The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Poll: Какъв двигател има вашето сегашенo VOLVO и доволни ли сте от него?
You do not have permission to vote in this poll.
Бензин с газова
43.86%
175 43.86%
Бензинов
23.56%
94 23.56%
Дизелов
27.07%
108 27.07%
С дизел съм, но бензни с газ щеше да е по-добре
2.51%
10 2.51%
С бензинов съм, но следващия път искам дизел
1.25%
5 1.25%
На газ съм, но следващата ми кола ще бъде дизел
1.50%
6 1.50%
Дизелите на VOLVO не са добри, ще сменя марката
0%
0 0%
Бензиновите двигатели на VOLVO не ми харесват, ще сменя мараката
0.25%
1 0.25%
Total 399 vote(s) 100%
* You voted for this item. [Show Results]

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
С Какъв двигател е сегашното ви VOLVO и доволен ли сте?

#31
1.6 бензин , атмосферка - много хулен във форума , ама аз съм доволен.Няма да влизам в полемики от рода '' ама ти що си доволен той е тромав '' - просто не съм на това мнение.Поздрави!
ПП:Определено мисля за в бъдеще една T6 272 коня.Но това в бъдеще ! Живот и здраве! Wink
Sweden style , by momcho00
____________________________________________________________________________
Клубна карта №:00389
[Image: ab271105.gif]
пазлы trefl
Reply

#32
Въпреки приказките, анкетата показва, че най-много са дизелите. И аз съм нафтаджия, макар случайно, че след 4 месеца търсене това бе първата кола, дето си заслужаваше парите. След чипосване съм изключително доволен от икономичността,особено на градско и съотношението цена/качество. Тягата също е горе-долу добре. Въпреки това съм гласувал за газта. Скъпото обслужване на дизелите от последно поколение не е за джоба ми. Не искам автоматик, не ми се мисли за смяна на демпферен маховик. Старото ТДИ дава вибрации, които ме дразнят. Няма по-мощни дизели от Д5, а заради по-големите ТДИ-та на Ауди едва ли ще се преселя при тях. Смяната на кола при мен не е на дневен ред, тази още не се разваля, но се заглеждам по С80 и Пежо 607 с трилитрови атмосферни двигатели. Крал съм три коли на газ и знам, че драмите, свързани с нея са силно преувеличени.
Reply

#33
gustav Wrote:
Quote:Тва изречение все едно го чувам от някой от джамбазите на Горубляне.

Така е, за съжаление пазарът се движи от джамбазите, често пъти против здравата логика и реалните технически качества.
:?: :!:
Потребителят определя пазара, не търговецът :!:
А това, че има глупаци, които се стискат за 50-100 лв. диагностика при покупка - си е техен проблем!
Има една българска приказка - Евтиното излиза скъпо! И важи във всяко едно отношение, стига да не попадне човек на изгодна оферта - понякога и това се случва, макар и супер рядко Wink
За моята кола дадох 5-10% повече от екземплярите на Горубляне, получих я напълно обслужена (което стопи разликата) и за миг не съжалявам! Аз кола 2-ра употреба купувам само от човек, регистрирана и карана, като задължително се кара на диагностика в оторизиран сервиз. Ако откаже клиентът - значи не е за мен автомобилът Smile
Така че има голямо значение какво се купува, как е поддържано, колко ще се използва ... ако изминавате х 5-6 000 км годишно, дори инвестиция в ГИ не си заслужава. Докато ако се изминават х 25-30 000 км, тогава дизелът се рентира ... но ГИ, извън заводските изпълнения, винаги дава някакви ядове, защото каквито и читави майстори да има в БГ, ЕКУ-то й си иска настройки и за газ, а не емулиране Wink
Качествените ГИ + ТАП, излизат над 3 000 лв. Заслужава си, ако се закупи 2-3 год. кола и да се кара поне 100 000 км, за да си избие инвестицията, но мен винаги това ме е дразнило в колите, които съм карал на газ - бутилката! Винаги заема място, което е полезно. Докато при заводските изпълнения това е помислено, макар и с по-малко количество ... но в крайна сметка това е моето мнение и не го натрапвам на никой Smile Дизелът си е по-скъп за поддръжка, но ако имаше Т6 когато избирах моята кола, друго щях да карам сега :mrgreen:
BG VOLVO Member #00409
Reply

#34
От 32 години зад волана, последните осем са с дизел - исках да видя дизела какво може. Първото Волво, което имахме с жена ми беше 144 с бензинов двигател В20В на 50000 км. На една почивка с огромна изненада /през 1993 г./ видях същото такова на 387000 км без никакви ремонти по него - беше като ново. От тогава марката определено ме спечели. Дизелово В40 купихме през 2006 и за 7 години мачкане това моторче не протестира нито веднъж, а когато след 2 години си взехме и С60 2,4Д постигнах нирвана. Много съм доволен от двигателя - според мен не е много шумен /поне не ме дразни като шум/, достатъчно мощен и икономичен. Карал съм различни бензинови коли /без турбо/, но нито една от тях няма този висок въртящ момент, не съм усетил тази мощ още от ниските обороти, както при дизелчето. Може би при турбо-бензина го има - не знам, не съм карал Волво на бензин с турбо. Определено за работата на двигателите значение има поддръжката и горивата. С какви алхимии се движим в Бг знаете всички, но като пример давам, че с един резервоар у нас минавам извънградско 900 - 950 км, докато в Германия минах 1100. Без да коментирам плюсовете и минусите на двата вида двигатели и без да убеждавам никого в тях, определено се ориентирам към дизелака.
Малко извън темата - четох една статия, че новите разработки на двигатели на Волво са само четирицилиндрови /бензин и дизел/ с различна кубатура и мощност. Предполагам с оглед намаляване на производствени разходи.
Reply

#35
Сегашното ми Volvo е с дизелов двигател-2.5 TDi , предното също беше дизел-1.9 TD.
За мен съм си преценил , че това е по-добрия вариант - не ми се разправя с бензин-газ , а само бензин не ми е по джоба . Ако е с фабрична газ - бих се съгласил ... Smile
Volvo S70 2.5 TDI 1998 D5252T
[Image: 581732.png]
Reply

#36
В гърдите на моето V70 тупти един В5244Т3 с газов инжекцион на Lovato.
Газта (за мен) е единственото разумно решение,ако човек има желанието да се движи сравнително евтино в нашата мила татковина. Да, наистина дизела има относително нисък разход, но при тези цени пак излиза по-скъпо, освен ако не се разчита на евтино гориво от някой тираджия, водач на автобус или на дизелов локомотив.Понеже не толерирам кражбата от когото и да било, този вариант за мен е неприемлив. Като добавим и качеството на горивата, зимните неволи, цените на ремонтите и пр. :mrgreen:
Като разход ми дава на извънградско 10-11л., градско - около 14 л. За вървене - върви Big Grin , но нямам база за сравнение, щото не съм карал друг такъв автомобил. Колегата bell направи тест по време на септемврийската среща и остана доволен.Значи - и аз съм доволен!
Обикновен простосмъртен с клубна карта.
Reply

#37
1.6 бензин,гласувам за газ+бензин карал съм доста години на газ всички тези писания за газта са според мен леко преувеличени,мисля си че просто не останаха кадърни майстори от една страна май доста се нагушиха и всичко карат през пръсти.Дизел,нямам чак такъв опит със дизел,но преди няколко години покарах Мазда626 2.0д компресор,няма такова животно приятно ме изненада и като разход и като динамика но... мирише ми на нафта не е за мен.Така че при първа възможност монтирам газ,надявам се един ден да се допра и до Д5 на Волво Smile .Колкото до подръжката като поглеждам католозите за части нещата са доста на кантар Smile
Завой на пътя не е края на пътя... освен ако не завиеш навреме.
Volvo V40 1.6 16V 1999 80kw(109hp)
Reply

#38
И аз съм твърдо за бензин на газ не харесвам дизела дори и новите,защото поддръжката им е доста по-скъпа от бензиновия вариант примерно една смяна на съединител с демпферен маховик,а също така имат и консумативи като турбото който са си доста солидна цифра.Другото, е че на газ да се кара си е по-евтино.Между другото не бих казал,че дори и 1.6 на С40 е тромав мотор просто иска повече обороти за да варви на магистралата карам служебна тойта авенсис 1.6 16в. 101к.с. 99г. 200км/ч. си ги лепи на 5800об. 1.6 на Волво трябва да се представи дори и по-добре. Big Grin
Reply

#39
E като гледам дотук повече от половината VOLVO са дизели. И може би най-много с D5. Странното е, че нито един дизелов двигател на Волво не е собствена разработка. Навремето при 760 бяха от бусовета на VW. На по-малките модели 1.9 е от Рено, 2.0 е HDi на Пежо, а 2.4 всъщност е от Ауди. Той и при Ауди май е най-ценения дизелов двигател за по-евтините коли, въпреки, че вече движи коли на по 20г. Хората понякога го предпочитат пред новите V6 заради по-евтината поддръжка, въпреки клатушкането му. Волво може би прескочиха един негов недостатък като започнаха да го монтират напречно и така върнаха центъра на тежестта назад. Всъщност докъде се простират подобренията по него? Май само в главата и турбината? Гледам че ходът и диаметъра на буталото си седят същите.
Колата на бъдещето е с 2 багажника и без двигател!
Reply

#40
Грешка !!! 2.5D е на Ауди 140 к.с. Първият дизелов двигател чиста разработка на Волво излиза мисля, че през 2002г (или 2001) и е D5 163 к.с., а на по късен етап се появяват много негови разновидности, като мощност.
VOLVO 850 GLT 2.0Turbo avtomatik 1996g.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)