The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Втулки на стабилизиращата щанга

#1
Здравейте! При каране по неравен път, се чува леко глухо тропане. Сменил съм кормилни накрайниции и селенови втулки. Майстора ми я огледа и каза, че втулките на стабилизиращата щанга били за смяна, от това се чувало въпросното тропане. Някой може ли да сподели цена на двете втулки, лесно ли се подменят..? Благодаря!
Става въпрос за 460 1.6 пълна инжекция.
Reply

#2
По памет мисля че бяха около 15тина лева в МП.
Reply

#3
Благодаря! Значи ако ги сменя ще има разлика в возията ? А трудоемка ли е смяната им или става лесно и бързо?
Reply

#4
Лично аз се видях в чудо с тампона, който е от лявата страна .Защото точно над него е вакуума за спирачките и от там е мъка с бъркането .Развиването е лесно . След като свалиш скобите трябва да пъхнеш тампоните в щангатата и да сложиш скобата в тампона има само един начин няма как да го объркаш - след това придърпваш тампона до мястота където ляга и първо захващаш задният болт - той е най труден , след това предния ще го нагласиш . Работата е връткава и може да ти отнеме час .
Reply

#5
Благодаря за отговора!
Reply

#6
Няма проблеми . Дръж ме в течение до къде стигна .
Reply

#7
Още едно въпросче? Един пишман майстор, незнаейки накъде се бута ръчката за отваряне на предния капак, ми счупи щипките. Сега съм вързал една тел, но в Добрич никъде не намерих въпросните щипки с които е захваната ръчката за отваряна на предния капак ?! Намери щипки в една морга но се бяха спекли от слънцето и не стават, разпаднаха се. Някой може ли да сподели дали мога да намеря някъде? Благодаря!
Reply

#8
kolev_74 Wrote:Още едно въпросче? Един пишман майстор, незнаейки накъде се бута ръчката за отваряне на предния капак, ми счупи щипките. Сега съм вързал една тел, но в Добрич никъде не намерих въпросните щипки с които е захваната ръчката за отваряна на предния капак ?! Намери щипки в една морга но се бяха спекли от слънцето и не стават, разпаднаха се. Някой може ли да сподели дали мога да намеря някъде? Благодаря!
Моите също са се ИЗПЕКЛИ но съм ги разпробил внимателно с 2 мм боргия и съм прекарал по 1 свинска опашка на двете вече 5 години нямам никакъв проблем .Може да попиташ в МП или да намериш по -читави ( пак от морга)
Reply

#9
Каталожен номер: 3923596
Наименование: ЩИПКА
Цена с ДДС: 2.65 лв.
Това са цените в МОТО ПФОЕ
Reply

#10
здравей колега
при мен бяха за смяна втулките(тампони) на стабилизиращата щанга отпред
бяха оригиналните и се бяха опекли,при допир с нещо по твърдо направо се изронваше част от тампона
закупих си уж оригинални от скантех шведски по 21 лв бройка в комплект със скоба и болт ако се не лъжа
като работа е по трудоемко от страната на водача,както е споменал колегата иксан
сваля се блока на абс,серрвото на спирачките
иначе от към пасажерската страна е фасулска работа за който и да е разбиращ от това
при мен имаше глухо тропане от тях при неравност и най вече през легнал полицай като минавах дори и с 20 км
смених ги и това изчезна
поздрави,Ивайло
[Image: ab284746.gif]

Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)