The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ремонт на странично огледало - отлепено. ПОМОЩ!

#1
Здравейте Колеги!
Вчера, както си карам, поглеждам в дясното странично огледало за обратно виждане, и, направо се изумих... Стъклото с огледалото, виси на една страна и плавно върви надолу към асфалта... Аварийно спиране. И, слава Богу го спасих, преди да е паднало и потрошило...
Оказа се, че огледалото се е отлепило от пластмасовата подложка, чрез която се закрепва в корпуса. Много странно, как, така, лепилото не е издържало... Как, така става...
Сега, имам нужда от помощ, за да го върна в първоначалното му състояние!
Първо, не знам, как да сваля пластмасовата подложка от мястото и. Не съм свалял огледало на Девета серия, никога. При Осма серия имаше един отвор, под корпуса на огледалото, но, тук не намерих... Та, как да го разглобя? Много ще съм благодарен за точно упътване от някой, който знае, как да го направя!
Второ, не знам, какво лепило да използвам, за да слепя пластмасовата подложка с огледалото - стъклото. Може би, има значение и това, че това огледало е и с подгрев.
Предварително благодаря за съветите на бъдещите помощници!
GSM 0888386839
Клубна карта № 00095
Reply

#2
Е дай малко снимки да видим колко е dirty situation де ....
The Easy Driver
MOSKVICH 426 combi - 1968 - ex
SEAT TOLEDO/1.6 m.i - 1993 - ex
VOLVO S40/1.8 i - 1996 - ex
VOLVO V70 D5 - 2003 - ex
VOLVO S80 V8 - 2006 - now
Reply

#3
Как става Smile много лесно вечно лепило няма.На мен и двете огледала ми паднаха в движение.Купих нови по 5-6лв броя и сега не знам дали заради това нямам подгряване или има друг проблем. Иначе като си сложих нов го залепих с двойно лепящо изкара над година и пак се отлепи след което го залепих със неутрален силикон. Туба силикон в бриколаж беше
7-8 лева по скъпо от самото огледало но поне вече няма да го мисля.
Reply

#4
Снимки, казваш, Стефанаки, а? Ето! Няма да ги намалявам, умишлено, за да се видят добре детайлите.
Първата, както се вижда е на огледалото, което, казах, вече, че е цяло и невредимо...

   

На втората снимка, тук, вижда се пластмасовата подложка, за която също писах, вече...

   

На останалите две снимки съм представил корпуса на страничното огледало, като цяло, и от различни ъгли.

   
   

Сега, остава и да извърша процедурата по сваляне, лепене, и, качване... Та, заради това, моля за подробности, какво, и как да направя!
Тони, ако можеш, дай повече насоки, моля!
Благодаря!
Reply

#5
Не знам каква насока да ти дам Smile
Това черното което е или основа за лепена на огледало или е нагревателя(само предполага) се сваля. То е на щипки със тънка отвертка можеш да го свалиш.Захващането от зад е във формата на кръг и има 5-6 места на който се захваща. Има къси кабелчета за подгряването плюс и минус . Махаш го внимателно може да почистиш с нещо повърхностите със спирт или нещо подобно. Слагаш силикон колкото искаш аз го намазах стабилно и го затискаш с нещо за да се залепи.
Reply

#6
Да, Тони! Благодаря!!!
Това, черното, във втората снимка е основата - пластмасата, заедно с нагревателя! Това го знам, защото на Осмицата свалях огледало, което бях счупил! Там, обаче, имаше в корпуса на огледалото, отдолу, малък отвор, през който се бъркаше с отвертка, и се завъртаха прословутите щипки... На настоящата ми кола, обаче, такъв отвор не намерих! Та, още си блъскам главата...
Иначе, мисля, точно, описаната от теб технология да ползвам.
Reply

#7
Няма отвор да Smile но се сваля лесно. На мен един мерцедес ми забърся лявото огледало и се разпадна провисна само на кабелите за подгряване. Така се запознах с технологията за разглобяване и сглобяване първоначално :mrgreen: :mrgreen:
Reply

#8
Да! Но, нали, не трябва да го дотроша... Сега, и, това ми стига, като липса... Трябва да го демонтирам, и, после монтирам безболезнено...
Reply

#9
Нищо няма да му стане то е направено така че да се сваля. Един отвор би бил полезен но и без него става.

Направи някоя снимка като го свалиш за да знаят хората какво точно представлява.
Reply

#10
Maxijaz Wrote:Нищо няма да му стане то е направено така че да се сваля. Един отвор би бил полезен но и без него става.

Направи някоя снимка като го свалиш за да знаят хората какво точно представлява.

Снимки, разбира се, че ще правя, за да съм полезен и на други в моето положение!
Сега, обаче ме е страх да започна... Ще го потроша в невежеството си... Ще чакам още съвети!!!
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)