The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Свещи.... (ама не парафинови)

#21
VolvoFan Wrote:
Garfield Wrote:Е, вероятно са някакви ОЕМ-ски истории!
А двигателя, дето викаш че е Рено..... по скоро е мицубиши, но го слагат на Рено. (Тук не говоря за GDI). Поне така пише в дебелите книги.
В интерес на истината, в началото, оглеждах целия двигател, но на всякъде си пишеше Volvo! (Както и на свещите... :lol: )

Прав си. "The old S40 with 1.6 or 1.8 Mitsubishi engines, 2.0 four cylinder Volvo engines or 1.9 litre Renault based diesel engines"

Накрая ще сложа инфо на индекс-а на сайта за да го разберете.

Двигателите на S/V40, поставяни при автомобилите преди '01 (S40 първа генерация и V40 (после става V50):
1.6 Бензин - производство от '96 до '99г. 77kW - 105 к.с при 5500 оборота
1.8 Бензин - производство от '96 до '99г. 85kW - 115 к.с при 5500 оборота
*1.8 GDI Бензин - производство от средата на '98 до '01г. - 92kW - 125 к.с. при 5500 оборота
1.9 Turbo Бензин - производство от средата на '98 до края на '99г. - 147kW - 200 к.с при 5500 оборота - известно като T4
1.9 Turbo Дизел:
- производство от '96 до '99г. 66kW - 90 к.с при 4250 оборота
- производство само през '99 70kW - 95 к.с при 4000 оборота
- производство от '99 до '00г. 70kW - 95 к.с при 4000 оборота
2.0 Бензин - производство от '96 до '99г. 103kW - 140 к.с при 6000 оборота
2.0 Turbo Бензин:
- производство от '98 до '99г. 118kW - 160 к.с при 5100 оборота
- производство от само през 2000г. 118kW - 160 к.с при 5100 оборота

Не гарантирам точността на данните. Също можете да погледнете <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.catalog.auto.ru/">http://www.catalog.auto.ru/</a><!-- m --> - там има също списъци на двигателите на всички марки - модели и т.н., но са допуснали няколко грешки в данните за S40 (един от двигателите не е SDI a GDI).

Двигателят със * е на разработка на Митсубиши (GDI е поставян и на Mitsubishi Carisma). През 98-ма е имало договореност за сътрудничество м/у Митсубиши и Волво. Произвеждани са някъде в европа и това сътрудничество е създадено за кратко, защото за този период от време е имало договор м/у няколко страни за данъчни облекчения.

Друго важно! Дизеловите двигатели на Волво S40 първа генерация са изцяло взаимставни от Рено. Отново е имало договореност за сътрудничество. Всички останали двигатели са си на волво (без GDI и дизеловите).

ОТНОСНО КАРИЗМА От около 5000 части по двата автомобила приблизително 600 са сходни, от които 400 са на волво. Иначе казано - 400 на брой части волво са сложени в каризма, а 200 с марка митсубиши от 600те сходни са поставяни на волво. За двигателя уточних по-горе.
Volvo S40 1998 1.8
Volvo 940 1996 2.0T
Opel Astra 2007 CDTI
Renault Megane 2010 dCi


ex - Volvo S60 2001 2.4
[Image: garagephp.jpg]
Reply

#22
s0me0ne Wrote:...Друго важно! Дизеловите двигатели на Волво S40 първа генерация са изцяло взаимставни от Рено. Отново е имало договореност за сътрудничество. Всички останали двигатели са си на волво (без GDI и дизеловите).

Виж сега..... говорим за съвместно сътрудничество.....
.... което ме навежда на мисълта, че Мицтбиши са си призвеждали двигателите, а на тях е пишело "Volvo" или "Renaut" в зависимост от това кой е поръчвал ...... музиката, а GDI моторите са си на Митцубиши, 'щото са им патент.
Скоростната кутия на Волфито е Джапанска, тъй че ..... :roll:
... е може и да не съм прав... :lol:
I'd like mornings better if they started later
Reply

#23
Garfield Wrote:
s0me0ne Wrote:...Друго важно! Дизеловите двигатели на Волво S40 първа генерация са изцяло взаимставни от Рено. Отново е имало договореност за сътрудничество. Всички останали двигатели са си на волво (без GDI и дизеловите).

Виж сега..... говорим за съвместно сътрудничество.....
.... което ме навежда на мисълта, че Мицтбиши са си призвеждали двигателите, а на тях е пишело "Volvo" или "Renaut" в зависимост от това кой е поръчвал ...... музиката, а GDI моторите са си на Митцубиши, 'щото са им патент.
Скоростната кутия на Волфито е Джапанска, тъй че ..... :roll:
... е може и да не съм прав... :lol:
Скоростната кутия не е джапанска - на Рено е.
Reply

#24
Вероятно има предвид автоматите - повечето в Рено и Волво са AISIN Seiki (Japan).
Reply

#25
....Малко късно май се включвам в темата, но сега ми дойде момента
да сменя свщите на V40/2000/16V/140HP

Eто подробностите по процедурата :
-Свещите купих от "МотоПфое", модел VOLVO 506x9146775 на цена 46,73лв с ДДС . Двигателя ми е В4204S
Смяната на свещите и "Разчитането' на компютъра направих в друг сервиз и ми струваше 15лв.Според монтьора: "....двигателя работи перфектно и освен да смениш некой ден горивния и въздушния филтър, нищо друго не трябва да се пипа..."
Веднага попитах в "Мотопфое" за цената им , а тя е:
ГОРИВЕН=78лв, ВЪЗДУШЕН=42лв.
Мисля да поизчакам със смяната им за сега...;-)
:wink:
Reply

#26
има и други места дето могат да ти сменят тия консумативи!!
като там където си бил на диягностика! - А що не дадеш адреса там - че и други биха направили диагностика за 15лв.!!? ще е полезно!
Основател на ВКБ с членска карта 00008.
Бивш член на УС. Volvo S80 D5 2003.
Reply

#27
Efri 740 Wrote:има и други места дето могат да ти сменят тия консумативи!!
като там където си бил на диягностика! - А що не дадеш адреса там - че и други биха направили диагностика за 15лв.!!? ще е полезно!

Разбира се! ЕТО ГО АДРЕСА:
гр.ПЛОВДИВ, ул."Братя Бъгстон"№82 Автосервиз "CASTROL"
Издават и фактури.Диагностиката ми струваше 15 лв, но предварително ми казаха, че може да е до 20лв...не попитах на каква база ми поискаха 15...
Reply

#28
V 40 fen Wrote:....Малко късно май се включвам в темата, но сега ми дойде момента
да сменя свщите на V40/2000/16V/140HP

Eто подробностите по процедурата :
-Свещите купих от "МотоПфое", модел VOLVO 506x9146775 на цена 46,73лв с ДДС . Двигателя ми е В4204S
Смяната на свещите и "Разчитането' на компютъра направих в друг сервиз и ми струваше 15лв.Според монтьора: "....двигателя работи перфектно и освен да смениш некой ден горивния и въздушния филтър, нищо друго не трябва да се пипа..."
Веднага попитах в "Мотопфое" за цената им , а тя е:
ГОРИВЕН=78лв, ВЪЗДУШЕН=42лв.
Мисля да поизчакам със смяната им за сега...;-)
:wink:
стига бре въздушния ми тука на дебело от Волво представителя до нас струва 12 Евро ако не се лъжа което не прави 48 лв. пак трябва да проверя но мисля там някъде се въртеше
Reply

#29
Е тука ти е филтъра http://www.kanex.bg/shop/6b5628ee6c85bc1...7a30a12ca/
и поне може и да ти го пратят и с колет до Пловдив +~5лв да е за доставка или .... незнам. Абе питай ги.
Някой от форума бе ползвал услугите им по пощата, и каза че не е скъпо.
Основател на ВКБ с членска карта 00008.
Бивш член на УС. Volvo S80 D5 2003.
Reply

#30
v4era smeniah maslo i re6ih da smenia i filtrite, ta: maslen, vazdu6en i goriven + truda 104 lv, neznam dali si vaobrazivam no kolata siaka6 si poe vazduh kato gi smenih i tragna po - leko
Volvo V40, 2000, 1.8, 16V
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)