The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ВЪПРОС ЗА ПРУЖИНИ???

#11
Какво ? Да яде гуми ли ? :Д :Д Ти устройството на задния мост знаеш ли го избощо ? Това волво няма за регулиране и гуми може да яде от разбити втулки. Абе кво ли се занимавам да обяснявам. Преди месец ходих на реглаж на преден мост , човека провери и задния и каза че е перфектен. Ти за мойте гуми не се тревожи изядени няма да бъдат. Спирам да пиша аз че тука ще ме изядете в този форум.
Някой ден ако покараш моята кола друго ще кажеш . Бъди сигурен както казваш. Big Grin
На последък се налага колата да прави по 1000 км на седмица , ти мислиш ли че ако яде щях да я карам при положение че съм дал по 119 лв за гума.
Reply

#12
nikistk Wrote:не Ми Говори С насмешка ,голямо или малко легло ,за 30 минути си направил нещо невероятно -колата да яде гуми отзад ! -СИГУРЕН БЪДИ! в думите МИ!


Съпри се малко и мисли и асимилирай инфото. Това че ти не можеш не означава че колегата не е успял.

Ти докато се появиш ,започваш да се дразниш ! Честита Коледа !
всяка заварка /дръпва метала / и неизбежно го изкривява ,малко или много ,,но достатъчно ! и на ,колегата с тези интервенции ,мога да му кажа ,че не само съм виждал заден или преден мост на такова волво ,ами съм ги сменял и двата ! -ЗАДНИЯ ТОЧНО ,Защото ,когато купих колата ,преди 10 години ,беше преработен /заваряван ..и с ладови пружини! . пробвах да го изправя ,като правих стенд с микрометър ..и заварявах от другата страна ,под /новите легла/ ,които бяха сложили ,за да дръпне заварката и да се върне в нормално положение ,но нищо не се получи -кривина имаше и в сходимоста /а задния мост ,ням а такава ! ТАКА,ЧЕ не пиша ,защото имам време за губене ,а защото даже не си виждал такова волво -аз като вече бях сменил второ
ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ !
Reply

#13
andro440 Wrote:
nikistk Wrote:не Ми Говори С насмешка ,голямо или малко легло ,за 30 минути си направил нещо невероятно -колата да яде гуми отзад ! -СИГУРЕН БЪДИ! в думите МИ!


Съпри се малко и мисли и асимилирай инфото. Това че ти не можеш не означава че колегата не е успял.

Ти докато се появиш ,започваш да се дразниш ! Честита Коледа !
всяка заварка /дръпва метала / и неизбежно го изкривява ,малко или много ,,но достатъчно ! и на ,колегата с тези интервенции ,мога да му кажа ,че не само съм виждал заден или преден мост на такова волво ,ами съм ги сменял и двата ! -ЗАДНИЯ ТОЧНО ,Защото ,когато купих колата ,преди 10 години ,беше преработен /заваряван ..и с ладови пружини! . пробвах да го изправя ,като правих стенд с микрометър ..и заварявах от другата страна ,под /новите легла/ ,които бяха сложили ,за да дръпне заварката и да се върне в нормално положение ,но нищо не се получи -кривина имаше и в сходимоста /а задния мост ,ням а такава ! ТАКА,ЧЕ не пиша ,защото имам време за губене ,а защото даже не си виждал такова волво -аз като вече бях сменил второ
ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ !

Блажени са верующите тяхно е царството небесно. Wink
460 1.8 моно 1994 година с газ и на всичкото отгоре и върви
850 2.5 бензин газ
Reply

#14
nikistk Wrote:
andro440 Wrote:
nikistk Wrote:не Ми Говори С насмешка ,голямо или малко легло ,за 30 минути си направил нещо невероятно -колата да яде гуми отзад ! -СИГУРЕН БЪДИ! в думите МИ!


Съпри се малко и мисли и асимилирай инфото. Това че ти не можеш не означава че колегата не е успял.

Ти докато се появиш ,започваш да се дразниш ! Честита Коледа !
всяка заварка /дръпва метала / и неизбежно го изкривява ,малко или много ,,но достатъчно ! и на ,колегата с тези интервенции ,мога да му кажа ,че не само съм виждал заден или преден мост на такова волво ,ами съм ги сменял и двата ! -ЗАДНИЯ ТОЧНО ,Защото ,когато купих колата ,преди 10 години ,беше преработен /заваряван ..и с ладови пружини! . пробвах да го изправя ,като правих стенд с микрометър ..и заварявах от другата страна ,под /новите легла/ ,които бяха сложили ,за да дръпне заварката и да се върне в нормално положение ,но нищо не се получи -кривина имаше и в сходимоста /а задния мост ,ням а такава ! ТАКА,ЧЕ не пиша ,защото имам време за губене ,а защото даже не си виждал такова волво -аз като вече бях сменил второ
ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ !

Блажени са верующите тяхно е царството небесно. Wink

ЩОМ КАЗВАШ ! -така да е ...ама надали!
Reply

#15
Добре както и да е. Стига се вживява.Аз да не съм го нагрявал до толкова че да се изкриви. Нали ти казах че колата ходи на стенд и човека каза че задния мост е перфектен това не е ли достатъчно ? Така съм решил , така съм го направил. Не е кола на 1 година че да се вживявам толкова Big Grin
Незнам твоите легла как са били заварявани.
Reply

#16
martin_284 Wrote:Добре както и да е. Стига се вживява.Аз да не съм го нагрявал до толкова че да се изкриви. Нали ти казах че колата ходи на стенд и човека каза че задния мост е перфектен това не е ли достатъчно ? Така съм решил , така съм го направил. Не е кола на 1 година че да се вживявам толкова Big Grin
Незнам твоите легла как са били заварявани.

не се вживявам ,казвам какво си направил Big Grin
Reply

#17
От скромния си опит мисля че серия 400 са с меки пружини.Или поне моето като сложа 70 80 кг в багажника и клякаше здраво.Смених задните амортисори с чисто нови и разлика почти никаква.Старите амортисори са билстеин и като ги свия на ръка сами се отваряха,а новите некви китайски я нямаха тая работа.Означава ли това че старите са изправни а проблема е в "меки" пружини?Стоят си в гаража и някой ако смята че биха му свършили работа-на лични.
Reply

#18
Също от скромен опит около бегачката,най добре стоят пружини от KIA Pikanto - 2007 година.
При поставянето трябва да са налични горният и долен буферен тампон на пружините от KIA та.В горният тампон перфектно пасва оригиналният буферен тампон на Volvo и така няма нужда от преправяне.Колата се понижава от зад със 25 мм,но стабилността и возията стават перфектни.
Макар и от по малка кола,пружините са по стегнати и издържат на по голямо натоварване на задният мост.
Wink
Нека говорят,а ние ще правим каквото трябва и каквото е редно.
Шампион за сезон 2011-2012 с Volvo S60 D5- Шампионат по издръжливост на пилоти и автомибили
Шампион към БФАС 2014 с Volvo 480 ES - Шампионат по издръжливост на пилоти и автомобили
Reply

#19
Аз пък от гледна точка на моя нескромно дълъг опит в ремонтирането на автомобили ще ви кажа, че най-добре пасват чисто нови пружини за Волво 4-та серия.!
Защо ли.....
Всички вие колеги , дето сте писали ТУК съм убеден, че НЕ сте по-умни от всички онези инженерни екипи от специалисти , които са разработили и пресметнали въпросните пружини и са ги въвели в производство. По вашите странни логически доводи едва ли не в зависимост от личностните критерии и желания може да се монтират безкрайно много пружини - по-твърди , по-високи, по-ниски и прочие...от всякакви леки коли .
Защо е всичко това...
Може би защото всички сме тарикати и много разбираме от коли, нали !
Volvo 940 Estate 1994 D24TIC 122hp
Reply

#20
mevdo Wrote:Аз пък от гледна точка на моя нескромно дълъг опит в ремонтирането на автомобили ще ви кажа, че най-добре пасват чисто нови пружини за Волво 4-та серия.!
Защо ли.....
Всички вие колеги , дето сте писали ТУК съм убеден, че НЕ сте по-умни от всички онези инженерни екипи от специалисти , които са разработили и пресметнали въпросните пружини и са ги въвели в производство. По вашите странни логически доводи едва ли не в зависимост от личностните критерии и желания може да се монтират безкрайно много пружини - по-твърди , по-високи, по-ниски и прочие...от всякакви леки коли .
Защо е всичко това...
Може би защото всички сме тарикати и много разбираме от коли, нали !


Eвала колега напълни ми душата с този коментар. Smile
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)