The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Мотор за перка охлаждане климатика V40

#1
Мотора на перката за охлаждане на радиатора при включен климатик вие. Волво дават като резервна част само мотора, но навсякъде намирам само комплект с перката и кожуха.

Някой да знае съвместимо моторче, не ми се дават пари за цяла перка след като може да се смени само моторчето. Мото Пфое искат 600 лв само за моторче.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#2
Защо не отидеш да ти ремонтират моторчето ,най вероятно втулки и лагерчета са заминали , ще ти ги сменят и в пъти ще ти излезе по евтино.
VOLVO 850 GLT 2.0Turbo avtomatik 1996g.
Reply

#3
Правил съм го вече на друга кола - изкара 6 месеца. Очертава се да пътувам доста и не искам да се нахендря на спешен ремонт.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#4
Явно си попаднал на некадърни майстори.И аз съм го правил на други коли и на едната ,която я имам все още работи без проблем а не си спомням преди колко години е правено.
VOLVO 850 GLT 2.0Turbo avtomatik 1996g.
Reply

#5
Мотора на перката за охлаждане на климатика еднакъв ли е с мотора на перката за охлаждане на радиатора ?
Ако е "да" може би имам един вкъщи , но трябва да се поровя ...
Volvo S70 2.5 TDI 1998 D5252T
[Image: 581732.png]
Reply

#6
Не е еднакъв. Оправих го вече, отваря се като консервена кутия, с малка скоба за лагери се избиват лагерите и се слагат новите - 608Z и 688ZZ. Китайски 0.88 лв на лагер, SKF - 7 лв на лагер. четките си бяха добре, иначе 7х4 мм, но тяханат смяна е малко сложна.

За съжаление оправих перката, но счупих малката пишка на на радиатора. Сега се чака нов радиатор и вместо без климатик съм без кола. (с Poxipol не стана - размеква се от температурата и протича) :-) .
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#7
А не става ли да се разпробие леко и да се завие подходящ щуцер на това място + лепило което издържа на температура. Лепилото може да е епоксидна смола . Правил съм го на "пишката" на турбото и заспа .
Бива ли да се сменя цял радиатор ( поне 200 лв. ) заради една счупена "пишка" пък то и малка ?
Volvo S70 2.5 TDI 1998 D5252T
[Image: 581732.png]
Reply

#8
joro74 Wrote:Не е еднакъв. Оправих го вече, отваря се като консервена кутия, с малка скоба за лагери се избиват лагерите и се слагат новите - 608Z и 688ZZ. Китайски 0.88 лв на лагер, SKF - 7 лв на лагер. четките си бяха добре, иначе 7х4 мм, но тяханат смяна е малко сложна.

За съжаление оправих перката, но счупих малката пишка на на радиатора. Сега се чака нов радиатор и вместо без климатик съм без кола. (с Poxipol не стана - размеква се от температурата и протича) :-) .

От няколко години съм със счупена пишка. Отворът съм го затапил с болт и силикон, направил съм резба на уширеното място на казанчето... един щуцер там и така. Резба на мястото на пишката не става, много е тънка пластмасата. Беше временно решение, докато си намеря радиатор :mrgreen:
[Image: main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=27919]
Volvo V40 2.0 1998
Reply

#9
Стария и без това вече изпускаше през уплътненията на страниците. Опитах с щуцер, но пластмасата е толкова нагоряла, че всичко се рони. Бях изненадан от омекването на Поскипола. Преди карах сърф и имам опит със смоли, но смола реагирала с втвърдител да омеква на 90 градуса не бях виждал.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#10
Първо опитах с епоксидна смола. Стана перфектно, като изпълнение, обаче като загря и тя омекна. Явно не става със смоли Wink
[Image: main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=27919]
Volvo V40 2.0 1998
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)