The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined variable $thumblist - Line: 1033 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1033 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Поставяне на нагревател на седалките.

#1
Монтирани са на S40 2005.
Поръчах си: <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.ebay.com/itm/250734058660?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649">http://www.ebay.com/itm/250734058660?ss ... 1497.l2649</a><!-- m -->

На живо изглеждат доста добре.
За да се монтират трябва да се свалят седалките, което на мен ми отне 10-15мин (за пръв път ги свалям).
След което се сваля тапицериата частично и се подпъхват нагревателите.
Качвам няколко снимки, ако има някой въпроси да пита.
В общи линни е 4-те болта към купето, буксата за колана и въздушната възглавница под седалката и болта на самия колан и седалката е свободна да се извади. На шофиорската седалка има някъкъв пиро механизъм към колана с букас, който се сваля целия.

Самото сваляне на тапицериата е само на клипси и става бързо. Трябва първп да се свалят пластмасите от външната страна.
Тапицериата на облегалката е на клипс в долната и част и се изхлузва като калъфка.


Attached Files Thumbnail(s)
                           
Reply

#2
ето и как изглеждат копчетата


Attached Files Thumbnail(s)
   
Reply

#3
Интересно изглежда и доста добре са се получили копчетата. Хубаво ли греят, сподели впечатления. Чудно ми е дали това подгряване може да се закачи към оригиналните бутони( при наличието на такива) за подгряване в колата. Аз имам подгряване на седалките, но май май не се представя много добре последно време.



Поздрави,
Иван
Volvo V50 2.0D '08 - Now
Volvo V40 2.0T '01 - Ex
Reply

#4
Доста приятно бях изненадан, греят доста силно, даже трябваше да има още степени. Включвам ги на макс и за една минута (буквално) и се усеща загряването а след още една трябва да се включи на по малката степен. Незнам това до колко е добре за тапицериата, но мойта е от плат не кожа, така че едва ли ще има проблем.

Предполагам, че може да се върже към оргиналната система. В крайна сметка са две кабелчета и колкото ток му се пъсне толкова грее.
Reply

#5
hamak Wrote:Интересно изглежда и доста добре са се получили копчетата. Хубаво ли греят, сподели впечатления. Чудно ми е дали това подгряване може да се закачи към оригиналните бутони( при наличието на такива) за подгряване в колата. Аз имам подгряване на седалките, но май май не се представя много добре последно време.



Поздрави,
Иван
Седалките с подгряване са с две степени на затопляне на 32 градуса по Целзий и на 35 градуса. Ако си на 32С може да се засили посредством ДИЦЕ-то. Някой като Вильо /УискиДжак/ който има такова може да ти помогне. Повече вероятно ще е рисково за самият нагревател. Допълнително подгряване да слагаш според мен си е напълно непотребно след като имаш оригинално такова. Иначе за който няма си е опция, доста хубава екстричка си е докато задуха топлото от двигателя. :mrgreen: :mrgreen:
V90 97 200hp
S60 AWD 15 249hp
144 70 82hp
--------------------
     EX
V70AWD 97 193hp
S80 07 200hp
S70 97 140hp
V40 96 115hp
940 95 155hp
S80 06 170hp
940 95 122hp
Reply

#6
Евала колега, поздравление за смелостта да го направиш Wink Браво!
Reply

#7
мдаммм голям кеф си е, въпреки, че докато размразява предното стъкло, преди да е загряла колата, ми топли на дупарата ама челото ми изстива Big Grin , според мен оригиналните подгреви трябва на 2 - ра степен да са доста по силни, чак след 5мин включвам на 1-ва степен.
ex - Volvo S60 2.4i BSR 188hp
Volvo S60 2.5 T5 Platinum 285hp Rica
Reply

#8
бързо ли се сваля тапицерията, че имам мерак да я изпера, но ми изглежда доста негаво въпреки, че е с цип
Reply

#9
Ако ще сваляш тапицерията, ще е трудно без да свалиш седалките и не си заслужава. Има автомивки, който предагат пране на тапицерията.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)