The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Нужно ли е да слагаме газ ?

#11
От 94 година карам личен автомобил на газ.
До сега заради газта не съм правил ремонти.
Но кой знае.
Едно време като обръщахме на безоловен бензин що приказки се изприказваха сега е същата работа.
Явно някои хора си мислят че са стигнали върха и тъпчат на едно място.
460 1.8 моно 1994 година с газ и на всичкото отгоре и върви
850 2.5 бензин газ
Reply

#12
Карам на пропан-бутан от 20 години и колите ми си работеха перфектно,без никакви ремонти!Сега на Волвото ми,което взех,сьщо монтирах газов инжекцион и няма никаква разлика в тягата между бензин и газ,а разликата е само финансова,разбира се в полза на газта!Нека не забравяме,че на най-икономичните дизели,километьра им на нафта,струва повече от която и да е кола с ГИ!Всеки може да си направи елементарната аритметика!Не напразно ,бакшишите карат само на газ и колите им издьржат без проблем по половин милион километра,нали!?Задайте си вьпроса,защо не карат "печки",ако е такава далавера?!Отговорьт е прост:1.Дизел=скьпа поддрьжка+скьпо гориво=скьп километьр!!!2.Дизельт е с тенденция,постоянно да поскьпва,което отежнява още повече използването му.За пример бих дал сьседни страни,като Гьрция-около 4лева за литьр,качествен дизел,Турция-около 5лв.за литьр дизел,а ние тепьрва ще ги догонваме в цените за дизела и бензина!
Пропан-бутана си остава най-ефтиното гориво,като аналог за бензиновият двигател и не напразно,вече е масово предпочитание за бьлгарина!На газ вече започват да карат немци и французи/правителствата им популяризират газта,като масово монтират газоколонки по бензиностанцийте заради кризата и поскьпването на горивата/,а италианци,шведи,холанци и целият бивш соц. лагер,от край време си брьмчат на газ!
Та ,това е картинката с газта,а иначе,всеки според джоба си!Аз лично,дори и да бях милионер,пак бих карал на газ,не само заради екологията,а просто защото не си струва да се дават излишни пари за скьпи горива!
Reply

#13
Това за екологията не го набутвайте като довод. Въглеродните емисии са по-ниски на газ, но азотните са в пъти по-високи и катализаторите не успяват да ги неутрализират. Азотните емисии бяха проблем 80те години на миналия век и го решиха за бензина и дизела, затова сега не се говори за тях. С газта ще възникне отново, причиняват смог, киселинни дъждове и се натрупват в растенията като нитрати.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#14
Пропан-бутаньт не изгаряше ли без остатьци,колега?Ако се отделя някаква вредна емисия,то тя е незабележима в сравнение с другите горива и не напразно в домакинствата готварската печка на пропан-бутан е без кюнец,нали?!
Reply

#15
Нищо не изгаря без остатък. При запалена кола дори и на газ в гараж се умира!

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.nett.ca/faq/lpg-4.html">http://www.nett.ca/faq/lpg-4.html</a><!-- m -->

Carbon Monoxide 25
Nitric Oxide 25
Nitrogen Dioxide 3
Butane 800
Sulfur Dioxide 2
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#16
Бе,жената готви на газ от 30 години в кухнята,ама още е жива!Ма,сигурно е извьн земна,мамка и!
Reply

#17
emg07 Wrote:Бе,жената готви на газ от 30 години в кухнята,ама още е жива!Ма,сигурно е извьн земна,мамка и!
:mrgreen:
Моето мнение е че щом в белите страни като караш на газ имаш данъчни облекчения => колата изпуска по малко вредни емисии от колкото на бензин или дизел. Аз лично от тази логика се водя, но дали е грешна или вярна е друг въпрос. Пък съвсем отделен въпрос е че до колкото знам готварската газ е различна от газта за автомобилите. Wink
Volvo V40 1997г. 2.0 - EX
Volvo 850 1994г. 2.0 - EX
Honda Accord 2004г. 2.2 i-CTDI - EX
VW Touareg 2005г. 2.5 TDI - EX
Opel Astra 1994г. 1.6 - EX
Nissan Almera N16 2004г. 1.5 QG15, - Now
VW Passat 2006г. 2.0 TDI - Now
Ford Mondeo 2004г. 2.0 - Now
Reply

#18
Пропан-бутаньт е един за колите и за домакинството,а за "белите" страни си прав!
Reply

#19
До сега не съм виждал камион с пропанбутан за готвене да зарежда газостанция.Всичката газ е еднаква, просто има обособен пункт за зареждане на туристически бутилки. Иначе газта изгаря без вредни емисии. Отделя се пара(вода) и пълни гърнетата на колите.


emg07 Wrote:Бе,жената готви на газ от 30 години в кухнята,ама още е жива!Ма,сигурно е извьн земна,мамка и!
Показателен пример колега! Wink
VOLVO V40 2.0/96г. ГИ LOVATO
MITSUBISHI COLT V 1.3/99г.
Когато съдбата ти обърне гръб, не се отчайвай - изчакай я да се наведе!
Reply

#20
Йес!
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)