The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Глоби от пътни камери

#21
Общо взето денят ми започна много добре със 200лв назад. Трапоклово брат... кой може да се сети???? Има още едно приложение за електронен фиш, където се пояснява че ако до 14 дена си платиш глобата намаля със 70%, т.е.- 140лв. Честито на печелившите. И това е на изхода на селото ако отивате към Сливен. Или на входа ако отивате към Бургас.

[Image: 699799.jpg]

[Image: 699800.jpg]
Понякога решителната крачка напред се дължи на здрав шут отзад!
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.vsgvision.com">http://www.vsgvision.com</a><!-- m -->
Reply

#22
Уфффф, ужас......
VOLVO S60 D5
VOLVO V70 2.5
Reply

#23
перфектно начало на ваканцията ... :mrgreen: направо ми развали де що планове имах :|
Понякога решителната крачка напред се дължи на здрав шут отзад!
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.vsgvision.com">http://www.vsgvision.com</a><!-- m -->
Reply

#24
[quote="jimvirtooza"]Общо взето денят ми започна много добре със 200лв назад. Трапоклово брат... кой може да се сети???? Има още едно приложение за електронен фиш, където се пояснява че ако до 14 дена си платиш глобата намаля със 70%, т.е.- 140лв. Честито на печелившите. И това е на изхода на селото ако отивате към Сливен. Или на входа ако отивате към Бургас.


Искаш да кажеш, че глобата намаля с 30%, а не със 70%.
Volvo S80, D5, 2007г.
Volvo S40, D5, 2006г.
Клубна карта № 00269
Reply

#25
В смисъл да, плащаш само 70% не цялата... :|
Понякога решителната крачка напред се дължи на здрав шут отзад!
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.vsgvision.com">http://www.vsgvision.com</a><!-- m -->
Reply

#26
По принцип по закон нямат право да те снимат. Прочети някъде в ЗДВП ако не се лъжа, че имат право само стационарни камери който са фиксирани на едно място и се знае, че са на дадено място, пък има и табелки, че има снимачки Smile . Ако намеря информацията ще я постна тук Smile.
Четеш на някой коментарите, гледаш му профила и си викаш..."Тоя... няма начин щъркела да не го е изпускал".
Reply

#27
Какво значи нямат право да те снимат!
Някъде е забранено в закон ли ? В правовите държави, за каквато се опитваме да минаваме има правило, че онова което не е забранено е разрешено. По тази логика имат право да снимат нарушителите, поне аз не се сещам законов или подзаконов акт да забранява това.
Още повече, че доколкото си спомням тази камера в Трапоклово си е стационарна , както виждам от поста на Виртуоза снимките са няколко , а не една - явно разделителната способност и зума са ОК.
Кофти наистина , на всеки му се е случвало да се зазяпа нанякъде и да не си погледне километража , но правилата трябва да се спазват.
Искрено искам освен колегата от Сливен , да снимат и глобяват и всички онези идиоти и джигити които карат малко по-черни и малко по-големи основно немски коли с тъмни стъкла.
Скоро имаше един дето карал със 270 км/ч на Тракия - ами аз ако съм ще го осъдя на две седмици / щото все пак съм състрадателен тип и ми идваха идеи за 6 месеца/ обществено полезен труд , като санитар в реанимацията на Пирогов например . :o

Щото ако с 270 се зазяпаш може да удариш някой пред тебе, може да изтървеш завой и да се метнеш при насрещно движещите се и прочие, хора там може да е Виртуоза , който си кара кротко със 100, аз или някой мой роднина и приятел , може ти Вики да си там с Оптимуса .....общо взето няма безгрешни , но аз мисля че това е един от начините да усмирят положението по пътищата ни.

И най- вече ние да си дадем сметка плащайки 200 или 140 лв, че следващия път можем да си ги спестим - като сме малко по-внимателни.

Съжалявам Джим за случката, дано по-бързо да платиш глобата, за да е по-малка и се надявам да ти е последна.

Поздрави
Мевдо - бивш "състезател"..... Sad
Volvo 940 Estate 1994 D24TIC 122hp
Reply

#28
Не успях да намеря точната информация за което се извинявам. Имах в предвид не,че нямат право, имат но нямат право ако снимките са от мобилна камера да ти ги пращат по пощата, трябва чрез някакъв протокол това да стане и да се явиш лично в районния участък на който принадлежи патрулния автомобил. Ще намеря аз инфото рано или късно. Другият вариант е ако имаш препоръчано писмо да не го взимаш, така от пощата се връща обратно. Но тогава идва да те търси кварталния, ако в рамките на една година успееш да се прекриеш и не заплатиш електронния фиш то той отпада поради давност. Дано само информацията която съм чел да е достоверна. На мен трябва електронния фиш който имах с комбито да ми е отпаднал беше с 49км. над макс. допустимата Big Grin. Общо взето имам със всяка кола снимка, само със Оптимус все още нямам но пък имам съмнения как до 5 месеца ще ми дойде една. С около 20 км горница :mrgreen: .
п.с. ако на мен ми се случи да ме подмине някой с 270км. , освен да се мъча да го настигна друго не ми идва на ум какво ще направя :mrgreen: :mrgreen: това в кръга на шегата Smile
Четеш на някой коментарите, гледаш му профила и си викаш..."Тоя... няма начин щъркела да не го е изпускал".
Reply

#29
Благодаря колега mevdo! Дано е последната, от тая снимка се усещам, че повече от 50км/ч градско не си позволявам, а извънградско дори баба ми кара по-бързо... Между другото колега Vin_Diesel_9_0 имате право, защото мене ме бяха щракнали и в Подслон, но преди 2 години (стационарната камера пътя за Нова Загора), двете ченгета пак бяха ме посетили на адрес да ми връчат електронен фиш, но тогава се водеха едни такива разногласия, дали тези снимки са приети да бъдат плащани или не, но тогава не я платих. В петък бях в КАТ да питам дали ще ми вземат точки от талона, и при проверка се оказа, че други нарушения нямам, което не ме учудва :mrgreen: :twisted: . Това ме наведе на мисълта, че или е изтекла давността на глобата или е било в процес на промяна в закона за движение по пътищата плащането на електронния фиш. Но не беше наличен в системата. А само да допълня колега mevdo, тази снимка е направена от кола на полицията, минавам този път поне 4 пъти в седмицата и знам пътя на изуст, там камера в Трапоклово няма. Гаранция!
Понякога решителната крачка напред се дължи на здрав шут отзад!
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.vsgvision.com">http://www.vsgvision.com</a><!-- m -->
Reply

#30
Виждам ,че в темата се заговори за давност на нарушеният. Тогава въпроса ми е следния :
Аз имам глоба за превишена скорост в населено място с 29 км/ч направена през ноември 2011(ако не се лъжа) ,и сега има вероятност да са ме снимали ,при този случай ще ми се води ли като глоба за второ нарушение при положение ,че е минала повече от година?

Аз съм съгласен също с това ,че положението по пътищата в България не е нормално и всеки се изявява като състезател...всички трябва да се замислят за това, но има и друго ние си плащаме глобите по 150 лв. и хиляди други глупости като винетки ,данъци и подобни ,а караме по абсолютно потрошени пътища дето съща могат да бъдат много опасни дори с по ниска скорост..(за съжаление познавах 4 момчета които загинаха точно заради лош път Някакъв камион решил в последния момент да избегне дупка и се блъснал в тях).... т.е. и хората трябва да променят своя манталитет и мислене ,но и държавата трябва да се заеме да подобри пътната обстановка не само с патрулки ..(лично мнение, което може би подлежи на критика Smile )
п.п. Колкото до тези с големите черни немски машини сигурно не има пука особено каква глоба ще има сложат....к'во колата има струва 50-100 хил. а глобата му е 2000 лв.... няма да го забули особено (поне това е мое лично мнение)

Поздрави Smile И дано да не получавате никакви "Честитки от КАТ"
Веднъж VOLVO, завинаги VOLVO ...
Сега: VOLVO V40 1.9D 115hp 2002г,.
предишна: VOLVO V40 1.9D 115hp 2003г.
предишна: VOLVO 440 Turbo 1989г.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)