The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Спортно окачване

#11
Не съм кой знае какъв Професионалист/просто съм Драйвър/ в тази област,но от разговорите по подготовката на новата бегачка и обсъждането на алтернативни ценови концепции става въпрос за следното:
1.Някой запознат трябва да анализира заводските характеристики на амортисьора.Защото по дългият стержен във високо натоварване предполага блъскане в дъното.По принцип след анализ се скъсява,но това е много прецизна работа по напасване към пръжините.Тези анализи ги правят във лаборатории или чрез интерпулация от заводските характеристики.
2. По добре е да се купи алтернативен продукт,който да е лабораторно балансиран и от известен Производител.И преди покупката да се изберат граници на комфорт за колата.
3. Ако ще става чиста бегачка,то тогава комфорт не се търси и се движиш като тухла по пътя.
Нека говорят,а ние ще правим каквото трябва и каквото е редно.
Шампион за сезон 2011-2012 с Volvo S60 D5- Шампионат по издръжливост на пилоти и автомибили
Шампион към БФАС 2014 с Volvo 480 ES - Шампионат по издръжливост на пилоти и автомобили
Reply

#12
Аз бих ти предложил преди да почнеш да режеш пружини и да прецакаш и без това не много комфортната возия на модела
а и гледам че си ентусиазиран за ъпгрейди та по тоя повод ето ти няколко неща с който да започнеш и опиташ да монтираш на
колата си .Може би някой ги имаш незная, но ако си изцяло stock това е една добра занимавка , макар и не много евтина.

-Круиз контрол
-Инфо център
-DSA
-Фарове от фаза 2
-мигачи кристални
-Стопове от фаза 2
-Спойлер за 5-та врата
-Подгряване на седалките
-LED осветление
-паркинг сензори
-бели мигачи
-допълнителни вежди на калниците
-Пластмасови предпазители над фаровете и радиатора в двигателния отсек от Т4
-тунелна конзола от фаза 2
-предна решетка на квадратчета + синя емблема

След като изпълниш всичко това , и ако все още те "сърби" пробвай да монтираш ел.седалки с памет , и ако и това не ти е достатъчно монтирай си и един шибедах Smile
Volvo XC90 2.4 D/200 hp - 2011 - now
Volvo XC90 2.4D/185hp - 2008 - R-design - ex
Volvo V40 1.9D/115hp - 2001 - Sport - ex  
Volvo S40 1.9D/115hp - 2002 - ex
Volvo S40 1.8i/115 hp - 1997 - ex
Reply

#13
Така е колеги, по-добре да е заводски изпипано и да бъде като хората от колкото да правия ''цигании'', с извинение. Колега следя нещата с производителите и в момента съм в процес на търсене на нещо, което си заслужава разбира се !
А що се отнася до колегата, baipetko.. вариантите, които си изброил никак не са зле, към повечето съм се ориентирал, що се отнася до фарове, мигачи, заден спойлер, осветлението, но ще обърна внимание и на другите примери, които си дал..допадат ми като идеи, наистина !!
И все пак други колеги, които могат да отбележат нещо по темата за окачване или така наречения от колегата ъпгрейд, нека споделят. Всяко едно мнение ще е от полза и полезно ! Благодаря, предварително Smile Поздрави !
Reply

#14
Още един който си търси спортно окачване Big Grin
И аз го търся ,ама има само ново , което е на едни цени... а и мен ми трябват само пружини , и то предни ,че аз задно окачване имам Smile
Мисля да взема две предни и да играе флекса ,ако не продам колата де Big Grin
340gle ,1988,1.7,80hp-минало
850,1992,B5252F,2.5i,20v,170hp-минало
V40 ,1997,B4204S,2.0i,16v,140hp-минало
S40,1997,B4218S,1.8i,16v,115hp-минало
C70,1999,B5234T3,2.3 Turbo,240hp-настояще
V40,1997,B4218S,1.8i,16v,115hp-настояще
Reply

#15
Търся аз, ама надали ще намеря скоро. Е то за намирането лесно, но цените са повече от фрапиращи както си се убедил и ти, колега. А флекса май ще е най-крайния вариант. Страх ме е само като ги срежа пустите пружини и ги скъся да не направя амортисьорите на нищо след това, защото те са си проектирани за определен тип пружина, както си е в случая оригиналната. Обмислях дори и варианта да взема само по-къси пружини и да ги сложа, но то същата работа като със срезаните ще се получи. В процес на колебание съм още, какво да правя, нека споделят всички колеги, които имат мнение по темата, пробвали са нещо подобно или пък имат някакви идеи, всичко е добре дошло. Big Grin А що се отнася до цените, да ти кажа колега тук в България, имам чувството, че прекаляват с надценките на стоките, не е нормално просто да пускат такива цени. За марката Волво направо режат глави в цените, докато на други марки коли като Opel, VW и т.н са смешни цените за спортно окачване, например ! Ама то смешни коли, смешни цени хаха Big Grin Споделяйте мнения, Благодаря ! Smile
Reply

#16
Това с рязането на пружините не е добра идея...Какво правим с хода на амортесьора,когато скъсим пружините.При натоварена кола,ще се стигне до конфликт в долна мъртва точка.Ако греша,поправете ме.
Нека говорят,а ние ще правим каквото трябва и каквото е редно.
Шампион за сезон 2011-2012 с Volvo S60 D5- Шампионат по издръжливост на пилоти и автомибили
Шампион към БФАС 2014 с Volvo 480 ES - Шампионат по издръжливост на пилоти и автомобили
Reply

#17
Kangalov Wrote:Това с рязането на пружините не е добра идея...Какво правим с хода на амортесьора,когато скъсим пружините.При натоварена кола,ще се стигне до конфликт в долна мъртва точка.Ако греша,поправете ме.

Напълно съм съгласен, колега ! За това тази идея с рязането на пружините ми се вижда малко нестандартна, тъй като самият амортисьор си е проектиран за оригиналната пружина и скъсяването и може да изиграе много лоша роля за самия амортисьор ! Но ако има колеги, които са по-запознати как стоят нещата, нека споделят !
Reply

#18
А защо искаш да си направиш колата ниска... тя и без това е само на 15см от земята? Направи я просто по-стабилна Wink Освен с по-твърди пружини и амортисьори, това се постига и с тампони, стабилизиращи щанги и настройка на ъглите на окачването. Намери си по-леки джанти, сложи си хубави спирачни дискове, накладки, спирачни маркучи и спирачна течност. Тогава със сигурност динамиката на колата ще стане по....- готина Wink
Една идея.... потърси спортно окачване за модела.. примерно такова от Т4.
[Image: main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=27919]
Volvo V40 2.0 1998
Reply

#19
Ами аз си правих експерименти лято 2012 , на едни амове Lip Gas Tec ,водят се спортни уж , ама предните нямаха пружини, и сложих мойте пружини , като нагрях самите пружини и им доближих намотките , колата слезе на долу, визия чук Big Grin , е возеше като каруца буквално и то с 17" ,та два месеца каране така проблеми освен опиране тук-там, и на 2-3 пъти минах през по-големи неравности и предницата така отскачаше ,че имах чувство че мотора ще падне Big Grin .Ама ги махнах пружините защото намотките бяха прекалено близо и опираха една в друга и чукаха здраво...


Attached Files Thumbnail(s)
       
340gle ,1988,1.7,80hp-минало
850,1992,B5252F,2.5i,20v,170hp-минало
V40 ,1997,B4204S,2.0i,16v,140hp-минало
S40,1997,B4218S,1.8i,16v,115hp-минало
C70,1999,B5234T3,2.3 Turbo,240hp-настояще
V40,1997,B4218S,1.8i,16v,115hp-настояще
Reply

#20
Аз не съм по темата , но не мога да не кажа едно браво за фаровете колега . Много яко стои, все едно огън гори вътре. Супер !
Volvo XC90 2.4 D/200 hp - 2011 - now
Volvo XC90 2.4D/185hp - 2008 - R-design - ex
Volvo V40 1.9D/115hp - 2001 - Sport - ex  
Volvo S40 1.9D/115hp - 2002 - ex
Volvo S40 1.8i/115 hp - 1997 - ex
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)