The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Диагностична програма VIDA - DICE

#21
и аз си поръчах, вече го чакам да дойде Smile ей ще остаиме сервизите без работа хихихи
Volvo S60 D5 163hp D5244T - automatic
[Image: ab192146.gif]
юзербары для форумов
Reply

#22
Съобщения се изпращат лесно колега, но това е друга тема, колкото до качествен бояджия знам такъв но е въвъ Варна не в Добрич, но това като че ли няма да ти е проблем, предвид че си от Белия град Wink
Lary2 Wrote:Горски не съм идвал честно да си призная защото онзи ден видях, че въобще има срещи в Добрич ;-)
Преди нямах и време де, но не съм заглеждал във форума дали има. На следващата среща ще се организирам да дойда.
Днес ще поръчам кабелите пък каквото сабя покаже.
Като дойдат ще пиша и ще се разберем да пробваме и вашите коли.
Като е станало въпрос кажи читав бояджия, че другата седмица трябва да си оправя вратата. Имам уговорка с един ама сигурно знаеш по-добър (извинявайте, че пиша тук но май съобщенията не се изпращат)
V90 97 200hp
S60 AWD 15 249hp
144 70 82hp
--------------------
     EX
V70AWD 97 193hp
S80 07 200hp
S70 97 140hp
V40 96 115hp
940 95 155hp
S80 06 170hp
940 95 122hp
Reply

#23
Lary2 Wrote:Горски не съм идвал честно да си призная защото онзи ден видях, че въобще има срещи в Добрич ;-)
Преди нямах и време де, но не съм заглеждал във форума дали има. На следващата среща ще се организирам да дойда.
Днес ще поръчам кабелите пък каквото сабя покаже.
Като дойдат ще пиша и ще се разберем да пробваме и вашите коли.
Като е станало въпрос кажи читав бояджия, че другата седмица трябва да си оправя вратата. Имам уговорка с един ама сигурно знаеш по-добър (извинявайте, че пиша тук но май съобщенията не се изпращат)

Lary2 мога да ти препоръчам сервиза до автогарата в Добрич, шефът се казва Ивелин, работи перфектно, има и камера за изпичане на боята (направо си е маняк на боядисването на автомобили), но да знаеш че взема скъпо, ако те интересува ще ти обясня къде точно се намира сервиза.
Reply

#24
Благодаря ти ама там няма да се класирам. Ще ходя където имам уговорка пък после ще дам отзиви.
Кабелите са ги пратили вече така, че скоро ще можем да тестваме ;-)
Благодаря и за Варна там пък ще ми е по-сложно с оставянето на колата.
Reply

#25
Lary2 ако искаш ще ти дам телефона на jordeniq той работи в Балчик на летището, може да се свържеш с него и когато има срещи или искаш да се свържеш с нас, чрез него може да направим връзка.
Reply

#26
Става, давай номера :-)

stefi_pavlov Wrote:и аз си поръчах, вече го чакам да дойде Smile ей ще остаиме сервизите без работа хихихи

Какво няма те като само ни дерат кожите. Ако имаше читав сервиз наоколо нямаше и да ми минава през главата аз да се занимавам с кабели и т.н.
Reply

#27
Lary2 ето телефона: 0886910770, момчето се казва Митко. Между другото виж в раздела срещи ще се опитаме да организираме среща на клуба на 14.10.2012 г.
Reply

#28
такаа .... вече съм оборудван с Vida + Dice, е нещо не успях да подкарам 2012А която ми пратиха, но успях да го подкарам с 2010D, прочете колата без проблем, изчистих си десетина грешки и сега всичко е 6, но както знаете при положение че съм си взел такова нещо, трябва да го разгадая до основи какво и как може.
- мога ли да видя реалните километри на колата? че сега ги вади колкото са на дисплея 212 000
- не ми отваря раздела с диаграмите ( какво трябва да се доинсталира)
- мога ли да правя някакви тестове( с сигурност мога но с 30 мин работа не го намерих) от сорта да пускам примерно чистачки фарове и т.н. не че ми трябва ама примерно така може да провериш дали ти работи примерно моторчето на стъклото кето не иска да се свали от копчето.
това е засега Smile
някой от София ако иска може да търкам грешки хихихихи
Volvo S60 D5 163hp D5244T - automatic
[Image: ab192146.gif]
юзербары для форумов
Reply

#29
stefi_pavlov Wrote:такаа .... вече съм оборудван с Vida + Dice, е нещо не успях да подкарам 2012А която ми пратиха, но успях да го подкарам с 2010D, прочете колата без проблем, изчистих си десетина грешки и сега всичко е 6, но както знаете при положение че съм си взел такова нещо, трябва да го разгадая до основи какво и как може.
- мога ли да видя реалните километри на колата? че сега ги вади колкото са на дисплея 212 000
- не ми отваря раздела с диаграмите ( какво трябва да се доинсталира)
- мога ли да правя някакви тестове( с сигурност мога но с 30 мин работа не го намерих) от сорта да пускам примерно чистачки фарове и т.н. не че ми трябва ама примерно така може да провериш дали ти работи примерно моторчето на стъклото кето не иска да се свали от копчето.
това е засега Smile
някой от София ако иска може да търкам грешки хихихихи

Ще те помоля ако го подкарате на някоя S/V 40 1995 - 2001 г да споделиш какво е проработило (а иначе честито и безпроблемна работа, дано ти върши работа).
Reply

#30
forestmen Wrote:Ще те помоля ако го подкарате на някоя S/V 40 1995 - 2001 г да споделиш какво е проработило (а иначе честито и безпроблемна работа, дано ти върши работа).
Няма да сподели, защото няма да подкара :twisted: :evil: :twisted:

stefi_pavlov Wrote:такаа .... вече съм оборудван с Vida + Dice, е нещо не успях да подкарам 2012А която ми пратиха, но успях да го подкарам с 2010D, прочете колата без проблем, изчистих си десетина грешки и сега всичко е 6, но както знаете при положение че съм си взел такова нещо, трябва да го разгадая до основи какво и как може.
- мога ли да видя реалните километри на колата? че сега ги вади колкото са на дисплея 212 000
- не ми отваря раздела с диаграмите ( какво трябва да се доинсталира)
- мога ли да правя някакви тестове( с сигурност мога но с 30 мин работа не го намерих) от сорта да пускам примерно чистачки фарове и т.н. не че ми трябва ама примерно така може да провериш дали ти работи примерно моторчето на стъклото кето не иска да се свали от копчето.
това е засега Smile
някой от София ако иска може да търкам грешки хихихихи
- Реалните километри на колата ги пише веднага след като си я сдвоил и си приключил с Виъкъл конфигурейшън. Като цъкнеш на диагностикс, започва да чете модулите един по един, след това изчита грешките и остава на един екран с много подробно инфо за колата. Каквото пише там - това е. Ако джамбазите са били кадърни няма да ги разбереш че са пипали ...
- Под диаграми имаш предвид ел. схемите предполагам? Ако е така - те са отделно DVD. Ако не си ел. техник, вярвай ми не ти трябват .... много са пълни и подробни - объркващо много.
- Можеш да правиш тестове, но ти май питаш по-скоро за активации... Активациите (вкл/изкл) се правят от Диагностикс -> Виъкъл комуникейшън. Там си маркираш съответния модул и в менюто се появават уредите, които се командват директно от него. Повечето са ОН/ОФФ, но някои са на проценти или волтажи (перката на вентилатора, например). Не прави тъпотията първото нещо, което пробваш да е тромбата .... :ugeek: :geek: :mrgreen: :geek: :ugeek: Често замръзва/крашва видата в този режим!!! Поне 2011Д го прави. Имай готовност да рескаш (само Вида, не целия комп) за да може да деактивираш въпросното нещо...
- Тестове в истинския смисъл на думата. Когато имаш записани грешки те подканва да ги диагностицираш. Подбира ти необходимото ти инфо (Чети ВИНАГИ, помага!), и след като се предполага че си прочел минимума теория в повечето случаи ти дава да си избереш дали искаш да четеш още или искаш да преминеш към същината на теста. Според проблема някои тестове са активация на предполагаемия проблем и следене за коректните му показатели. В други случаи те праща чисто "хардуерно" с ключа и чука да провериш за какво иде реч, като обаче ти показва стъпка по стъпка какво и как се разглобява (ако се налага). Абе с две думи, ключа е в четенето. В началото ще се пляскаш по челото честичко докато свикнеш с факта, че колата "прави" много повече неща отколкото си предполагал за нещо на пръв поглед елементарно.

Например при вкарване на задна предавка на ръчна кутия датчика в лоста си комуникира директно с CCM (модула на климатика). Та CCM предава на CEM (Централния модул), че си вкарал задна. На базата на тази информация CEM взема решение на кого да препрати това инфо и какво да му нареди да прави. В случая казва на REM (заден главен модул) да подаде ток на крушките за задна светлина. Това е лесно, ами ако имаш камери за задно виждане.... през съответната последователност от модули ще се захрани камерата, ще се отвори екрана, ще обърне касетофона в съответния режим и така ... При по-новите коли ще подаде сигнал на PDM (Пасажерска врата модул) и DDM (Шоф. врата модул) да снижат малко огледалата за задно виждане .... На комбитата пък според настройката ще включи еднократно задната чистачка ...

Просто ще ти отнеме време (и четене) докато разбереш как "мисли" колата. (Тогава и ти ще се смееш с глас, когато някой си смени огледалото за задно виждане и започне да мрънка че не му работят една камара неща, ако изобщо успее да запали колата Smile )
[Image: ab276107.gif]
[Image: ab245320.gif]

[Image: ab245321.gif]
VOLVO S40, 1.8 115hp, 97г. -Р 9969 минало
VOLVO 440 1.7i 89г. B18E, Р 1401 РС - минало
VOLVO 460 1.8 моно 91г. B18U, Р 0345 РС - минало
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)