The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Смяна на водна помпа - В40 1,9 ТД

#1
Здравейте, колеги!
Налага ми се спешно да сменям водната помпа на моята В-40- ка. Двигателят е F8QT, 90 к.с. Помпата е пред разпад и шайбата всеки момент ще се счупи. Помпата вече е намерена. Интересува ме дали има някакви тънкости при смяната и дали мога сам да си я сменя? Някой правил ли е тази операция в домашни условия? Има ли опасност да скъсам някой болт или нещо друго? Ако някой има схема на реда на демонтаж и монтаж ще съм много благодарен. Имам предвид след свалянето на пистовия ремък от там нататък реда.
Предварително благодаря на всички!
VOLVO V70 2.0D 2008г. 136к.с.
Code:
[url=http://forum-lines.ru/][img]http://forum-lines.ru/rez/ab286793.gif[/img][/url]

[Image: ab284504.gif]

VOLVO V40 1,9TD 1997г  VIOLET METALIC
[Image: ab214140.gif]
[Image: ab286793.gif]
Reply

#2
Успех!


Attached Files
.pdf   timing belt.pdf (Size: 53.64 KB / Downloads: 48)
.pdf   aux_belt.pdf (Size: 95.32 KB / Downloads: 45)
.pdf   water pump.pdf (Size: 349.07 KB / Downloads: 81)
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#3
Здравей колега. Миналата година имах същите проблеми и ми писна да чакам майстора ми да се освободи и си я смених сам. имам v40 1.9d 97-ма. Помпата я купих доста евтино ... 30 и 1-2 лева. тънкости при смяната и няма освен гадните 7мм болтове който са с "еврейска звезда". аз имах грижи с тях. обиколих целия град и единственото място където ми предложиха такъв болт и не ме пратиха на стругар или в морга за същите / аз исках да сложа нормални болтове/ бяха в магазина на вюрт. ОБАЧЕ докато махнеш капаците на двата ремъка колко ядове те чакат не е истина. В менюъла пише че трябва да се махне една от големите зъбчатки /не помня коя/. Аз обаче гледах умувах и сметнах че ако отрежа проблемната част от капака ще излезе без да развивам неща за който трябват скъпи инструменти с който по него време не разполагах. всичко друго е цапаница. на мен ми отне 4 часа на тротоара пред нас Smile)). Успех.

п.п. забравих да ти кажа да не напъваш много ролката на самата помпа като и развиваш и завиваш болтовете че е пластмасова !!!
Reply

#4
От ПДФ- ите на Жоро разбирам,че трябва да се сваля зъбното колело на ГНП- то, както и шайбата на коляновия вал. А колегата SPOON доколкото разбирам не ги е свалял. Става ли без да се свалят наистина? Защото ако ще се свалят, май по- добре да отида в сервиз. А в сервиз не ми се ходи, поради обявената ми цена преди час от 40 лева за смяната. Малко скъпичко ми се струва като труд.
VOLVO V70 2.0D 2008г. 136к.с.
Code:
[url=http://forum-lines.ru/][img]http://forum-lines.ru/rez/ab286793.gif[/img][/url]

[Image: ab284504.gif]

VOLVO V40 1,9TD 1997г  VIOLET METALIC
[Image: ab214140.gif]
[Image: ab286793.gif]
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)