The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
високи обороти при празен ход

#11
Колега kazanova85.Аз със тоя мотор съм си играл доста повече от други съфорумци и съм постигнал нещо много съвършенно със него.И когато посъветвам с нещо,то е истинско и изпитано.
Благодаря за добрият отзив и дано помогне на доста други съфорумци това,което и двамата потвърдихме на практика,а то не струва много пари и време.
Защото точно поради тези дразнещи проблеми с оборотите,проблема с отчитане на горивото и ред други малки бъгове в електрониката,хората не знаят каква уникална кола захвърлят.Особенно ако не е удряна сериозно.

Нека говорят,а ние ще правим каквото трябва и каквото е редно.
Шампион за сезон 2011-2012 с Volvo S60 D5- Шампионат по издръжливост на пилоти и автомибили
Шампион към БФАС 2014 с Volvo 480 ES - Шампионат по издръжливост на пилоти и автомобили
Reply

#12
martin_284 Wrote:Аз кат гледам по горе 1500 е дал ся за едни 50 лева Big Grin Big Grin Big Grin
Ай кажи какъв му е проблема де ? Стига писа безмислици. Нали си майстор.


като си толкова отворен -дай 50 кинти и ще ти кажа ! щом за тебе 50 лв -не са пари! и щом смяташ,че пиша безсмислици ,що ме четеш ?
Reply

#13
колеги,моля ви,не превръщайте темата в караница
съветите на колегите Андро440 и Кангалов относно четворките бяха безценни за мен през последните 4 години
смених 2 четворки(1-ва и 2-ра кола),тая добри чуства към тях,въпреки ''детските'' им болести,както се изразяват и други
относно въпросните 50 лева за стъпково моторче,закупих си от една мнима морга в плевен за 50 лева 3 броя моторчета
2 от волво и едно от астра гси
2-те подарих на майстора ми,а едното го оставих да го поразглобя и поразгледам
завършил съм електротехника
не съм добър в професията си но такива неща от рода на датчици,стъпкови моторчета,комбинирани копчета за фарове и прочие ми доставят удоволствие да ги човъркам
след разкапсуловане и разглабяне на моторчето забелязах че има износване в оста(нещо като корито) около тази част дето се върти подвижната част(съжелявам за името-изключих)
мисълта ми е да се направи отливка ако мога така да се изразя за да се напълни един вид хлабината,която се е получила,но това си е глупава моя теория с която мисля да си пойграя уйкенда
относно метода с врътката за ръчен реглаж на оборотите мисля че името ''Байпас'' би и подхождало SmileSmile
отново с най-добри намерения към всички
както казваше баба ми ''любете са,не са бийти''
с радост бих приел още съвети и препоръки относно 4-та серия на волво от колегите - по-запознати от мен
поздрави от Плевен,Ивайло
[Image: ab284746.gif]

Reply

#14
Здравейте колеги

Автомобла ми а 460 с двигател B16F и имам същият проблем със играещи обороти при загрял двигател.
Обмислям няколко експеримента и ми е необходимо компетентно мнение :
- При изключване на у-влението на моторчето за празният ход (от буксатаSmile какво поведение на обороите следва да очакваме ?
1. Постоянни по-ниски от 900об. ?
2. Постоянни по-високи от 900об. ?
3.Променящи се (цикличчно) ?

поздрави
Reply

#15
При изключване на буксата,започва непредвидимо поведение на мотора,защото компютърът търси изключеното устройство.
При ниски обороти няма да има чувствителна разлика.Но при студен мотор и рязко подаване на газ,ще имаш бързо влизане в ограничител и прекъсване.
Таблиците на компа са написани така,че моторчето трябва да го има.
Дори и със замяната му чрез описаният от мен начин,то трябва да е закачено или да бъде симулирано.
Wink
Нека говорят,а ние ще правим каквото трябва и каквото е редно.
Шампион за сезон 2011-2012 с Volvo S60 D5- Шампионат по издръжливост на пилоти и автомибили
Шампион към БФАС 2014 с Volvo 480 ES - Шампионат по издръжливост на пилоти и автомобили
Reply

#16
@Kangalov
Благодаря за бързият отговор ,
Понеже работният елемент на моторчето е индуктивност, предположих че ECU едва ли следи състоянието му ПРЯКО (через някакво измерване на физическа величина) . Не че не е възможно, но техническата реализация за времето когато е реализирано у-те би го оскъпила необоснованно. както и да е ....

Ще се наложи да променя опитната си постановка , примерно да прекъсна въздуховода между регулатора на празният ход и колектора, така че реакцията на ECU да не влияе.

Въпросите остават същите Smile при условие че наблюдаваме поведението в статика при затворена дроселна клапа.



Kangalov Wrote:При изключване на буксата,започва непредвидимо поведение на мотора,защото компютърът търси изключеното устройство.
При ниски обороти няма да има чувствителна разлика.Но при студен мотор и рязко подаване на газ,ще имаш бързо влизане в ограничител и прекъсване.
Таблиците на компа са написани така,че моторчето трябва да го има.
Дори и със замяната му чрез описаният от мен начин,то трябва да е закачено или да бъде симулирано.
Wink
Reply

#17
Oxo Wrote:Здравейте колеги

Автомобла ми а 460 с двигател B16F и имам същият проблем със играещи обороти при загрял двигател.
Обмислям няколко експеримента и ми е необходимо компетентно мнение :
- При изключване на у-влението на моторчето за празният ход (от буксатаSmile какво поведение на обороите следва да очакваме ?
1. Постоянни по-ниски от 900об. ?
2. Постоянни по-високи от 900об. ?
3.Променящи се (цикличчно) ?

поздрави


4 . изгасване на мотора при изкл на моторчето за празният ход (от буксата:студен и загрял -на празен ход си изгасва .
Reply

#18
Благодаря на всички отзовали се.
Потигнах значителен успех с оборотите след подмяна на всчики гумени връзки към всмукателните тръби.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)