The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cruise control v40

#1
Здравейте, днес се досетих че се бях зблъскал с една кутия в моето волво, на която пишеше cruise control. Интересно ми е дали ще го поддържа като сменя ръчката с такава на която има управление, и дали ще трябва някакво обучение или въобще какво е нужно за да се направи.
d4192t 1998
Reply

#2
<!-- l --><a class="postlink-local" href="http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewtopic.php?p=136524">viewtopic.php?p=136524</a><!-- l -->
София Волво v40 Bi-fuel 2002г.1783сс, B 4184 S9
Reply

#3
мхмм...аз в ebay нещата които са необходими ги намерих на сравнително добра цена, но много занимавка е това. Благодаря ти много.
d4192t 1998
Reply

#4
За 1997ма няма нужда от обучение. Модула взима сигнал за скоростта от компютъра на двигателя и през вакумна помпа дърпа педала на газта. Когато всичко го има би трябвало да работи.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#5
Така, значи въпросният модул с номер 30807288 не съм обърнал внимание дали го имам (ако може кажи къде да търся), а аз намерих една черна продълговата кутишка със синьо-бяла лепенка на която пишеше cruise control unit и още нещо си, но го казвам по спомени. Иначе в ebay за модула пише че е точно за този двигател (8 евро), също така и ръчката за мигачите (20 евро). Вакум помпата я дават с номер 412773, но нищо повече за нея (21 евро).
d4192t 1998
Reply

#6
Проблемът е в това 'нищо повече'. Няма схема как тази помпа стига до педала. Не е ясно и колко и какви кабели трябват. Има само схема на частите, но кое къде седи и как се свързва с другите не е ясно.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#7
даммм...явно ще трябва да се посъветвам с експерт Big Grin Но така или иначе ще ми остане като занимавка за лятото, когато предполагам ще имам повече време да се занимавам с тези работи.
d4192t 1998
Reply

#8
Вакум помпата седи отпред при двигателя (не като 850 под акумулатора) между купето и лявото бомбе на амортесиора.
Не му стига само да кара, трябва и да знае как работи!
Reply

#9
Някой може ли да каже какво ми трябва за да си поставя круиз контрол
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)