The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
S60 R- ката на Bonso

#51
Bonso Wrote:
ogipetrov Wrote:Здравей колега,

от скоро и аз се забавлявам с такава хубавица :twisted: и единственото, което леко ме притеснява, е че ми идва леко нисичка. Видях снимката ти от Витоша и ми се струва, че твоята стои по-висока. Аз съм със същите джанти и гуми. Това ме кара да си мисля, че може да съм оцелил екземпляр със смемено окачване. Като чета по щатските и европейските форуми забелязвам, че да си сменят окачването с по-ниско им е някаква мания на колегите.
Можеш ли да кажеш колко е висока твоята, за да сравним?

Честита придобивка. И много безаварийни километри Wink
Относно окачването - с 18ки ли си? Ще измеря височината, ако държиш но малко ме съмнява някой да е правил нещо там. Все пак е активно окачване ...

Благодаря, да ти се връща Wink
Да с 18ки съм. Има производители като ViVa и IPD например, които произвеждат тунинг части за Волво. Предлагат и спортни пружини специално за S60R. Мисля си да не съм нацелил нещо такова...
Reply

#52
Bonso Wrote:Помагайте! От няколко дни на колата нещо и стана. Отвреме на време придърпва в движение. Случва се по един- два пъти дневно. Все едно и свършва бензина. И загуби мощност във високите обороти особенно вече над 3500 нагоре.

Давайте съвет, какво може да е? Имам съмнения, че бензиновата помпа се ебава... Иначе не отчита никакви грешки на бода или по таблото. Даже разхода и падна с около литър и половина на сто?!

И при мен се получи нещо подобно на 2-3 пъти. Като че и свършва горивото за момент и започва да придърпва зверски. Като натисна съединителя и я форсирам до 4-5к оборота се оправя. Забелязах, че се случва в задръстване, когато има много "тръгни -спри" и при тръгване когато колата е топла, но е била изгасена за кратко. Не ми светва чека и не ми излиза съобщение на инфо дисплея. На диагностика не съм я карал от както се получи това.
И аз за помпата си мисля... Cry
Reply

#53
Вчера карахме колата с манометър за налягане на горивото изкаран вътре в купето. Точно, когато започне на придърпва се наблюдава рязък спад в налягането. От около 2.8 отива сигурно, към 1.5 - 2. Доколкото рабрах трябва да поддържа 3 бара постоянно? Имаме съмнения или за помпа или за регулатор. Лошото е, че помпата е 790 лв. , а регулатора е около 200 долара го гледах.

Връзвахме я на диагностика - няма грешки. Дали да я закарам в Люлин-ското Мото- Пфое за да я прегледат и там? ?
Reply

#54
Предполагам помпата е толкова заради това, че върви с кошницата в която седи ...
Самата помпа 99% е бошова и ако си намериш само помпата можеш да си я смениш. Така направих аз, преди по-малко от месец. Операцията не отнема много време.
По принцип моята помпа в МП излизаше на около 410лв. по спомен но това защото върви с кошницата Wink аз си купих (временна) Магнети Марели защото колата ми трябваше и не можех да си позволя да ме остави някъде и повече, да не иска да запали.
Струва около 8 пъти по-малко от обявената ми цена в МП, за сега няма странични последствия, не е по шумна, колата върви по-добре ( но това защото старата е била тръгнала) и нямам оплакване за сега.

П.С. ако не се лъжа всички помпи за бензиновите ни двигатели са 3 барови и ако не ме лъже паметта за 205л. на час Smile
Четеш на някой коментарите, гледаш му профила и си викаш..."Тоя... няма начин щъркела да не го е изпускал".
Reply

#55
Bonso Wrote:Вчера карахме колата с манометър за налягане на горивото изкаран вътре в купето. Точно, когато започне на придърпва се наблюдава рязък спад в налягането. От около 2.8 отива сигурно, към 1.5 - 2. Доколкото рабрах трябва да поддържа 3 бара постоянно? Имаме съмнения или за помпа или за регулатор. Лошото е, че помпата е 790 лв. , а регулатора е около 200 долара го гледах.

Връзвахме я на диагностика - няма грешки. Дали да я закарам в Люлин-ското Мото- Пфое за да я прегледат и там? ?

Днес колегата nik_dob закачи моята с DICE и VIDA-та показа грешка в датчика за налягане на горивото - по-точно липсващ сигнал от въпросния датчик. Грешката не беше активна. След като я изтри днес проблема не се прояви отново. Ще видим до кога... :? Ако (или когато Big Grin ) проблема се появи отново и е записана същата грешка ще пробвам със смяна на датчика.
nik_dob e изключително компетентен и ако имаш съмнения дали компа ти е прочетен добре, можеш да се обърнеш към него за да свериш.
Казвай като има развитие и успех!
Reply

#56
Закарах колата в Картех сервиз на Ботевградско. Хората там са ми близки приятели и си поиграха два дни с колата. Оказа се доколкото разбрах лош контакт на полуразпаднала се букса на някакъв модул за управление на бензиновата помпа. Модула се намира в заден подкалник. :?
Ще я тествам още няколко дни но за сега колата е екстра и върви на бургия ! Big Grin
Reply

#57
Bonso Wrote:Закарах колата в Картех сервиз на Ботевградско. Хората там са ми близки приятели и си поиграха два дни с колата. Оказа се доколкото разбрах лош контакт на полуразпаднала се букса на някакъв модул за управление на бензиновата помпа. Модула се намира в заден подкалник. :?
Ще я тествам още няколко дни но за сега колата е екстра и върви на бургия ! Big Grin

Значи си минал леко, При мен на S80-то точно такива бяха симптомите - помпата като загрееше и я нямаше никаква. Wink
Reply

#58
Bonso Wrote:Закарах колата в Картех сервиз на Ботевградско. Хората там са ми близки приятели и си поиграха два дни с колата. Оказа се доколкото разбрах лош контакт на полуразпаднала се букса на някакъв модул за управление на бензиновата помпа. Модула се намира в заден подкалник. :?
Ще я тествам още няколко дни но за сега колата е екстра и върви на бургия ! Big Grin

При мен проблема със забиването се повтори и след нова диагностика при nik_dob се оказа че няма записана нова грешка!?! Оказвам се в изходна позиция Sad .
Какви точно бяха твоите оплаквания? При мен забива муцуна и отказва да се форсира за кратко, след което си заработва нормално. Случва се по 1-2 пъти на ден, а понякога и по-рядко.
Reply

#59
За сега при мене няма приблем след ремонта. Оплакванията бяхa, че в движение и на скорост придърпваше, все е едно свършва бензина. Ако искаш отиди при хорта от "Картех" на Ботевградско срещу OMV-то. Милен се казва човекът.
Reply

#60
Малко рано се израдвах- миналата седмица колата започна отново да прекъсва Sad
Последно: или е лоша връзка от кабелите ( според моите хора ) - или е модула за управление на помпата ( това последното след диагностика в Мото- Пфое )
Поръчах модула и другата седмица се надявам да го монтират в Люлин. Разбрахме се, ако пак прекъсва след това, да не го плащам и да го върна. Това обаче, ако проблемът се появи отново в рамките на 1- 2 дни.
Много гаден проблем се оказа. Кофти история...
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)