The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ВЪПРОС ЗА ПРУЖИНИ???

#21
Така де,ама аз как да карам с заводски пружини по пистите.Същите да не се предлагат вече,като тези за оригинално влагане и да се чувствам комфортно,докато карам бегачката до състезанията...?А,ко каза или нещо не разбрах. Wink
Нека говорят,а ние ще правим каквото трябва и каквото е редно.
Шампион за сезон 2011-2012 с Volvo S60 D5- Шампионат по издръжливост на пилоти и автомибили
Шампион към БФАС 2014 с Volvo 480 ES - Шампионат по издръжливост на пилоти и автомобили
Reply

#22
Ти си имаш тема , където си описваш сам щуротиите , които правиш по твойта кола. В темите за масова употреба където хората си карат ЕЖЕДНЕВНО колите по републиканската пътна мрежа нещата са различни от твоите. И за сведение много добре знаеш, че заводските пружини на 4-та серия си се предлагат по магазините, сега разбра ли КО КАЗАХ!!!
Volvo 940 Estate 1994 D24TIC 122hp
Reply

#23
Добре де,ко викаш...Я погледни в моята тема,а утре ще мина на краш тестове през библиотеката. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Нека говорят,а ние ще правим каквото трябва и каквото е редно.
Шампион за сезон 2011-2012 с Volvo S60 D5- Шампионат по издръжливост на пилоти и автомибили
Шампион към БФАС 2014 с Volvo 480 ES - Шампионат по издръжливост на пилоти и автомобили
Reply

#24
колега купи си каяба и си сложи подплънки става супер ако искаш да я вдигнеш
Reply

#25
Калеко Wrote:
mevdo Wrote:Аз пък от гледна точка на моя нескромно дълъг опит в ремонтирането на автомобили ще ви кажа, че най-добре пасват чисто нови пружини за Волво 4-та серия.!
Защо ли.....
Всички вие колеги , дето сте писали ТУК съм убеден, че НЕ сте по-умни от всички онези инженерни екипи от специалисти , които са разработили и пресметнали въпросните пружини и са ги въвели в производство. По вашите странни логически доводи едва ли не в зависимост от личностните критерии и желания може да се монтират безкрайно много пружини - по-твърди , по-високи, по-ниски и прочие...от всякакви леки коли .
Защо е всичко това...
Може би защото всички сме тарикати и много разбираме от коли, нали !


Eвала колега напълни ми душата с този коментар. Smile

що ,моя коментар не е ли в подкрепа на Мевдо?
Reply

#26
Пичове изчетох ви всичките страници, но така и няма решение и на моя проблем! Пружините са ми нови е вярно производство 2011, амортисьора ми е нов на Сакс, смених всички тампони и сие де що имаше на задната ос и пак като се качат 2 човека отзад и се почва едно диво чегъртане... гумите са 205/55 R17 и като цяло не са проблем с големина и даже със зимните е същия проблем 185/65 R14 ?! = )
Reply

#27
Ами колега,с 205/55/17 няма как да няма чагъркане отзад,при положение че оригиналният размер за 4та серия е 195/55/15.Вземи един калкулатор за гуми и сравни какво се получава.Аз дори за състезания трудно се побирам в 205/45/16.
.
ето и резултата от калкулатора :
Стар диаметър: 596 mm
Нов диаметър: 657 mm
Разлика в диаметрите на двете гуми: +62 - несъвместими
Показание на скоростомера при движение на автомобила със скорост 100 км/ч: 90 км/ч
Wink
Нека говорят,а ние ще правим каквото трябва и каквото е редно.
Шампион за сезон 2011-2012 с Volvo S60 D5- Шампионат по издръжливост на пилоти и автомибили
Шампион към БФАС 2014 с Volvo 480 ES - Шампионат по издръжливост на пилоти и автомобили
Reply

#28
Мерси много колега! Ще го поразгледам размера, но без да искам с добро стечение на обстоятелствата аз оправих проблема в петък... Big Grin Чудиме се с едни приятели какво да ги правим тея пружини и изведнъж се появи един пич дето си разхождаше кучето и ни заговори нещо и след 10-15 мин вика ми то като гледам тея пружини са с почти същия захват като на пасата ми предните... и ето как сега стана като джип Big Grin Доста удобно и меко возене, ако на някой не му харесва толкова висока, но пък иска леко да и дигне задницата може да ги резне малко ... Направо сега мога да заспа в колата като го няма тва дразнещото прискърцване в дупките!!! Big Grin
Reply

#29
Преди >>>

[Image: 1932587_10201968169028625_918072886_o.jpg]

След >>>

   

Уникална возия и ако не ти е за гонки или си по спокоен колега ей го на решението! :mrgreen:


Attached Files Thumbnail(s)
   
Reply

#30
един колега ме попита какво скърца толкова досадно и катп видях съм забравил да уточня, че скърцат не пружините или тампоните под и над него ами пластмадите в купето и кората с колоните! :-D
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)