The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Шум отзад при преминаване през дупка..

#1
Здравейте колеги,

От едно известно време ми направи впечатление, че когато мина през дупка(10-20 км/ч) се чува едно глухо тропане отзад.Дори на задното дясно колело си се чува като "ТУП"-кане.Сякаш вози и една идея по-твърдо отзад?
Някакви идеи какво е наред да се сменява?Тампон ли е или да се стягам за голямо изваждане за амортесьор(и)?А може би е нещо друго?
Волвото е на почти 95 000 км, ако това има значение...
Volvo V70 2002 Bi-Fuel

Volvo S80 2008 T6 AWD

Ex: Volvo V50 2005 2,4i
Reply

#2
Big Grin Колега, и там ли дупки има ?.... Big Grin
Шегичка....Според мен е тампона който се намира на носача (или под него) ...не се сещам.При мен е от него и аз го имам тоя проблем, но за сега не мисля че е голям проблем.За сега, разбира се.Рано или късно ще трябва да се смени.Дано съм те ориентирал и разбира се не бъркам.Поздрави
Човек цял живот се учи . . .


[Image: ab250839.gif]
Reply

#3
Сигурно е тампочне да...
VOLVO S60 D5
VOLVO V70 2.5
Reply

#4
Колеги, благодаря за бързите отговори.Да се надяваме, че е тампон.След 2 седмици ще махам зимните гуми и ще сменявам свещи, та ще накарам майстора да погледне какво е положението отзад.

Колега, cаby, в града, където живея, дупките са повече в сравнение със София и това съвсем не е шегичка!Сега снега започва да се топи и започва сезона на кратерите по улиците...
Volvo V70 2002 Bi-Fuel

Volvo S80 2008 T6 AWD

Ex: Volvo V50 2005 2,4i
Reply

#5
Погледни навивките на пружините дали не са зажулени, ако са значи са омекнали и трявбва да ги смениш
Reply

#6
Благодаря, колега.Ще кажа на майстора да ги погледне и тях.
Volvo V70 2002 Bi-Fuel

Volvo S80 2008 T6 AWD

Ex: Volvo V50 2005 2,4i
Reply

#7
Ev-V50 Wrote:Благодаря, колега.Ще кажа на майстора да ги погледне и тях.

Здрасти колега,
пиши после за резултата че след темата ти и на мен ми се струва че потропва отзад Smile но може и да е от пренапомпани гуми Smile
Reply

#8
pachopacho Wrote:
Ev-V50 Wrote:Благодаря, колега.Ще кажа на майстора да ги погледне и тях.

Здрасти колега,
пиши после за резултата че след темата ти и на мен ми се струва че потропва отзад Smile но може и да е от пренапомпани гуми Smile

Няма проблем.Разбира се, че ще напиша какво е излезнало.
Иначе за пренапомпаните гуми, хм...може и да си прав :roll: След като сложихме зимните гуми, шума постепенно взе да се усилва и така е от няколко месеца(3-4).И преди това го е имало отвреме навеме в студените месеци, но се чуваше доста рядко при преминаване през бордюр или дълбока дупка.Сега взе да се чува и при по-малките и доста по-често.Може, ако гумите са пренапомпани, това да е причина за влошаването?!
Volvo V70 2002 Bi-Fuel

Volvo S80 2008 T6 AWD

Ex: Volvo V50 2005 2,4i
Reply

#9
Не мисля, че е от пренапомпани гуми, аз винаги карам с много сериозно налягане в гумите. Ти си в Канада нали? Къде по точно, че има такива сериозни дупки, малко съм изненадан, защото за Канада се говори само хубаво или нищо по света Smile Затова и 50 ката е бензинова нали, вие там дизели нямате, както в щатите?

Поздрави
Volvo For life!
Reply

#10
JMI Wrote:Не мисля, че е от пренапомпани гуми, аз винаги карам с много сериозно налягане в гумите. Ти си в Канада нали? Къде по точно, че има такива сериозни дупки, малко съм изненадан, защото за Канада се говори само хубаво или нищо по света Smile Затова и 50 ката е бензинова нали, вие там дизели нямате, както в щатите?

Поздрави
Колега, аз съм в провинция Квебек, което си е малко като друга държава по отношение на пътищата.Както и друг път съм писал, тук пътищата са по-зле от тези в България.
В България има по-големи дупки, но тук дупките, неравностите, пукнатините са толкова често, че се чувстваш като в каменоломна.Поне е добре, че разбиват камъни в бъбреците :lol: Най-зле е положението сега, когато започне топенето на снега.
И преди съм давал връзки към youtube, ето и сега малко, за да придобиеш предства как е:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=2AUWPU4FImk[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=oNZA-HQoPRA[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=-coDrnB6SYc[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=J8XFLhrfRdM[/youtube]

Няма смисъл да продължавам.Предполагам си добил представа за какво пиша.

Още по-любопитно е как се ремонтират дупките:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=UPWGDFgtIFE[/youtube]

Виждал съм, неколкократно при това, как понякога не използват валяк дори, а само подравняват и млатят с лопата отгоре, за да понаместят асфалта!Естествено дупката си е пак там още при следващия дъжд/сняг.

Тук ремонтите по пътищата се държат от италианската мафия и това е един механизъм за безкрайно източване на пари.Проблемът с дупките само се влошава.По магистралите също има доста участъци подходящи за разбиване на камъни в бъбреците.

В провинция Онтарио също съм карал, но там положението е все едно си на друга планета.Пак можеш да видиш лоши пътища(Отава например), но като цяло Волвото пее по пътя Big Grin


Колкото до дизелите, тук наистина не ги тачат изобщо.Предполагам, че е заради студа.Хората масово си карат бензин, при това двигателите са нереално мощни!Имат някакви странни разбирания и държат колите им да са мощни.Само при колите за ширпотреба можеш да видиш нормални двигатели!!!
Аз много бих искал да имаше Волво с 1,6 или 1,8 бензинов двигател, но тук най-малкия двигател, който можеш да намериш в момента за нов автомобил Волво е 2,5Т.Моето е като малолитражка тук :lol:

За щатите не знам как е положението с дизелите!

Поздрави и на теб!
Volvo V70 2002 Bi-Fuel

Volvo S80 2008 T6 AWD

Ex: Volvo V50 2005 2,4i
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)