The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Винаги паля от второ стартиране при студен двигател?

#31
Сложих клапан след горивния филтър ,същата работа,пали от третото завъртане на стартера.Да сменям ли датчика на разпределителния вал?
Reply

#32
Здравейте. Интересна тема. При мен B5202S 126 к.с. се държи по описания начин трета зима. Лятото без никакви проблеми а, студените месеци пламва от втория (третия) опит без никакво прекъсване на двигателя след това. Сменени са филтри, свещи, кабели, палец , дистрибутор. Съмнявам се и аз в датчика на "Хол". Надявам се някой колега със същите симптоми да има възможността да го смени (все пак цената му е стресираща) и да докаже ,че е от него проблема. Между другото лятото имах проблеми с колата и след като смених горепосочените елементи по запалването силно се съмнявах в този датчик. Тогава го изключих и направих опит да запаля без него. Ами наистина палеше, но след известно въртене от втория третия опит. След това двигателя си работеше и без него, предполагам в някакъв авариен режим. Изключването на другия датчик на коляновия вал не позволяваше запускането на мотора. От горепосоченото стигнах до извода ,че запалването най-вече зависи от датчика на коляновия вал. Другия датчик на разпределителния вал е второстепенен и отговаря за правилното зацепване на ангренажа и реда на запалване в цилиндрите, като последното е условно все пак двигателя е с дистрибутор и палец, които определят този ред 1-2-4-5-3.
Reply

#33
Не знам какво става, но вече две паления на студен двигател през нощта са успешни от първия път. Ако продължава така ще пиша какво точно съм сменил и се е отпушило.
[Image: ab224549.gif]
Reply

#34
ResidentLive Wrote:Не знам какво става, но вече две паления на студен двигател през нощта са успешни от първия път. Ако продължава така ще пиша какво точно съм сменил и се е отпушило.
Колега какво стана? Постоянно ли е подобрението?
Volvo V40 1997г. 2.0 - EX
Volvo 850 1994г. 2.0 - EX
Honda Accord 2004г. 2.2 i-CTDI - EX
VW Touareg 2005г. 2.5 TDI - EX
Opel Astra 1994г. 1.6 - EX
Nissan Almera N16 2004г. 1.5 QG15, - Now
VW Passat 2006г. 2.0 TDI - Now
Ford Mondeo 2004г. 2.0 - Now
Reply

#35
Ами до сега два пъти съм палил и двата успешни, понеже съм със служебен, а сега няма как да проверя защото се затопли времето, а може и акумулатор да нямам. За това като захлади пак и си заредя акумулатора ще пробвам някоя нощ и ще пиша.
[Image: ab224549.gif]
Reply

#36
Пробвах два пъти и отново гасне, така че още търсим проблема.
[Image: ab224549.gif]
Reply

#37
Който има този проблем да пише с какво масло кара и преди колко време го е сменил.
Моето масло е от МП, но не пише каква марка само че е 5w40. Сменено на 25. 08. 2011 г.
[Image: ab224549.gif]
Reply

#38
Оригиналното масло на Волво е Castrol 5W-40. Аз карам с второто,защото не си заслужава да се дават излишни пари само защото на тубата пише Волво.За вискозитета за моя мотор го дават такъв,за твоя не съм сигурен,че е задължително с това масло.Мисълта ми е ,че без проблем можеш и с по евтино да минеш,все пак не си турбо.....
VOLVO 850 GLT 2.0Turbo avtomatik 1996g.
Reply

#39
Миналата година в студовете маслото ми беше на няколко месеца, сменено в МП, 5W40. Проблема с паленето го имах и тогава.
Преди няколко дни забелязах нещо интересно. Акумулаторът ми вече е навъртял доста служба и от известно време усещам, че е тръгнал да си отива. Миналата седмица го свалих и го заредих, въпреки че според индикатора на таблото нямаше нужда. Сега стартера върти осезаемо по-чевръсто и колата пали винаги от първото развъртане, макар и понякога след 3-4 оборота на двигателя в най-студеното време (-9 градуса беше в една от сутрините).
Reply

#40
ivopifa Wrote:Стъпковото моторче го свалях и чистих преди около година. Използвах спрей за електроника защото това имах под ръка, но става и с друго, примерно с бензин. Налях го обилно и изтече доста мизерия от него. В края на седмицата ако ми остане време мисля пак да го "изкъпя".
Здравей колега!Би ли ми казал къде се намира стъпковото моторче,дроселовата клапа и как да ги почистя? :roll: Благодаря?
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)