The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Проблем с дроселови клапи на S60 2.4D?!

#11
Daskalov Wrote:Благодаря за отделеното време.
Това със спрея обезмаслител съм го правил и омаслява точно над подвижното рамото на рейката, все едно пробило през нея. Омасляването си е направо пръскане придружено с яко свистене, и духане и абсолютно никаква мощ от двигателя .... "Я му викам дий Иване, а то - ...... "
Поздрави.
Може и гарнитурата да е пробила, затова да свисти и да хвърля масло ... а може и да се е износила рейката, което е доста кофти - ще трябва да се сменя с нова.
В МП не сменят само гарнитура, а комплект - клапи, рейка, гарнитура и т.н.
Търси някой сервиз, където да й свалят капака и да погледнат отдолу, както се казва.
Иначе Вальо е обяснил много добре как да се закрепи лостчето към ябълката така, че повече да не излезе.
btw ... моторът би трябвало да е D5244T5 - 163 к.с., защото лостът е като на 185 к.с., а не като на по-старите.
Аз лично бих ти препоръчал друго - ремап на мотора, изолиране на клапи и ЕГР (софтуеърно) и премахване на DPF-а ... така ще си решиш този и още няколко бъдещи проблема ... гледайки километража ти Wink
Надали всичко ще ти излезе повече от 6-700 лв., може и по-малко ...
BG VOLVO Member #00409
Reply

#12
DPF-a вече го правиха, още като беше в гаранция, а иначе ремапа колко ще вдигне, и няма ли да са повече минусите от колкото плюсовете за мотора. Малко инфо за премахването на егр-а и дпф-а, защото или знаеш или си минал по този път. Въпреки, че като съдя по решетката xc-то e 2010-та минимум и е още в гаранция, ако си хванал петилетката ....
Поздрави.
Reply

#13
Daskalov Wrote:DPF-a вече го правиха, още като беше в гаранция, а иначе ремапа колко ще вдигне, и няма ли да са повече минусите от колкото плюсовете за мотора. Малко инфо за премахването на егр-а и дпф-а, защото или знаеш или си минал по този път. Въпреки, че като съдя по решетката xc-то e 2010-та минимум и е още в гаранция, ако си хванал петилетката ....
Поздрави.
Не е в гаранция вече, но още не съм стигнал до момента да му махам тези "еко" екстри Wink
Само е с ремап и до момента, близо 8 000 км, нямам проблеми. Тук съм описал подробно нещата - <!-- l --><a class="postlink-local" href="http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewtopic.php?f=15&t=27265">viewtopic.php?f=15&t=27265</a><!-- l -->
Но дойде ли ред да ремонтирам DPF, "пеперуди" или ЕГР ... направо ще ги изхвърля.
Какъв проблем е имала с EGR-a, че са го ремонтирали?
BG VOLVO Member #00409
Reply

#14
Бяха изписали нов DPF филтър, незнам дали всъщност са го сменили. Гаранционни измами общо взето.
Reply

#15
Daskalov Wrote:Бяха изписали нов DPF филтър, незнам дали всъщност са го сменили. Гаранционни измами общо взето.
Надали точно в МП, по-скоро е дефектирал и за по-сигурно са го подменили.
При някои коли тези филтри подлежат на някакво рециклиране и се заменят, т.е. няма как да напишат, че са го сменили и да не върнат частта Wink
Но това не е толкова важно в момента, просто ме интересуваше какво се е случило, защото тези DPF-и са доста здрави.
BG VOLVO Member #00409
Reply

#16
Dodo 155 Wrote:
Daskalov Wrote:Бяха изписали нов DPF филтър, незнам дали всъщност са го сменили. Гаранционни измами общо взето.
Надали точно в МП, по-скоро е дефектирал и за по-сигурно са го подменили.
При някои коли тези филтри подлежат на някакво рециклиране и се заменят, т.е. няма как да напишат, че са го сменили и да не върнат частта Wink
Но това не е толкова важно в момента, просто ме интересуваше какво се е случило, защото тези DPF-и са доста здрави.
Не бъди убеден в това, което казваш, точно там най-лесно се случват нещата Wink
V90 97 200hp
S60 AWD 15 249hp
144 70 82hp
--------------------
     EX
V70AWD 97 193hp
S80 07 200hp
S70 97 140hp
V40 96 115hp
940 95 155hp
S80 06 170hp
940 95 122hp
Reply

#17
Тази сутрин на път за Бургас при изпреварване и педала натиснат до долу колата изгуби рязко мощност и заби муцуната за няколко секунди все едно натиснах спирачка, след което ми светна ''Engine system service required''. След диагностика в Мото Пфое ми казаха че някакво лостче или (щанга) не запомних точно, което отваря и затваря дроселовите клапи ми е износено и излязло от леглото си. Също така имам теч от гарнитура на капака на клапаните, та ми предстои смяна на гарнитура и лостчето с клапаните.Въпросната грешка я изтриха НО ми казаха че мога да карам така известно време А ДАЛИ МОЖЕ..??? Ако някой има някакво мнение нека пише благодаря предварително...!!!
Ford Mondeo 1996 (1.8i-115ps)- бивша
Alfa Romeo 156 2001 (2.4JTD-140ps)- бивша
BMW E90 2006 (330xd-231ps)- открадната
Mini Cooper 2005 (1.6iA-116ps)- настояща на жената
VOLVO S60 2008 (2.4dA-163ps)-настояща
Reply

#18
Да не би да ти трябва ето тази тема ?

<!-- l --><a class="postlink-local" href="http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewtopic.php?f=29&t=19034&p=151650&hilit=">viewtopic.php?f=29&t=19034&p=151650&hilit=</a><!-- l -->канго#p151650

;-)
1983 Volvo 244, B200E - carb., manual M46, 121hp., 158Nm.- Аврора
1999 Volvo S80, B5204T4, manual M56, 180hp., 240Nm - Албиноса
R.I.P. Холандецо
Неам нерви,за тва карам Волво! :-)
Reply

#19
Привет Даскалов,след като си зачистил със обезмаслител и си убеден,че именно от рейката съска и хвърля масло.Само със застопоряване на лостчето няма да стане.Трябва да се отвори капака на вихровите клапи и да се подмени един семеринг,както и гарнитурата.Тази маниулация не е сложна,но коства пари.
Но така и така трябва да се отвори този капак,съвета мие да вземеш вихрови клапи с метален привод и да нямаш бъдещи проблеми.При отварянето,направете и пълна профилактика на ЕГР,дроселова клапа и пълно измиване на капака за вихровите клапи.При сглобяването не използвайте силикони и други евтини материали,а само оригинални гарнитури.Също съблюдавайте и спецификациите на Volvo Cars,за сглобяване със подходящият динамометричен ключ.

Поздрави и Успех!

Нека говорят,а ние ще правим каквото трябва и каквото е редно.
Шампион за сезон 2011-2012 с Volvo S60 D5- Шампионат по издръжливост на пилоти и автомибили
Шампион към БФАС 2014 с Volvo 480 ES - Шампионат по издръжливост на пилоти и автомобили
Reply

#20
Колега Stanchoni сега видях предложената от теб тема но късно благодаря все пак Wink днес се ''изръсих'' 577лв в МП за смяна на гарнитура, лостчето с клапите, някакви дихтунги на капака и шайба ако не се лъжа,като уж ползвах 20% отстъпка за труд и 10% за части. Но сега усещам вибрации в купето като включа на задна ''R'' и държа спирачка. Не знам какво става дано не са прецакали нещо друго тия майсторчета :? ако някой има някаква идея благодаря предварително..!
Ford Mondeo 1996 (1.8i-115ps)- бивша
Alfa Romeo 156 2001 (2.4JTD-140ps)- бивша
BMW E90 2006 (330xd-231ps)- открадната
Mini Cooper 2005 (1.6iA-116ps)- настояща на жената
VOLVO S60 2008 (2.4dA-163ps)-настояща
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)