The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Мнение за волво 460.

#11
blopes Wrote:martin_284 wrote:
Аз като гледам 460 са с багажник. По - голям ли е по литри от 440 ?

Здравей колега,
Аз карам 460 GLE 1.7i 102HP повече от 5години (Газ/ Бензин ) много съм доволен и не съм имал проблеми.
(Газовата е обикновенна, монтираха ми я в България). Не съм имал проблем нито с бензина нито с газовата до сега :-)
Коли за донори се намират доста, като цените са приемливи.

По отношение на багажника:
- 440 е по практичен защото максималния му обем достига до 1028л срещу 948л на 460. През 5-тата врата можеш да натовариш прилично голям кашон.
- на 460 багажникът е удобен за багаж с малък обем, поради ограничението във височина и дори при спуснати задни седалки не можеш да използваш пространството за обем, а само за дълги и плоски багажи, казвам го от личен опит.

Но това е въпрос на личен избор, аз лично повече харесвам визията на седана ;-)

По отношение на модификациите на двигателя:
Хубаво е да знаеш, че за всички двигатели по-мощни от 100к.с. данък МПС е по скъп, а също така няма отстъпка заради катализатора!

Много хора не се замислят над това, а после започва едно оплакване и чудене как да се мине "по втория начин".
(само за информация - ако си от София, след няколко месеца вече няма да може да се минава ГТП без платен данък :-)
кефа ,колега ...няма цена -защо са го измислили ,пък точно над 100 коня данъка да е по голям,нима едно волво 4-та серия тежи по вече от един /дръгляв дизел ...примерно дърт мерцедес 70 коня /и едва ли руши асфалта в по голям процент....?волво е начин на живот -с данък без данък с катализатор или не ...марка с история е.
Reply

#12
andro440 Wrote:
blopes Wrote:martin_284 wrote:
Аз като гледам 460 са с багажник. По - голям ли е по литри от 440 ?

Здравей колега,
Аз карам 460 GLE 1.7i 102HP повече от 5години (Газ/ Бензин ) много съм доволен и не съм имал проблеми.
(Газовата е обикновенна, монтираха ми я в България). Не съм имал проблем нито с бензина нито с газовата до сега :-)
Коли за донори се намират доста, като цените са приемливи.

По отношение на багажника:
- 440 е по практичен защото максималния му обем достига до 1028л срещу 948л на 460. През 5-тата врата можеш да натовариш прилично голям кашон.
- на 460 багажникът е удобен за багаж с малък обем, поради ограничението във височина и дори при спуснати задни седалки не можеш да използваш пространството за обем, а само за дълги и плоски багажи, казвам го от личен опит.

Но това е въпрос на личен избор, аз лично повече харесвам визията на седана ;-)

По отношение на модификациите на двигателя:
Хубаво е да знаеш, че за всички двигатели по-мощни от 100к.с. данък МПС е по скъп, а също така няма отстъпка заради катализатора!

Много хора не се замислят над това, а после започва едно оплакване и чудене как да се мине "по втория начин".
(само за информация - ако си от София, след няколко месеца вече няма да може да се минава ГТП без платен данък :-)
кефа ,колега ...няма цена -защо са го измислили ,пък точно над 100 коня данъка да е по голям,нима едно волво 4-та серия тежи по вече от един /дръгляв дизел ...примерно дърт мерцедес 70 коня /и едва ли руши асфалта в по голям процент....?волво е начин на живот -с данък без данък с катализатор или не ...марка с история е.



Абсолютно съм съгласен /за кефа :-)/ колега.
А за марката, просто няма какво да говорим. След като сме в този форум е ясно Smile VOLVO for Life!
Просто дадох жокер на колегата по-горе. Мен лично много ме е яд на тези +2 коня и бих предпочел, след като така или иначе плащам по скъп данък да се возя на 117кс. или + ;-) .

А иначе за данъците можем много да говорим, но засега смисъл много няма. Дано с времето да им дойде малко мозък на онези "горе" :x (само за пример един чисто нов автомобил но със сертификат N1 товарен(леко) плаща 6.50лв за година - същият автомобил без този сертификат плаща 358лв :roll: ). Според някаква незнайна "логика" на закона един товарен автомобил (включително микробуси и т.н.) руши пътя 50 пъти по малко от другия !!?
Reply

#13
Другото което искам да питам е къда да гледам като я купувам. 440 бодигард. Аз основното го знам , но на тая кола къде да и слабостите ако ме разбирате. Мерси.
Reply

#14
Къде да гледаш ли?...Както казва едно приятелче ,монтьор, " Кола и жена се избират по външен вид,отвътре всички са .... :? " е,не,няма да довърша. Демек трябва да ти легне на сърцето.КЪСМЕТ ти пожелавам :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Е,ако не искаш да правиш нищо си вземи нова колица и по-възрастна ....
VOLVO 460/B18U,1996. гр.Банкя
Да заложиш само на една кобила е глупаво,ама на....
Reply

#15
roskoaz Wrote:Къде да гледаш ли?...Както казва едно приятелче ,монтьор, " Кола и жена се избират по външен вид,отвътре всички са .... :? " е,не,няма да довърша. Демек трябва да ти легне на сърцето.КЪСМЕТ ти пожелавам :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Е,ако не искаш да правиш нищо си вземи нова колица и по-възрастна ....
Е аз горе долу съм наясно с нещата. Правил съм доста основни ремонти и какво ли не. Просто всяка кола си има слабите места. И на този модел не съм много наясно.
Reply

#16
ходова част ...предни носачи .. /амортисьори / -втулки по окачване -биалетки ...съединителя да отделя поне по средата ...задни вежди ...и теч на масло от семеринга на коляновия вал откъм задната страна -към скоростите

Това гледайте като купувате 4-та серия-радиатора за охлаждане -също -общо взето си е добър автомобил ,но откъм разход си е малка ламя ....Но пък КЕФИ!- а кеф цена няма Big Grin
Reply

#17
Вече съм притежател на 440 бодигард. Колата е ударена и я взех на символична цена. Има всички екстри , ходова част и интериор са като нови. Двигателя има много тяга и най вероятно е на 180к реални км. Няма ръждичка никъде. Като я оправя ще публикувам снимки.
Reply

#18
Честито, колега! Със здраве да си я караш колата! Много безаварийни километри да ти желая!
Обикновен простосмъртен с клубна карта.
Reply

#19
440 бодигард ами маторя къф е.
460 1.8 моно 1994 година с газ и на всичкото отгоре и върви
850 2.5 бензин газ
Reply

#20
nikistk Wrote:440 бодигард ами маторя къф е.
1.8 mono
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)