The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Търся изпитан (форумен/клубен) сервиз за нашата марка

#21
Здравейте! От години предпочитам шведските марки, ще разкажа отделно как се сдобих с Волво, иначе имам Сааб. Та, въпросът ми е - след дълго четене във форума не открих , както казва колегата " изпитан Волво сервиз". Считам шведските машини за специални и правя Саабите при човек, който кара такъв и не докосва друг автомобил Smile Волво има далеч повече фенове, няма ли такъв сервиз? Много бих се радвал да споделите, може и на ЛС. Ще отида в Мото Пфое, ясно, но не съм почитател на сервизите им, бих желал да имам алтернтива.
Reply

#22
kire Wrote:Сервиза се намира точно на ъгъла,сключващ се от бул. "Цветан Лазаров" и бул. "Асен Йорданов",има голени табели...,проблема е че от страната на булевардите не може да се спре,а влизането към сервиза става от задната страна - бензиностанцията на "Петрол". Има паркинг за клиенти който се ползва и от магазините,които са в края на задънената улица.

Здравейте. Дали това е въпросният сервиз?
<!-- m --><a class="postlink" href="https://www.google.bg/maps/@42.6744645,23.3807055,3a,75y,111.91h,84.57t/data=!3m6!1e1!3m4!1s0aw4JAp5UGhTldifEbW3mw!2e0!7i13312!8i6656">https://www.google.bg/maps/@42.6744645, ... 312!8i6656</a><!-- m -->
Reply

#23
Дали е това сервиза не знам, обаче бас държа, че ще получиш ЛС с кординатите на друг сервиз, известен с това, че се намира в локацията по местожителство на част от Академичната общност Big Grin
V90 97 200hp
S60 AWD 15 249hp
144 70 82hp
--------------------
     EX
V70AWD 97 193hp
S80 07 200hp
S70 97 140hp
V40 96 115hp
940 95 155hp
S80 06 170hp
940 95 122hp
Reply

#24
bg_tiger1978 Wrote:Дали е това сервиза не знам, обаче бас държа, че ще получиш ЛС с кординатите на друг сервиз, известен с това, че се намира в локацията по местожителство на част от Академичната общност Big Grin

Аз съм бил там, обслужването е на доста добро ниво. Мнозина, които смятат да правят бизнес от този тип могат много да научат, а клиентите повечето бивши клубари са много доволни. Сигурно има защо!
Volvo For life!
Reply

#25
Колеги здравйте. Някой може ли да каже къде могат да ми направят диагностика на двигателя на 850 Т5. От МП ми казаха че с такава допотопна техника не се занимават. Имам проблем с вървенето и разхода.
Reply

#26
gusev Wrote:Колеги здравйте. Някой може ли да каже къде могат да ми направят диагностика на двигателя на 850 Т5. От МП ми казаха че с такава допотопна техника не се занимават. Имам проблем с вървенето и разхода.


Така ли ти казаха в МП?
<!-- w --><a class="postlink" href="http://WWW.TOKODESIGNBG.COM" onclick="window.open(this.href);return false;">WWW.TOKODESIGNBG.COM</a><!-- w -->
Reply

#27
Да. Занимавали се само с нови коли и нямали никаква апаратура за такива. А и след леко намекване нещо да се случи по другия начин единствено ми пожелаха успех.
Reply

#28
Колега нямаш ли самодиагностика,за какво са ти МП и разни там паляци.
old volvo never die they only go fasterSmile
Reply

#29
Ако е с OBD II трябва си апаратура.
VOLVO 850 GLT 2.0Turbo avtomatik 1996g.
Reply

#30
Няма OBD. Има си самодиагностика. На която излизаха някой неща преди, но от както изчистих SERVICE всичко останало се изтри само и до момента няма нищо. Определено краката не са ми толкова тежки като за разход 16/100, а и вървежа не й е като за този разход. Не зная. При натискане се мъчи и не може да се е аз върти като хората. Прави го на тласъци или когато си иска. А и от ауспуха мирише като на недоизгорял хубаво бензин. По брадските руски форуми единственият подобен случай с такива симптоми характеризиращи се с разход от 15-16/100, неравномерна работа на мотора и миризма от ауспуха като на разредител е вероятността от прекачването дори и с 1 зъб на някой от валовете. Но там пише че има още няколко неща който се проверяват и едно от тях е показанията на дебит мера който също имали някаква нетипична стойност. Иначе магистрала 130-140км/ч, 8.6-8.8л/100 което ми се струва че е разумно. Четох също, на тези мотори свещите били едва ли не от жизнено значение. Та за това имам нужда от помощ и то от някой който разбира от нещата. В сааб-ския форум имаше 2-3 човека майстори към който се обръщахме за абсолютно всякакви проблеми с колите.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)