The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Подмяна на амортисьори и пружини

#1
Здравейте,собственик съм на S80 2003г. 2,4 Д5,аутомат и имам следния проблем.
Като мина през дупка или неравност все едно че се удрям челно в бордюр с 40 км/ч,звука е страшен.
Трябва да отбележа че пружините май са рязани,щото колата е много ниска и това ме навява на мисълта че като попадне в дупка и амортисьора се разгъва 2-3 см.а като се прибере около 5-6 и буталото се удря в края(тавана )на горния край.Реших да сменя пружините с по-високи(оригинални)и да подменя и амортисьорите за да почувствам поне малко комфорт от карането на лимузина.
Обаче амортисьорите са с електрическо командване на твърдостта и не мисля да давам пари за екстра която не ползвам.
Та въпроса е ще може ли да се подменят и да нямам проблеми с борд копа и дали е възможно софтуерно да се изолира екстрата за втвърдяване.
Reply

#2
Здравей колега,
Аз също притежавам тази екстра Four-C на колата но също като тебе се отказах след като посетих Мото Пфое за поразпитам за цена за подмана -при мене предните бяха отишли-Като ми обявиха цена 1500 лв за бройка лееекинко се отказах щото това са 6 хил за амортисьори и се спрях на варианта за обикновени.Сега съм с предни обикновени и задни електронни. Какво се случва от това- ми нищо просто системата не работи. Нищо не се шашка но на таблото свети жълтия триъгълник и на борда изписва four-c service required и това ел. За да ползвам борда трябва да натисна бутона read и съобщението изчезва.От мотопфое ми казаха че няма махане на надписа и жълтата лампа докато не се монтират електронни амортисьори.
Reply

#3
krasi_500 Wrote:Здравейте,собственик съм на S80 2003г. 2,4 Д5,аутомат и имам следния проблем.
Като мина през дупка или неравност все едно че се удрям челно в бордюр с 40 км/ч,звука е страшен.
Трябва да отбележа че пружините май са рязани,щото колата е много ниска и това ме навява на мисълта че като попадне в дупка и амортисьора се разгъва 2-3 см.а като се прибере около 5-6 и буталото се удря в края(тавана )на горния край.Реших да сменя пружините с по-високи(оригинални)и да подменя и амортисьорите за да почувствам поне малко комфорт от карането на лимузина.
Обаче амортисьорите са с електрическо командване на твърдостта и не мисля да давам пари за екстра която не ползвам.
Та въпроса е ще може ли да се подменят и да нямам проблеми с борд копа и дали е възможно софтуерно да се изолира екстрата за втвърдяване.
Ако системата Four-C работи, но пружините са ниски и блъска от тях, тогава си смени само пружините Idea
Но си мисля, че по-скоро може да е от стабилизираща щанга или спукан тампон на макферсон - и в двата случай блъска все едно ще падне мостът всеки момент ... но трябва да се види в сервиз, така "по телефона" няма как да се постави точна диагноза, но ако са амортисьорите, би трябвало чекът да светне щом ги следи.
Стабилно ли стои колата на пътя?
BG VOLVO Member #00409
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)