The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
трудно пали и не може да се форсира

#1
Здравейте колеги,от извесно време изведнъж започна да пали трудно ,а като запали не може да се форсира,даваш газ тя едва ,едва покачва оборатомера и вече след 3000 оборота се реже нагоре. Като загрее добре ,се форсира както трябва? На какво може да се дължи това. Смених свещите,но резултат няма!
волво S40 2000г,1.8 ,122 коня
Reply

#2
Кабели, свещи.
Reply

#3
В кутията на въздушния филтър, отдолу, има една джаджа(клапан), която регулира подаването на топъл(студен) въздух към мотора според външната температура(може да е блокирал).Погледни там като начало.
За трудното палене, може да е регулатор на налягането, горивен филтър или заминаваща си бензинова помпа??
VOLVO V40 2.0/96г. ГИ LOVATO
MITSUBISHI COLT V 1.3/99г.
Когато съдбата ти обърне гръб, не се отчайвай - изчакай я да се наведе!
Reply

#4
помпата съм я сменял преди половин година,но като се замисля бензиновия филтър не съм го сменял досега,а имам колата от 3 г,понеже я карам на газ и не съм го сменял.
волво S40 2000г,1.8 ,122 коня
Reply

#5
имам и други наблюдения вече,дори когато е топло навън и ми превключи бързо на газ,пак същата процедура и на газ. Даваш газ,а колата не набира грам. След като позагрее всичко е ок и на двете горива,но паленето пак не е нормално!
волво S40 2000г,1.8 ,122 коня
Reply

#6
ico_kosara007 Wrote:В кутията на въздушния филтър, отдолу, има една джаджа(клапан),
VOLVO V40 2.0/96г. ГИ LOVATO
MITSUBISHI COLT V 1.3/99г.
Когато съдбата ти обърне гръб, не се отчайвай - изчакай я да се наведе!
Reply

#7
А на диагностика ходи ли?
Не му стига само да кара, трябва и да знае как работи!
Reply

#8
Отжарях кутията на въздушния и отдолу не виждам никакъв клапан,а на диагностика не съм ходил ,защото не знам дали ще покаже,понеже като поработи 5 мин. и всичко си е ОК!
волво S40 2000г,1.8 ,122 коня
Reply

#9
А прекъсва ли като я запалиш или просто "дави" ? Два различни симптома са с две различни причини.
Не му стига само да кара, трябва и да знае как работи!
Reply

#10
Вчера отворих кутията на въздушния филтър,видях клапана,обаче не можах да разбера дали отваря и затваря. По скоро да се дави веднага след запалването,но почти веднага изчезва и си работи добре,но не може да набере скорост,едва след 50-70 метра като се кара на първа с подадена газ се засилва след 2500 оборота и нагоре си набира добре. Ако я изчакам 3,4 мин. на място няма проблем после!
волво S40 2000г,1.8 ,122 коня
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)