The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Пътуване до Полша с Волвото

#1
Здравейте колеги,
Предстои ми пътуване до Варшава с колата в края на месеца и се нуждая от съвет от къде да мина. Маршрутите от гугъл са няколко като съм се спрял на два варианта. През Сърбия-Унгария-Словакия-Полша или Румъния/през Дунав мост 2/ Унгария- Словакия-Полша. От къде ще ми препоръчате да мина и къде какво се плаща по пътя? За Румъния чух че има нов двупосочен път през Видин Калафат и нагоре без да се минават Карпатите до Унгария. За сръбската граница чувам само митове и легенди за митничари и полиция.
Reply

#2
tony_RZ Wrote:Здравейте колеги,
Предстои ми пътуване до Варшава с колата в края на месеца и се нуждая от съвет от къде да мина. Маршрутите от гугъл са няколко като съм се спрял на два варианта. През Сърбия-Унгария-Словакия-Полша или Румъния/през Дунав мост 2/ Унгария- Словакия-Полша. От къде ще ми препоръчате да мина и къде какво се плаща по пътя? За Румъния чух че има нов двупосочен път през Видин Калафат и нагоре без да се минават Карпатите до Унгария. За сръбската граница чувам само митове и легенди за митничари и полиция.
Аз лично бих ти препоръчал през Румъния.
За Сърбия съм чувал и аз доста митове, но имам познати, които редовно минават през тази държава, но са 1/2 местни вече :mrgreen:
BG VOLVO Member #00409
Reply

#3
Вариaнтите са 2, според мен - през Сърбия +200 км, пътните такси еднаква сума с другия вариaнт, но около 4-5 часа по-малко пътуване и след Ниш само магистрали до Полша, през Румъния - като свърши магистралата Хемус до Ботевград - оттам до Унгария е междуградски път, с ограничения, села и т.н. В румъния били оправили пътя ми каза колега румънец, освен това пуснаха и моста Видин-Калафат. Ако решиш през Сърбия е по-бързо, но през Румъния по-евтино и кратко като км, проблеми няма и в двата вариaнта - пробвано от мен и колеги многократно. През Сърбия маршрута е Софиq-Ниш-Белград-Будапеща-Словакия-Полша-Варшава, а през Румъния - Софиq-Видин-Калафат-Тимишоара-Apad-Дебрецен-Кошице-Варшава. Гориво тук, сърбия, румъния и ако се наложи в Словакя или Полша, но никога в Унгария. Сърбия - 3 такси - общо 15 евро, Унгария - винетка електронна, след сръбската граница на влизане в Унгария 13 евро за 10 дни, Румъния - винетка 4 евро, 6 евро маи е моста, Словакия - винетка 10 евро за 1 седмица и Полша - в злоти - плащат се само магистрали и някои пътища, но е различно за двата варинта, не ги знам как са точно, но не е кои знае какво.
Reply

#4
Категорично през Сърбие. Миналата седмица минах сръбската граница тамън 4 пъти(два на влизане и два излизане) Проблеми с тамошните минтичари не съм имал. По бензиностанциите внимавайте за кафявокраки много са нахални да мият стъклата и да откраднат нещо. Wink Прави се така: Влизаш в бензинстанцията бавничко и се оглеждаш ако видиш тумба кафявокраки наоколо - газ към следващата. Ако няма - спираш за кафе. Smile
На границата с Унгарие по сърдит беше унгарския минтичар, но зора му беше само да види какво има в багажника. След това сърдитото му мина и му дръпнахме един лаф-моабет на ингилизки къде какво има интересно за разглеждане в Унгарие.
Според мен по-малко уморително е пътуването по магистрали, било то и платени(още по-добре, че почти нямаше никой) от колкото през Румъние, където на места и път няма. Но за сметка на това има безсмъртни водачи на дачия и турски тиражии...
Reply

#5
Много благодаря колеги за изчерпателната информация. А вярно ли е че унгарските власти на влизане в станата проверявали стриктно всеки багажник даже и ако автомобила влиза от страна членка примерно Румъния?
Reply

#6
tony_RZ Wrote:Много благодаря колеги за изчерпателната информация. А вярно ли е че унгарските власти на влизане в станата проверявали стриктно всеки багажник даже и ако автомобила влиза от страна членка примерно Румъния?
Аз по 2 пъти в годината (минимум) карам БГ-Сърбия-Унгария-Австрия–Германия (Лайпциг)...и после обратно. Понякога вместо през Австрия минавам и през Словакия и Чехия. По-кратко ми е, но в Чехия магистралата от Брно до Прага е олеле Smile
Със сърбите никога не съм имал проблем. Единствения проблем, който съм имал беше на изхода на Унгария (откъм Словакия) една нощ, когато един Смолянски тарикат с Порше пред мен успя да изнерви митничарите до небето. 2 часа се занимаваха с него, после 2 часа с мен...и на мен се падна честта да ги успокоявам. Интересното е, че почти говореха Български и го предпочитаха пред англичанския.
И по твоя въпрос - през Румъния не бих минал. Там пътищата са страшни, някъде даже и няма. Мини си спокойно през Сърбия, там пътищата не са перфектни, но са си ОК като цяло. Януари последно минавах от там и правеха пътя при Белград. Сега най-вероятно вече е като писта Smile
А за Унгария - тия пичове имат егати гладките и яки магистрали! И табелите им ме радват много :mrgreen:
Безаварийно !
;-)
(ex) 2013 - 2017/ Volvo XC70, D5, 2007
(ex) 2016 - 2018/ Audi A4 1.8T Quattro, 1999
2011 - present/ Volvo S80, 2.0T, 1999
2017 - present/ Audi A8 4.2 Quattro, 2005
2017 - present/ Mini One, 2017
2020 - present/ Volvo V70 AWD, D5, 2005
Reply

#7
tony_RZ Wrote:Много благодаря колеги за изчерпателната информация. А вярно ли е че унгарските власти на влизане в станата проверявали стриктно всеки багажник даже и ако автомобила влиза от страна членка примерно Румъния?
Да почти винаги, но ако не носиш оръжие или наркотици, къв е проблема. Аз през Унгария последните 3-4 години съм минавал поне 20-30 пъти и около 3 или 4 пъти не съм отварял багажника. 1-2 пъти са ми правили и обстоино претърсване в гараж до кпп-то, но когато всичко ти е наред не виждам проблем, освен нервите, че се чувстваш като мангал и те бавят, но това го дължим на една друга порода с бг паспорти.
Reply

#8
За планиране можеш също да ползваш това <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.viamichelin.com/">http://www.viamichelin.com/</a><!-- m --> ,иначе през Сърбия .Ако поподнеш в голям трафик към Сръбско Унгарската можеш да минеш през Томпа отам по 53 до Солт качваш се на магисрала Е73 Ерд Будапеща Smile
Завой на пътя не е края на пътя... освен ако не завиеш навреме.
Volvo V40 1.6 16V 1999 80kw(109hp)
Reply

#9
joro the driver 17 Wrote:Вариaнтите са 2, според мен - през Сърбия +200 км, пътните такси еднаква сума с другия вариaнт, но около 4-5 часа по-малко пътуване и след Ниш само магистрали до Полша, през Румъния - като свърши магистралата Хемус до Ботевград - оттам до Унгария е междуградски път, с ограничения, села и т.н. В румъния били оправили пътя ми каза колега румънец, освен това пуснаха и моста Видин-Калафат. Ако решиш през Сърбия е по-бързо, но през Румъния по-евтино и кратко като км, проблеми няма и в двата вариaнта - пробвано от мен и колеги многократно. През Сърбия маршрута е Софиq-Ниш-Белград-Будапеща-Словакия-Полша-Варшава, а през Румъния - Софиq-Видин-Калафат-Тимишоара-Apad-Дебрецен-Кошице-Варшава. Гориво тук, сърбия, румъния и ако се наложи в Словакя или Полша, но никога в Унгария. Сърбия - 3 такси - общо 15 евро, Унгария - винетка електронна, след сръбската граница на влизане в Унгария 13 евро за 10 дни, Румъния - винетка 4 евро, 6 евро маи е моста, Словакия - винетка 10 евро за 1 седмица и Полша - в злоти - плащат се само магистрали и някои пътища, но е различно за двата варинта, не ги знам как са точно, но не е кои знае какво.


Има ли причина да съветваш човека да не не си слага едно от най-качествените горива в Европа, именно Унгарското?

Аз подкрепям вариянта Сърбия, особенно ако тръгваш от София!
Volvo For life!
Reply

#10
tony_RZ Wrote:Много благодаря колеги за изчерпателната информация. А вярно ли е че унгарските власти на влизане в станата проверявали стриктно всеки багажник даже и ако автомобила влиза от страна членка примерно Румъния?

Да те се опитват да се правят на уставни, но не мисля, че ще имаш особенни проблеми ако документите ти са наред.
Един съвет събирай впечатления от Унгария, как се правят нещата добър и цивилизован начин като държава!

Поздрави
Volvo For life!
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)