The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Интересна статистика и защо ни няма сайта на Волво България

#31
kire Wrote:
JMI Wrote:Съжалявам, за първия линк, но системата тук го променя и вие неможете да го отворите!

Моля влезте във форума на BOCK GT1>FORUM>НА МЕГДАНА>ВОЛВО КЛУБНИ НЕРАЗБОРИИ

Привет колега
Форума на Волво Клуб България не е платформа за реклама на частни сайтове,и поради тази причина линка не се отваря Wink .Рекламата на сервизи в този Форум е регламентирана,който желае може да прочете правилата...,и да реагира адекватно.
Множество хора се опитаха да отговорят на въпросите зададени от собственика на сайта,но за съжаление нищо не се случи -сайта е частен,и само мненията одобрени от собственика се допускат до общ достъп.Никой от нас не се чувства като "гъзолизец и клакьор"...,тъй че на този етап - всичко е "бла бла"!!!
Сайт на Волво Клуб България е създаден с идея за взаимопомощ,а не за задоволяване на комерсиални цели...,които някой се опитват да извлекът Wink ,този някой се казва Георги Терзиев. От тук на сетне мога да напиша поне 10 страници,в които да опиша "проблема" със собственика на частния сайт...,но смятам на този етап да се спестя това(не разполагам с необходимото свободно време,пък и желание).
Модераторите в сайта са съгласувани с Администраторите,принципа за избирането им е - 7 номинации от Администраторите към 3 от Волво Клуба(актуализация от края на миналата година).
В последните 4-ри години Форума е достъпно място за всички,които спазват правила за писане,определени от Администратори и Модератори.

Защо ни няма на страниците на volvocars? Това е въпрос на който никой не може да ти отговори Smile ,Михаема е писала няколко писма...,отговор така и не е получила!!! Аз съм отправял запитвания към Волен Чинков - отговора е "ще проверя"...,явно проблема е в нашата настоятелност,друго обяснение нямам.

От мен на този етап толкова Wink
Поздрави!

Привет и на теб,

благодарности за отделеното време, в което ти предполагам в качеството си на председател, си седнал и написал няколко реда. Това внася доста яснота по въпросите ми, но нека все пак, да попитам кой решава дали това е открита реклама, след като в конкретния случай очевидно си гворим за хора напускащи това място, а не за частни сервизи. Всъщност, сега по- интересният въпрос би бил, какво смятаме да направим по въпросите, за да решим проблемите, които са повдигнати в тази тема?

Поздрави
Volvo For life!
Reply

#32
raceteam Wrote:Също така искам да вметна, че бе отправено запитване дали някои от темите с проблема на клуба да се преместят в общия форум за да се четат от всички, както и от теб колега. Това предполагам ще се реши най-скоро. Аз лично нямам нищо против, но мнението ми е че след като си заинтересован да се даде достъп до темата на теб без да занимаваме останалите колеги. Wink

А защо, да не занимаваме останалите колеги, след като очевидно някой от тях проявяват интерес към темата и всеки има право да се интересува от такива теми, които аз лично смятам за важни, а ти предполагам не.
Volvo For life!
Reply

#33
aaaaaa не, проблемите на клуба са си проблеми на клуба. Който иска да се занимава с тях става клубен член и може да чете, коментира дискутира. Аз нямам желание да ги чета, затова не съм клубен член, затова преглеждам само общите теми. Това, че не съм клубен член не означава, че не поддържам приятелски отношения с други ХОРА, независимо дали те са бивши, настоящи, бъдещи, временни, изгонени, напуснали, пишещи, четящи и тн още работи тук или някъде другаде.
Какво правим с тези, които идват или си отиват. Ами нищо. Човек намира това място по някаква причина, влиза, чете, пише. Ако му харесва продължава, ако не му харесва го зарязва. Ако си мисли, че е ощетен прави нещо свое / независимо с каква цел /. Там също го намират хора, ако им хареса остават, ако не си заминават, ако решат и те правят нещо свое и така животът продължава. Едно време този форум беше в дата.бг, появиха се ентусиасти създадоха това, което виждате в момента. Вече има и друг форум - волво приятели - на никой не му е забранено да се регистрира и пише и там ако има желание. След време всички може да се пренесем в другия форум, също както и след време другия форум може да изчезне. Нищо страшно, нищо не нормално.

Всеки си има право на личен избор и това право трябва да бъде зачитано!!!!
Reply

#34
raceteam Wrote:...Позволявам си да сложа един цитат от правилата във форум-а

IV. ПРИЛАГАНЕ НА ПРАВИЛАТА
...
1. Администраторите и Модераторите си запазват правото да променят или да махат постове по всяко време, като не са длъжни да дават обяснение за своите действия.
...
Даже в правилата е записано, че не е длъжно да се дават обяснение за действията на модераторите и т.н., но както виждаш се прави при зададен въпрос. Това комунизъм ли е?
До преди 30-тина минути бях сигурен, че в този форум я няма "българщината", която съсипва всичко създадено с желание и мотивация.
Тоест - да ми се цитират точки от правила, в които ясно ми се сочи с пръст, че аз нямам никакви права върху мненията си...и че с тях може да се случва каквото и да било, без да ми се дава никакво обяснение за това. Демек - крия си се в дупчицата, седя си, чета си и си мълча. Как не...!
Е, колеги управители, председатели, началници, шефове, генерални директори - много исках да стана член на клуба, да давам от времето си за интересни каузи, имам много идеи, които исках да споделя в клуба. Идеи, които ще ни направят голям екип. Нещото, за което бих дал почти всичко за да се реализира, и да си остане реализирано - да има в тая държава един сплотен екип с общи интереси.
Е, вече не искам. Не искам, защото прочетох всичко това.
Явно е имало такъв екип, но явно вече го няма. Поне това се вижда от всичко изписано дотук.
И тук вече си проличава "качеството" на началниците.
Казвате и ми цитирате, че всеки си има избор. Също така споделяте с нас мнението си, че на който не му изнася- да се изнася...
Е, добре...нали трябва да започне да "изнася".
Аз съм избрал вашия сайт, за да си направя регистрация, да споделя мнения, да чета мнения. И този мой избор не е защото няма къде другаде да се регистрирам, а заради приятелите, които имам тук.
Така че не знам дали е заради вашите правила, или заради подхода ви...или пък заради калпавото управление, но губите хората си. Хората, които строят този форум. Хората без които вие ще си се радвате един на друг.
@ Уважаеми модератори, надявам се, че мнението ми (а също и акаунта) по темата няма да бъде изтрито на базата на т.1, която си позволих да цитирам преди малко.
Поздрави на всички, и успех във всяка една кауза!
(ex) 2013 - 2017/ Volvo XC70, D5, 2007
(ex) 2016 - 2018/ Audi A4 1.8T Quattro, 1999
2011 - present/ Volvo S80, 2.0T, 1999
2017 - present/ Audi A8 4.2 Quattro, 2005
2017 - present/ Mini One, 2017
2020 - present/ Volvo V70 AWD, D5, 2005
Reply

#35
Точно това целях с тази тема. Нали се сещате, че губим хора тук и някак не става с, на който не му изнася прав му път Confusedhock: !!! За какво тогава, тук има хора изпълняващи някакви функции? Аз лично съм за обединяване и сплотяване на хората тук и съм готов да помогна с всичко, което е
по- силите ми, за да го има това мястои да да привлича още хора, а не да се затрива!

Янков, ти си много прав за правата на членовете във форума. Ако някой се опитва да ми каже, че това което пиша е безсмислено и може да бъде изтрито без обяснение или достатъчно аргумент, то значи е дошло време да се промени правилника и това явно е пропуск, който е направен и може винаги да се корегира.

Поздрави
Volvo For life!
Reply

#36
gadnia_metal Wrote:aaaaaa не, проблемите на клуба са си проблеми на клуба. Който иска да се занимава с тях става клубен член и може да чете, коментира дискутира. Аз нямам желание да ги чета, затова не съм клубен член, затова преглеждам само общите теми. Това, че не съм клубен член не означава, че не поддържам приятелски отношения с други ХОРА, независимо дали те са бивши, настоящи, бъдещи, временни, изгонени, напуснали, пишещи, четящи и тн още работи тук или някъде другаде.
Какво правим с тези, които идват или си отиват. Ами нищо. Човек намира това място по някаква причина, влиза, чете, пише. Ако му харесва продължава, ако не му харесва го зарязва. Ако си мисли, че е ощетен прави нещо свое / независимо с каква цел /. Там също го намират хора, ако им хареса остават, ако не си заминават, ако решат и те правят нещо свое и така животът продължава. Едно време този форум беше в дата.бг, появиха се ентусиасти създадоха това, което виждате в момента. Вече има и друг форум - волво приятели - на никой не му е забранено да се регистрира и пише и там ако има желание. След време всички може да се пренесем в другия форум, също както и след време другия форум може да изчезне. Нищо страшно, нищо не нормално.

Всеки си има право на личен избор и това право трябва да бъде зачитано!!!!

Приятелю, човек неможе да абдикира така от проблемите на едно място, особенно ако мястото е важно за него! Всеки носи отговорност за това нещата да се случват и да се развиват, а унищожават!
Volvo For life!
Reply

#37
Yankov Wrote:
raceteam Wrote:...Позволявам си да сложа един цитат от правилата във форум-а

IV. ПРИЛАГАНЕ НА ПРАВИЛАТА
...
1. Администраторите и Модераторите си запазват правото да променят или да махат постове по всяко време, като не са длъжни да дават обяснение за своите действия.
...
Даже в правилата е записано, че не е длъжно да се дават обяснение за действията на модераторите и т.н., но както виждаш се прави при зададен въпрос. Това комунизъм ли е?
До преди 30-тина минути бях сигурен, че в този форум я няма "българщината", която съсипва всичко създадено с желание и мотивация.
Тоест - да ми се цитират точки от правила, в които ясно ми се сочи с пръст, че аз нямам никакви права върху мненията си...и че с тях може да се случва каквото и да било, без да ми се дава никакво обяснение за това. Демек - крия си се в дупчицата, седя си, чета си и си мълча. Как не...!
Е, колеги управители, председатели, началници, шефове, генерални директори - много исках да стана член на клуба, да давам от времето си за интересни каузи, имам много идеи, които исках да споделя в клуба. Идеи, които ще ни направят голям екип. Нещото, за което бих дал почти всичко за да се реализира, и да си остане реализирано - да има в тая държава един сплотен екип с общи интереси.
Е, вече не искам. Не искам, защото прочетох всичко това.
Явно е имало такъв екип, но явно вече го няма. Поне това се вижда от всичко изписано дотук.
И тук вече си проличава "качеството" на началниците.
Казвате и ми цитирате, че всеки си има избор. Също така споделяте с нас мнението си, че на който не му изнася- да се изнася...
Е, добре...нали трябва да започне да "изнася".
Аз съм избрал вашия сайт, за да си направя регистрация, да споделя мнения, да чета мнения. И този мой избор не е защото няма къде другаде да се регистрирам, а заради приятелите, които имам тук.
Така че не знам дали е заради вашите правила, или заради подхода ви...или пък заради калпавото управление, но губите хората си. Хората, които строят този форум. Хората без които вие ще си се радвате един на друг.
@ Уважаеми модератори, надявам се, че мнението ми (а също и акаунта) по темата няма да бъде изтрито на базата на т.1, която си позволих да цитирам преди малко.
Поздрави на всички, и успех във всяка една кауза!
Уважаеми колега. Цитатът с правилата на форума е направен с цел да се покаже, че не сме длъжни да даваме обяснения, но го правим защото смятаме, че е по демократично! Както забелязваш съм отговорил на повечето въпроси, които са зададени (по тези по които съм компетентен). Колкото до това, кой му изнася и кой не това е личен избор на всеки дали ще се бори за неговата кауза или ще абдикира.....форума има правила и трябва да се спазват. Ако някой иска да промени нещо има начини като за начало: член на клуба, кандидатура за управител на клуба и т.н. и т.н. Когато някой е станал модератор му е гласувано доверие от клубните членове. Винаги може и по демократичен начин да му се отнеме това право и съм сигурен, че нито един от колегите модератори няма да се дърпа да се махне ако хората искат това. Колкото до това, че има 1-2-ма човека недоволни.....то винаги ще има недоволно (такава ни е природата...различни хора различни мнения). Колкото до проявата на "българщина" според мен точно такова мнение като твоето е проява на "българщина", защото за българина правила няма! Той винаги е над правилата. Когато има проблем с някое правило мисля, че правилния подход е да се пусне запитване до ръководството и то да гласува дали да остане, промени или премахне.
Volvo V40 1997г. 2.0 - EX
Volvo 850 1994г. 2.0 - EX
Honda Accord 2004г. 2.2 i-CTDI - EX
VW Touareg 2005г. 2.5 TDI - EX
Opel Astra 1994г. 1.6 - EX
Nissan Almera N16 2004г. 1.5 QG15, - Now
VW Passat 2006г. 2.0 TDI - Now
Ford Mondeo 2004г. 2.0 - Now
Reply

#38
JMI Wrote:Точно това целях с тази тема. Нали се сещате, че губим хора тук и някак не става с, на който не му изнася прав му път Confusedhock: !!! За какво тогава, тук има хора изпълняващи някакви функции? Аз лично съм за обединяване и сплотяване на хората тук и съм готов да помогна с всичко, което е
по- силите ми, за да го има това мястои да да привлича още хора, а не да се затрива!

Янков, ти си много прав за правата на членовете във форума. Ако някой се опитва да ми каже, че това което пиша е безсмислено и може да бъде изтрито без обяснение или достатъчно аргумент, то значи е дошло време да се промени правилника и това явно е пропуск, който е направен и може винаги да се корегира.

Поздрави

Това може да се направи, но аз лично тогава задължително ще си подам оставката като модератор (макар, че го обмислям от доста време и без да се променя нищо, но хвърлям усилия да има поне малко ред във форума и не бягам от отговорност). Причината е не защото ще трябва да давам обяснение....това не ми пречи да го правя, а защото ще трябва да давам обяснение при всяко свое действие (просто в природата на българина е че той е винаги прав, а другите грешни) и това прекалено много ще усложни работата по форума (просто нямам достатъчно сили и свободно време да го правя). Ако това е желанието на болшинството нямам нищо против това да се случи Wink
Volvo V40 1997г. 2.0 - EX
Volvo 850 1994г. 2.0 - EX
Honda Accord 2004г. 2.2 i-CTDI - EX
VW Touareg 2005г. 2.5 TDI - EX
Opel Astra 1994г. 1.6 - EX
Nissan Almera N16 2004г. 1.5 QG15, - Now
VW Passat 2006г. 2.0 TDI - Now
Ford Mondeo 2004г. 2.0 - Now
Reply

#39
raceteam Wrote:Уважаеми колега. Цитатът с правилата на форума е направен с цел да се покаже, че не сме длъжни да даваме обяснения, но го правим защото смятаме, че е по демократично!
Да, демократично е, адмирации.
raceteam Wrote:Както забелязваш съм отговорил на повечето въпроси, които са зададени (по тези по които съм компетентен).
Сигурен съм, че много от нас са го оценили подобаващо.
raceteam Wrote:Колкото до това, кой му изнася и кой не това е личен избор на всеки дали ще се бори за неговата кауза или ще абдикира.....форума има правила и трябва да се спазват.
Напълно съм съгласен с теб! Иначе анархията е неизбежна.
raceteam Wrote:Ако някой иска да промени нещо има начини като за начало: член на клуба, кандидатура за управител на клуба и т.н. и т.н. Когато някой е станал модератор му е гласувано доверие от клубните членове. Винаги може и по демократичен начин да му се отнеме това право и съм сигурен, че нито един от колегите модератори няма да се дърпа да се махне ако хората искат това. Колкото до това, че има 1-2-ма човека недоволни.....то винаги ще има недоволно (такава ни е природата...различни хора различни мнения).
Така е. И винаги ще бъде. Но ние като разумни хора, и вие като управляващи този форум, трябва да "отсяваме" ползите, за да направим общността си по-полезна.
raceteam Wrote:Колкото до проявата на "българщина" според мен точно такова мнение като твоето е проява на "българщина", защото за българина правила няма! Той винаги е над правилата. Когато има проблем с някое правило мисля, че правилния подход е да се пусне запитване до ръководството и то да гласува дали да остане, промени или премахне.
Уважаеми колега, тъй като ти си позволи да ми отправиш лична оценка, следното ще бъде моята лична гледна точка, отправена към теб:
Ясно ми е, че се стараят модераторите да дават обяснения за всяко едно тяхно действие.
Ясни са ми и правилата.
Но не ми е ясно, защо се "набиват с шамар" точно тези точки от правилника, когато е отправен въпрос на началството.
За "българщината" в моето мнение: доста в грешна посока гледаш на мнението ми.
Не знам и кое те накара да си мислиш, че искам да нарушавам правила...?! Напълно неразбираемо е за мен.
Не ми хареса как се изрази, че българина не зачита правила. Ако около теб има такива Българи, около мен са сведени до минимум.
Не знам каква е функцията ти тук в този форум. Ако си от управителния съвет, много по-добре от мен трябва да знаеш, че правилата са динамично нещо, които еволюират на база на потребностите на екипа. Не мисля, че тази точка, която цитирахме първо ти, а после и аз е честна спрямо "колегите" ни тук. И точно затова изразих мнението си.
А изразяване на мнение не мисля че е нарушаване на правила...или?
Като summary мога да кажа, че не е само една страната на този форум. Две са. И трябва да се уважават една-друга.
Като предложение - да има "открити" теми по части от правилника, в които е хубаво да се чуе и мнението на "народа".
И на края - да ти кажа едно благодаря, че се отзова и отговори на мен и на останалите, които се нуждаеха от мнението на вашата страна.
Поздрави!
(ex) 2013 - 2017/ Volvo XC70, D5, 2007
(ex) 2016 - 2018/ Audi A4 1.8T Quattro, 1999
2011 - present/ Volvo S80, 2.0T, 1999
2017 - present/ Audi A8 4.2 Quattro, 2005
2017 - present/ Mini One, 2017
2020 - present/ Volvo V70 AWD, D5, 2005
Reply

#40
Здравей,

към колегата Raceteam,

никой не се опитва да е над правилата и смятам, че отдавна съм свикнал да се съобразявам и да ги спазвам. Когато правилата, обаче са написани, така че да не служат в полза на хората, то е редно да се преразгледат и корегират, няма нищо страшно и не боли. Хората закони променят, когато те не работят добре и в полза на държавата, а ние се стряскаме от малки, но необходими корекции.

Поздрави
Volvo For life!
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)