The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Загуба на мощност в ниските обороти

#11
А дали има някакви тънкости при демонтажа,почистването и монтажа на дебитомера ?
Reply

#12
satoshi Wrote:Моят го изчисти един приятел и не знам каква марка спрей е използвал.
Дебитомера и мапа работят добре , днес бях в сервиз за да се уверя.Един от монтьорите ми каза , че може да има запушване в изпускателната система.
Дали е възможно това да е причината?

Може да ти се е запушил катализатор. Отпушват се от самосебе си с 10-15 минутно каране на високи обороти 3000-3500. Най-добре на някоя магистрала. Опитай Wink

Иначе почистването не е кой знае каква филосфия. Ето едно видео: <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.youtube.com/watch?v=gd640ImE9Ec">http://www.youtube.com/watch?v=gd640ImE9Ec</a><!-- m -->

А ето и схема как се сваля и монтира на наще машини:

[Image: ojn7r.jpg]
бивши:
V40 1.9D 115hp '03 - D4192T3
настоящ
Xc70 D5 185hp MY'06 - D5244T4
Reply

#13
momk0 Wrote:
satoshi Wrote:Моят го изчисти един приятел и не знам каква марка спрей е използвал.
Дебитомера и мапа работят добре , днес бях в сервиз за да се уверя.Един от монтьорите ми каза , че може да има запушване в изпускателната система.
Дали е възможно това да е причината?

Може да ти се е запушил катализатор. Отпушват се от самосебе си с 10-15 минутно каране на високи обороти 3000-3500. Най-добре на някоя магистрала. Опитай Wink

Иначе почистването не е кой знае каква филосфия. Ето едно видео: <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.youtube.com/watch?v=gd640ImE9Ec">http://www.youtube.com/watch?v=gd640ImE9Ec</a><!-- m -->

А ето и схема как се сваля и монтира на наще машини:

[Image: ojn7r.jpg]

Да Smile Дебитомера се демонтира доста лесно , може да не го откачваш от капака за който е захванат.Почистването му стана бързичко, само трябва да се внимава тъй като е доста деликатна част.
Катализаторите при мен са пробити , защото сменях турбо .Откачих изпускателната система от към турбото и колата започна да върви доста добреSmileSmileSmileМоже да се е запушило задното гърне , защото колата ми харчеше много масло.
При мен проблемите почнаха след както обслужих колата след покупката.
Смяна на турбо,огромен разход на масло 1 л. на 1000 км. -наложи смяна на сегменти и т.н...
Надявам се скоро да изляза от този омагьосан кръг , че свят ми се вие вече .
Volvo 1,9 DCI 85 kw 2001г.
Reply

#14
При мен се реши проблема Smile Оказа се че задното гърне ми е било запушено.
Volvo 1,9 DCI 85 kw 2001г.
Reply

#15
Такааа. Тъкмо се връщам от диагностика и диагнозада е следната:

MAF (дебитомер) - Явно чистенето не е дало резултат и си е направо мрътъв

Обръщам се към всички колеги с дизелови S/V 40 1.9d Common Rail в района на София за помощ!

Нужен ми е някой с който да сменим дебитомерите, за да съм на 100% сигурен че е от него, защото може и да е спекъл ЕГР клапана и с почистването му да решим проблема и да не се набутвам с 400+лв за нов дебитомер Sad
Свалянето е елементарно и цялата процедура по теста няма да отнеме повече от 1ч с почерпката Wink

Голямо благодарско за колегата nik_dob който направи диагностиката и не ми взе нищо! bow!
бивши:
V40 1.9D 115hp '03 - D4192T3
настоящ
Xc70 D5 185hp MY'06 - D5244T4
Reply

#16
@momk0
Преди две години ми се случи абсолютно същото, както и ти го описваш. На 100% причината е в дебитомера!
Тогава си купих втора ръка. Изкара няколко месеца и пак същото дередже, така че, съвета ми е - купувай нов!
Vovlo V40 2001 1.9Di 115Hp
Reply

#17
@ dango_ Ти от къде и за колко го взе твоят?
бивши:
V40 1.9D 115hp '03 - D4192T3
настоящ
Xc70 D5 185hp MY'06 - D5244T4
Reply

#18
Всичко е на късмет.Аз си взех оригинален втора ръка от колега във форума и да чукна на дърво до сега няма проблеми.Ако решиш да вземеш различен от оригинала(който нов е доста скъп) колата може и да не проработи,пълно е с ментаци.
VOLVO 850 GLT 2.0Turbo avtomatik 1996g.
Reply

#19
Преди две години имах много проблеми с дебитомера. Почиствах, слагах стар. Накрая купих нов и оттогава нямам никакви проблеми. Така че - нов. Иначе ако се загуби мощността на път, откачаш кабела на дебитомера и си караш спокойно само с малко увеличен разход. Но пак - купи си нов, за да си решиш генерално проблема.
Волво S 40, турбодизел 1.9, D4192T093869, 115 к.с., регистрация 9.2004. Към момента 103 000 км. Разход 5 л. при 100 км.ч. 5.8 при 130-140 с климатроник. Колата работи прекрасно!
Reply

#20
е хубаво нов ама като не го намирам никъде оригинален дори и в МП от къде да го взема? В ebay има за по 100 лв китайски. Интересното е че и в Vadis няма такава част с артикулен номер... ( 5WK9632 )
бивши:
V40 1.9D 115hp '03 - D4192T3
настоящ
Xc70 D5 185hp MY'06 - D5244T4
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)