The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Poll: Какъв двигател има вашето сегашенo VOLVO и доволни ли сте от него?
You do not have permission to vote in this poll.
Бензин с газова
43.86%
175 43.86%
Бензинов
23.56%
94 23.56%
Дизелов
27.07%
108 27.07%
С дизел съм, но бензни с газ щеше да е по-добре
2.51%
10 2.51%
С бензинов съм, но следващия път искам дизел
1.25%
5 1.25%
На газ съм, но следващата ми кола ще бъде дизел
1.50%
6 1.50%
Дизелите на VOLVO не са добри, ще сменя марката
0%
0 0%
Бензиновите двигатели на VOLVO не ми харесват, ще сменя мараката
0.25%
1 0.25%
Total 399 vote(s) 100%
* You voted for this item. [Show Results]

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
С Какъв двигател е сегашното ви VOLVO и доволен ли сте?

#21
mudancho Wrote:
Carburettor Wrote:Да не говорим за DSG - вервайте ми, след фиаското през последните 6 месеца се говори, че за пръв път от 45 години VW няма да изплати дивиденти на акционерите, защото трябва да изплаща обезщетения на повече от 800 000 клиенти в Китай. И само и само за да запазят името си, са увеличили гаранцията до 10 години и 160 000 километра, за да не загубят клиентите си завинаги. Щото да се ебаваш с китайския пазар е все едно да си подритваш трудовата книжка ...
Даа,сега отзовават почти 3 млн. автомобили ,заради проблем с DSG - ще сменят маслото от синтетично на минерално като пише,че инженерите се НАДЯВАТ
това да реши проблема...

Също още една открадната иновация - Ауди а8 с алуминиевата конструкция е малко по-тежка от Jag XJ,но пропагандата си е кофти нещо... Sad

Брее… това са сериозни информации къде ги пишат такива големи неща, че да взема да чета и аз от правилните мяста Wink

Те много марки си изтеглят коли поради ред причини!
Volvo For life!
Reply

#22
JMI Wrote:Нямам притенции да разбирам много от двигатели, аз съм повече "карач" от колкото разбирач, но хубави неща не съм чул за Алфа Ромео и италианските дизели, а лично имам преки наблюденя върху PD двигателите и те са много положителни!

Само дето същите тия дизели се монтират на половината европейски автомобили, включително Кадилак и Сузуки, но най-вече на Опел, утре отивам да карам "новия" дизел на фейслифтовата Инсиния (при теб се води Воксхол), дето също е чисто талянско JTD, родено в Торино. Въпреки че според GM били "съвместна разработка" - те просто са си платили. Това също е участие в разработката, нали така? Финансово участие. Иначе разработките са на Fiat PowerTrain в Торино (бивш Fiat-GM Powertrain).

Ето, чети на колко автомобили се монтират скапаните JTD-та:

<!-- m --><a class="postlink" href="http://en.wikipedia.org/wiki/JTD">http://en.wikipedia.org/wiki/JTD</a><!-- m -->
Volvo XC90 D5 Inscription '16
Volvo XC90 D5 Executive '12
Volvo XC60 D5 Summum '11
Alfa Romeo Spider 2.0 '90
Lancia Ypsilon 1.2 '00
ex Volvo XC90 D5 Summum '06 [Image: 492232.png]
ex Jeep Grand Cherokee Limited
ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD
Reply

#23
Това за VW си е така, проблема е, че синтетичното масло разяжда изолацията на кабелите. Нито кутията, нито маслото, нито кабелите се произвеждат от VW, те просто го отнасят заради несъвместимост между други производители. В това отношение Волво са повече за бой, продължават да твърдят, че маслото в автоматичните кутии не се сменя при препоръка от производитея 80 000 км. Възполват се максимално от факта, че кутиите гърмят след гаранцията. VW правят хубави коли, италианските мебели, който хвалехте досега са хубави до 3тата година.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#24
2.0 Турбо-бензин. Много безшумен (направо тихомобил), динамичен и приятен за ухото, за разхода.... добре ,че съм на газ ... то всички хубости на куп ги няма.
VOLVO 850 GLT 2.0Turbo avtomatik 1996g.
Reply

#25
Бензин и само бензин. Wink

Предимствата пред дизеловите са много. Smile
Reply

#26
Carburettor Wrote:
JMI Wrote:Нямам притенции да разбирам много от двигатели, аз съм повече "карач" от колкото разбирач, но хубави неща не съм чул за Алфа Ромео и италианските дизели, а лично имам преки наблюденя върху PD двигателите и те са много положителни!

Само дето същите тия дизели се монтират на половината европейски автомобили, включително Кадилак и Сузуки, но най-вече на Опел, утре отивам да карам "новия" дизел на фейслифтовата Инсиния (при теб се води Воксхол), дето също е чисто талянско JTD, родено в Торино. Въпреки че според GM били "съвместна разработка" - те просто са си платили. Това също е участие в разработката, нали така? Финансово участие. Иначе разработките са на Fiat PowerTrain в Торино (бивш Fiat-GM Powertrain).

Ето, чети на колко автомобили се монтират скапаните JTD-та:

<!-- m --><a class="postlink" href="http://en.wikipedia.org/wiki/JTD">http://en.wikipedia.org/wiki/JTD</a><!-- m -->

Само като гледам на какви коли се монтират тези велки двигатели, ми се иска да не съм собственик на нито една от листа. То 2.0Д двигателите на Волво са оригинално на Пежо (за да приобщим и Волво в нашия малък разговор) Smile но разликите след като този двигател е минал през шведа, са повече от приликите, така че аз не бих поставил създателя на един двигател на едно стъпало, с този който знае как да го развие и използва
по- добре!

Те много хора копаят диаманти, но тези които ги шлифоват им придават истинския блясък и стойност Wink

Поздрави и благодаря за четивата, които приложи в темата, винаги е хубаво човек да научи нещо ново!
Volvo For life!
Reply

#27
Аз също нямам кой знае какви знания за различните мотори и трансмисии. Но имам впечатления:
1. Бензинов 2.0Т, качен на S80 99г с ръчна СК. Уникален!! Супер тих и балансиран. А и доста мощен. Карам го зверски, без жал. И не мърда това желязо! 2 години и малко го имам, направих му около 70 000 километра...и не съм го "пипал". Тиктака си по същия начин, както когато го купих.
Като един единствен недостатък на мотора - похапва си повечко бензинец. Но пък ако се кара възпитано (а не като мен), разхода му е по-малък от на майка ми А3-ката с 1.6-литровата глупост.

2. Дизелова D5-ца 185 кончета, качена на XC70 2007-ма.
Шашна ме с динамиката и разхода си тоя мотор.
Него го карам доста по-спокойно, защото тоз автоматик, който са го "оженили" за мотора, превключва тооолкова плавно и адекватно, че няма такъв кеф от шофирането!
Като един единствен недостатък - по-шумен е. Поне на мен ми е шумен.

Според мен, Волво са много напред с разработката на моторите си.
Карах доста бензинови мотори преди да си купя 80-ката, карах и доста дизелови преди да си купя ХС-то.
И не открих по-добри от техните...
(ex) 2013 - 2017/ Volvo XC70, D5, 2007
(ex) 2016 - 2018/ Audi A4 1.8T Quattro, 1999
2011 - present/ Volvo S80, 2.0T, 1999
2017 - present/ Audi A8 4.2 Quattro, 2005
2017 - present/ Mini One, 2017
2020 - present/ Volvo V70 AWD, D5, 2005
Reply

#28
Quote:Ако си пуснал анкетата с идея България

Вярно, че това съм пропуснал да го пиша, а има доста хора от чужбина. Все пак аз мисля, че където и да караме VOLVO, каквото и да работим или учим, все пак си оставаме българи и разсъждамае като българи. Така, че нека просто всеки да каже своито мнение, ако ще то да е повлияно от условията на страна където кара.
Колата на бъдещето е с 2 багажника и без двигател!
Reply

#29
Quote:Тва изречение все едно го чувам от някой от джамбазите на Горубляне.

Така е, за съжаление пазарът се движи от джамбазите, често пъти против здравата логика и реалните технически качества.
Колата на бъдещето е с 2 багажника и без двигател!
Reply

#30
Quote:Имам забележка към четвърти отговор - "С дизел съм, но бензни с газ щеше да е по-добре"

прав си колега, трябваше да сложа още една точка - "с дизел съм, но следващата ми кола ще е на бензин". За съжаление май вече е късно....
Колата на бъдещето е с 2 багажника и без двигател!
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)