The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Винаги паля от второ стартиране при студен двигател?

#11
Много интересна тема заформихме. Всички имаме един и същ проблем, а никой не е открил на какво се дължи.
Volvo 850 126кс. B5202S
Reply

#12
След два-три дена четене из различни форуми съм почти сигурен къде е проблема. Бензиновата помпа има клапан, който спира горивото в тръбопроводите да се върне в резервоара. С времето този клапан спира да си върши работата както трябва и съответно след по-дълъг престой на колата е необходимо повече време на помпата да подкачи гориво. Това би трябвало да се установи при измерване на налягането в рейката когато колата е стояла в покой по-дълго време. Не бива да е по-малко от 2 бара.
Нямам под ръка подходящ манометър, но предполагам, че ще мога да видя какво е положението и "на око", на пробката. Ако ми остане време в неделя... :roll:
Така или иначе, предвид възрастта на "любимата", мисля да си поръчам една помпа, за да няма бъдещи по-сериозни "изненади". 8-)

Друга често споменавана, но по-малко вероятна причина, е проблемен инжектор, който не затваря напълно и вкарва гориво в цилиндъра. Съответно компа не може да сметне правилно гориво-въздушната смес.
И за тази болка открих различни "домашни рецепти", но вече ме домързя да пиша повече. 8-)

Дали има колега, който сравнително скоро е сменял горивна помпа и въпреки това има проблемите, обект на тази тема?
Reply

#13
ivopifa Wrote:След два-три дена четене из различни форуми съм почти сигурен къде е проблема. Бензиновата помпа има клапан, който спира горивото в тръбопроводите да се върне в резервоара. С времето този клапан спира да си върши работата както трябва и съответно след по-дълъг престой на колата е необходимо повече време на помпата да подкачи гориво. Това би трябвало да се установи при измерване на налягането в рейката когато колата е стояла в покой по-дълго време. Не бива да е по-малко от 2 бара.
Нямам под ръка подходящ манометър, но предполагам, че ще мога да видя какво е положението и "на око", на пробката. Ако ми остане време в неделя... :roll:
Така или иначе, предвид възрастта на "любимата", мисля да си поръчам една помпа, за да няма бъдещи по-сериозни "изненади". 8-)

Друга често споменавана, но по-малко вероятна причина, е проблемен инжектор, който не затваря напълно и вкарва гориво в цилиндъра. Съответно компа не може да сметне правилно гориво-въздушната смес.
И за тази болка открих различни "домашни рецепти", но вече ме домързя да пиша повече. 8-)

Дали има колега, който сравнително скоро е сменял горивна помпа и въпреки това има проблемите, обект на тази тема?
Колега това за което споделяш е съвкупност от доста скъпи и неприятни ремонти. Единственото положение е да се разбере с точност къде е проблема и тогава работата е свършена на 90%
Volvo 850 126кс. B5202S
Reply

#14
ivopifa Wrote:След два-три дена четене из различни форуми съм почти сигурен къде е проблема. Бензиновата помпа има клапан, който спира горивото в тръбопроводите да се върне в резервоара. С времето този клапан спира да си върши работата както трябва и съответно след по-дълъг престой на колата е необходимо повече време на помпата да подкачи гориво. Това би трябвало да се установи при измерване на налягането в рейката когато колата е стояла в покой по-дълго време. Не бива да е по-малко от 2 бара.
Нямам под ръка подходящ манометър, но предполагам, че ще мога да видя какво е положението и "на око", на пробката. Ако ми остане време в неделя... :roll:
Така или иначе, предвид възрастта на "любимата", мисля да си поръчам една помпа, за да няма бъдещи по-сериозни "изненади". 8-)

Друга често споменавана, но по-малко вероятна причина, е проблемен инжектор, който не затваря напълно и вкарва гориво в цилиндъра. Съответно компа не може да сметне правилно гориво-въздушната смес.
И за тази болка открих различни "домашни рецепти", но вече ме домързя да пиша повече. 8-)

Дали има колега, който сравнително скоро е сменял горивна помпа и въпреки това има проблемите, обект на тази тема?
Прочетох, че те домързя да пишеш, но все пак ще напишеш ли за инжектора, че ми стана интересно?
Volvo V40 1997г. 2.0 - EX
Volvo 850 1994г. 2.0 - EX
Honda Accord 2004г. 2.2 i-CTDI - EX
VW Touareg 2005г. 2.5 TDI - EX
Opel Astra 1994г. 1.6 - EX
Nissan Almera N16 2004г. 1.5 QG15, - Now
VW Passat 2006г. 2.0 TDI - Now
Ford Mondeo 2004г. 2.0 - Now
Reply

#15
soni Wrote:Колега това за което споделяш е съвкупност от доста скъпи и неприятни ремонти. Единственото положение е да се разбере с точност къде е проблема и тогава работата е свършена на 90%

Всъщност става въпрос за проверка и евентуална смяна на горивната помпа, което не е трудно. По-важното е каква ще е новата помпа, оригинал, "китайче" или нещо по средата. Тук естествено мненията варират в широк диапазон, както и цените. Дори има варианти за употреба на помпа за други марки и модели коли. Ето една идея на братушките: <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.volvo850.ru/sdelay/benzonasos1.htm">http://www.volvo850.ru/sdelay/benzonasos1.htm</a><!-- m --> .
Аз лично не мисля да инвестирам в оригинална помпа, естествено поради финансови причини.

raceteam Wrote:Прочетох, че те домързя да пишеш, но все пак ще напишеш ли за инжектора, че ми стана интересно?

Тук също има различни варианти за "лечение" - смяна с нов, ултразвук, различни добавки към горивото за почистване на горивната система.
Направи ми впечатление т.нар. метод "Italian tune-up", както се оказа много популярен метод, особено при 850. Представлява каране на колата с максимално натоварване в рамките на 10-15-20 минути. Примерно на втора скорост и обороти близо до червения сектор. При тези екстремни условия голяма част от вредните натрупвания в инжекторите, по клапаните и т.н., просто изгарят. Всички, пробвали метода, споделят положителни резултати след това, особено за коли, които се карат предимно на къси разстояния в града. Задължително условие е охладителната система да е в отлично здраве и да се следи температурата. Полезна, но не задължителна, е комбинацията на този метод с почистваща добавка.
Reply

#16
Значи трябва едно добро продухване ,в смисъл извънградско.
Reply

#17
Такааа... Малко развитие по темата, но за сега без положителен резултат.
През уикенда установих, че в горивната рейка няма никакво налягане след престой на колата през нощта. Просто натиснах пробката на рейката и от там не излезе абсолютно нищо. Не е лошо, колеги, и вие да проверите как е положението при вас. След подаване на контакт, налягане се появи, но не съм го мерил. Проверих регулатора на налягането за теч към вакуумните линии - всичко беше ОК. Свалих моторчето за празния ход и го почистих, въпреки, че си се движеше свободно.
Тъй като подозирах възвратния клапан в горивната помпа, а и помпата като цяло, я смених. Резултат - нулев. :?
Тази сутрин пак проверих налягането в рейката преди да дам контакт - отново липсваше. Остава да проверя инжекторите...
Reply

#18
Дали не е възможно проблема да е в горивния филтър?Знаете ли ,къде се намира на комби 95г ,2.0 10v мотор?Да не би да има клапан в него?
Reply

#19
Ако трябва да сложа някакъв клапан,мислите ли че ще има резултат?
Reply

#20
Филтъра е отдолу под резервоара. Като се наведеш пред задната дясна гума се вижда.
Имам същия проблем сутрин. Даже по 2-3 въртя докато не запали от раз. и още нещо се случва напоследък .
Основно карам на метан- докато е студена колата върви добре на бензин но загрее ли се "дави " забива муцуната и неще да се наема добре.
Смяната на филтъра не помогна също.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)