The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
пак относно пушека

#11
Алман - Сашо е от Кюстендил и често е в София.

Днес я запалих мойта в туй лошо време - много малко изпуши и после никакъв дим.
Дим или чадилка леко имаше при изфорсиране и то още много студена!
Основател на ВКБ с членска карта 00008.
Бивш член на УС. Volvo S80 D5 2003.
Reply

#12
Алман - Сашо е от Кюстендил и често е в София.

Днес я запалих мойта в туй лошо време - много малко изпуши и после никакъв дим.
Дим или чадилка леко имаше при изфорсиране и то още много студена!
Основател на ВКБ с членска карта 00008.
Бивш член на УС. Volvo S80 D5 2003.
Reply

#13
там ми мръднаха аванса и просто колата работи много по твърдо и шумно
Reply

#14
там ми мръднаха аванса и просто колата работи много по твърдо и шумно
Reply

#15
Колега вчера прочетох за твоя проблем,и като чели мойта "машина"се зарази от твойта болест,сутрината запалвам и около 2-3мин. също като при теб чукане,тропане,пушене и т.н.,после всичко си е ОК.Според мен проблема идва от свещите,преди около 3мес. смених 5 от тях ,а 6 поради трудност при смяната я оставих(но работеше).Не съм от най-компетентните,но мисля,че е изгоряла(утре ще проверя).Имам следния въпрос :възможно ли е ако 1 свещ е изгоряла,сутрин при палене да се получи такъв проблем :?:
We are N:1,VOLVO FOREVER!
Reply

#16
Колега вчера прочетох за твоя проблем,и като чели мойта "машина"се зарази от твойта болест,сутрината запалвам и около 2-3мин. също като при теб чукане,тропане,пушене и т.н.,после всичко си е ОК.Според мен проблема идва от свещите,преди около 3мес. смених 5 от тях ,а 6 поради трудност при смяната я оставих(но работеше).Не съм от най-компетентните,но мисля,че е изгоряла(утре ще проверя).Имам следния въпрос :възможно ли е ако 1 свещ е изгоряла,сутрин при палене да се получи такъв проблем :?:
We are N:1,VOLVO FOREVER!
Reply

#17
Diman Wrote:Колега вчера прочетох за твоя проблем,и като чели мойта "машина"се зарази от твойта болест,сутрината запалвам и около 2-3мин. също като при теб чукане,тропане,пушене и т.н.,после всичко си е ОК.Според мен проблема идва от свещите,преди около 3мес. смених 5 от тях ,а 6 поради трудност при смяната я оставих(но работеше).Не съм от най-компетентните,но мисля,че е изгоряла(утре ще проверя).Имам следния въпрос :възможно ли е ако 1 свещ е изгоряла,сутрин при палене да се получи такъв проблем :?:

Нали си дизел. Доколкото знам (несъм специалист) от свещите при дизела зависи само паленето сутрин. Да подгреят нафтата, а след това нямат никаква роля освен да запушват дупките.
Reply

#18
Diman Wrote:Колега вчера прочетох за твоя проблем,и като чели мойта "машина"се зарази от твойта болест,сутрината запалвам и около 2-3мин. също като при теб чукане,тропане,пушене и т.н.,после всичко си е ОК.Според мен проблема идва от свещите,преди около 3мес. смених 5 от тях ,а 6 поради трудност при смяната я оставих(но работеше).Не съм от най-компетентните,но мисля,че е изгоряла(утре ще проверя).Имам следния въпрос :възможно ли е ако 1 свещ е изгоряла,сутрин при палене да се получи такъв проблем :?:

Нали си дизел. Доколкото знам (несъм специалист) от свещите при дизела зависи само паленето сутрин. Да подгреят нафтата, а след това нямат никаква роля освен да запушват дупките.
Reply

#19
Точно това е въпроса ,сутрин когато нафтата е студена се получава проблема :| .После си работи като "часовник"
We are N:1,VOLVO FOREVER!
Reply

#20
Точно това е въпроса ,сутрин когато нафтата е студена се получава проблема :| .После си работи като "часовник"
We are N:1,VOLVO FOREVER!
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)