The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
принудително пълнене за XC90 с 3.2 мотор

#1
здравейте колеги,
предишната ми 90-тка беше бензин 2.5 с турбо. настоящата е с 3.2 атмосферен.
много си я харесвах, но тегля лодка от време на време и исках още литрова мощност.
е, сега ако сменям лодката май ще искам още мощност...

това е и въпроса ми - има ли някой от вас идея къде да намеря и може ли грамотно да се монтира/адаптира турбо или суперчарджър,
така че двигателя да не се съсипе преждевременно. Т.е. да се получат резултати подобни на заводските.

понякога си мисля, дали едно нитро би ми свършило работа в такива случаи.

предварително благодаря на отзовалите се Wink
Reply

#2
Ако наистина искаш да го направиш,ще хвърлиш една торба с пари и никаква рентабилност,освен ако не искаш да караш уникален и единствен автомобил.Като ти трябва повече мощ си вземи 4,4 V8 или Т6,за който сигурно се предлага адекватен ремап,да достигне почти нивото на мощност на 8-ака. Ако си тук в БГ съм почти убеден,че никой не може да барне такъв автомобил и да го направи грамотно.

P.S. 4.4 V8 го ползват като битурбо и в Noble M600,но там е крайно извращение. :mrgreen:
Volvo V50 D5 2006
Volvo S70 2.5 TDI
Volvo V40 1,9D 115h.p 2004
Nissan Primera P10 2.0D - ex.
Reply

#3
R-Design Wrote:здравейте колеги,
предишната ми 90-тка беше бензин 2.5 с турбо. настоящата е с 3.2 атмосферен.
много си я харесвах, но тегля лодка от време на време и исках още литрова мощност.
е, сега ако сменям лодката май ще искам още мощност...

това е и въпроса ми - има ли някой от вас идея къде да намеря и може ли грамотно да се монтира/адаптира турбо или суперчарджър,
така че двигателя да не се съсипе преждевременно. Т.е. да се получат резултати подобни на заводските.

понякога си мисля, дали едно нитро би ми свършило работа в такива случаи.

предварително благодаря на отзовалите се Wink
С риск да ме репликираш, но бих споделил, че именно дизелът е най-подходящ за лодката ти ... има най-много тяга, особено с ремап.
Иначе по-добре търси мотор и карантия от Т6, ще ти излезе по-евтино и ще стане като хората.
Да разреждаш този мотор, да монтираш турбо, кулер и т.н. ... може и да се получи нещо, но 100% ще удариш гредата с управлението, т.е. с електрониката. Тия коли са доста зависими от модули, програми за управление и т.н., за да стане ей така Wink
BG VOLVO Member #00409
Reply

#4
много сте прави колеги (за съжаление).
аз така и не намерих нищо окуражаващо в нета за power tuning на този двигател. явно нещата не са така лесни, както бих желал...
(при моторетките нещата са много по-спектакулярни)

а и във Volvo казаха, че в момента в производство няма друго освен 4 и 5 цилиндъра. но новото XC90 щяло да е !!!! и да почакам година-две.
ми то аз не съм се разбързал Smile - моето си е на 49ооо км за 4 години. с тези темпове след две ще е на 75ооо

много благодаря за отделеното време.
ето нещо не по темата от мен: <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.youtube.com/watch?v=BgkZTHkeRJQ">http://www.youtube.com/watch?v=BgkZTHkeRJQ</a><!-- m -->

хубав ден и хубав weekend
Reply

#5
R-Design Wrote:много сте прави колеги (за съжаление).
аз така и не намерих нищо окуражаващо в нета за power tuning на този двигател. явно нещата не са така лесни, както бих желал...
(при моторетките нещата са много по-спектакулярни)

а и във Volvo казаха, че в момента в производство няма друго освен 4 и 5 цилиндъра. но новото XC90 щяло да е !!!! и да почакам година-две.
ми то аз не съм се разбързал Smile - моето си е на 49ооо км за 4 години. с тези темпове след две ще е на 75ооо

много благодаря за отделеното време.
ето нещо не по темата от мен: <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.youtube.com/watch?v=BgkZTHkeRJQ">http://www.youtube.com/watch?v=BgkZTHkeRJQ</a><!-- m -->

хубав ден и хубав weekend
Това "нещо" е голям бензинояд :mrgreen:
BG VOLVO Member #00409
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)