да знам че е качествен и от него не би следвало да очаквам проблеми с колата.

Поздрави.
XC60: AWD/D3 (D5244T16)/Geartronic
Reply

#2
аз зареждам от всички( известни), избягвам да зареждам от измислени бензиностанции, и май всички са еднакво смотани. единствено забелязах че от ЕКо, пуши повече. вчера сменях горивен филтър който е на 25 000км, е няма такава гнусотия вътре в него.
Volvo S60 D5 163hp D5244T - automatic
[Image: ab192146.gif]
юзербары для форумов
Reply

#3
В40 1.9д/115к.с. Пробвайки всички остана само Ромпетрол, като ли че най-меко (мазно) работи двигателя и разхода е добър.
Reply

#4
Човек от "кухнята" ми каза,че дизела на Ромпетрол е най добър!
VOLVO 850 GLT 2.0Turbo avtomatik 1996g.
Reply

#5
До колкото знам ромпетрол ги зарежда петрол такаче смятайте каква е нафтата. Wink
Reply

#6
Ами аз зареждам вече само в Ромпетрол или ОМВ (и само maxmotion или там както им се казва по-скъпия дизел) и то в определени станции, защото и в двата случая на други места съм имал разлики...
Reply

#7
И аз вече зареждам само от "Ромпетрол".
По-страшно от изкуствения интелект е естествената простотия. (А.Айнщайн)
Reply

#8
malkiq112 Wrote:До колкото знам ромпетрол ги зарежда петрол такаче смятайте каква е нафтата. Wink

И аз съм го чувал това, но за южна България. Северна България се зарежда от рафинерията в Констанца и складовата база в Русе. Това е аз поне, което съм чул...Wink
Reply

#9
malkiq112 Wrote:До колкото знам ромпетрол ги зарежда петрол такаче смятайте каква е нафтата. Wink
Тук говорим за дизела а той е от Румъния.
VOLVO 850 GLT 2.0Turbo avtomatik 1996g.
Reply

#10
Интересно. За Ромпетрол последно, навсякъде в бензиностанциите ли дизела ли е Румънски или само в Северна България? В София за съжаление няма добре изградена тяхна верига.

За ЕКО - чух от няколко места че дизела им е добър защото бил Ирански и е без побългарени добавки. Някой може ли да потвърди?
XC60: AWD/D3 (D5244T16)/Geartronic
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)