The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Проблем с паленето на парахода !

#11
Колега зацепването на ангренажа проверявал ли си?
Reply

#12
Да по-нагоре съм писал, че имаше разминаване, но е отстранено.
'91 945 B200FT
Reply

#13
А резултат от това имаше ли?
Reply

#14
Резултат относно паленето нямаше осезаем. но колата стана по-мощна.

Между другото пробвах и с байпас на старт ключа, ефект 0.

А от днес имам и нов проблем на бензин почти не върви, в началото мислех че ми свършва бензина по същия начин се държи а и нали все е на резерва. Обаче дори и като сипах няма резултат. Прекъсвания няма мощност ако не е на скорост и да има инерция не може да работи двигателя гасне. Ако натисна педала на газта почти до край евентуално поема с големи прекъсвания и оборотите играт от над 2000 до изведнъж огасва. Принуден съм да паля и карам само на газ. Не знам тази горивна и запалителна системи направо ще ме довършат, какво ли не правя и не мога да ги вкарам в час. Май като се затопли ще трябва да почна да преглеждам всичко от начало.
'91 945 B200FT
Reply

#15
Насочвай се като начало към горивен филтър.
После пак мери налягане на бензина в рейката и виж клапана за обратно гориво.
Да не се окаже че ти е умряла горивната помпа.
Reply

#16
Филтъра го сменях миналата есен да са минали няколко стотин литра през него.
Помпата е на 2 години - нова почти не е работила понеже на газ съм я направил да се изключва. А и я чувам че работи, старата трябваше да я почуквам за да тръгне, та вече им знам мизериите.
Регулатора на налягането е чисто нов смених го миналата пролет че протече.
Купил съм си манометър и накрайник и последно като мерих налягането след като смених регулатора си беше 3bar.
Инжекторите миналата есен ги свалях - промивах ги с кореселин като им подавах импулси от таймер 555 с една схема самоделка. Също им смених малките фитърчета вътре. правят си мъгла стабилна.

Аз за това казвам че не знам какво да търся вече.
Може да пропускам нещо или нещо отново да е направило мизерия, ще пада ровене.
'91 945 B200FT
Reply

#17
Здравей колега , несъм запознат с твоя модел но проблема ти много ми напомня за ОТТ-датчик . Мисля , че така се казваше датчика за положението на коляновия вал. Ако си с една бобина и имаш възможност ,смени я и пробвай с друга. Имал съм същите проблеми но с други марки и модели и това бяха болежките Smile .
[Image: ab199582.gif]
подписи для форумов
Волга ГАЗ 24-А с двигател 220D - минало
полски Фиат 125 - минало
MAZDA 323 1.3 - минало
OPEL OMEGA 2.0I - минало
ГАЗ  69 - настоящ
VOLVO S80 2.5TDI автоматик  Русе - настоящ
SUBARU FORESTER 2.0I 125HP - настоящ
Reply

#18
Здрасти колега, благодая за отговора. Мисля че този ОТТ сензор за който говориш е този, който аз смених с нов. На английски е cranck shaft position sensor, монтиран е на периферията на маховика, който е назъбен. С бобината не мисля, че имам проблем, понеже както казах колата на газ си върви перфектно, а до онзи ден и на бензин, но не може да пали лесно.
'91 945 B200FT
Reply

#19
Сипи профилактично и малко спирт за горене в резервоара.
ex XC90
Reply

#20
zorba Wrote:Сипи профилактично и малко спирт за горене в резервоара.
+1
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)