The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Poll: Какъв двигател има вашето сегашенo VOLVO и доволни ли сте от него?
You do not have permission to vote in this poll.
Бензин с газова
43.86%
175 43.86%
Бензинов
23.56%
94 23.56%
Дизелов
27.07%
108 27.07%
С дизел съм, но бензни с газ щеше да е по-добре
2.51%
10 2.51%
С бензинов съм, но следващия път искам дизел
1.25%
5 1.25%
На газ съм, но следващата ми кола ще бъде дизел
1.50%
6 1.50%
Дизелите на VOLVO не са добри, ще сменя марката
0%
0 0%
Бензиновите двигатели на VOLVO не ми харесват, ще сменя мараката
0.25%
1 0.25%
Total 399 vote(s) 100%
* You voted for this item. [Show Results]

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
С Какъв двигател е сегашното ви VOLVO и доволен ли сте?

#51
Tisho Wrote:3. Зиме минаваш половин София докато се сети да загрее, че и парно пусне. Confusedhock:

Аз ти гарантирам, че моето дизелово xc70 ще те стопли по-бързо или еднакво в сравнение с твоето бензиново Волво. Същото нещо беше и дизеловата V50-ка, правил съм сравнение с бензинова кола, защото един приятел беше като тебе навит, че бензина топли по-бързо и загуби! Wink
Volvo For life!
Reply

#52
Преди време трябваше да сменям колата на жена ми, а тя държеше новата да е Волво. След доста четене реших, че 95 коньовия дизел е най-подходящ. Изискванията ми бяха да е сравнително евтин за поддръжка с минимален шанс за проблеми. Икономията също е важна, а бензиновите двигатели на Волво не се славят с икономичност и не исках да се занимавам с газаджии. Година и нещо след покупката не само, че не съжалявам за избора, но дори съм много доволен. Дано и за в бъдеще няма проблеми Smile .
S80 2.0 D3
Reply

#53
JMI Wrote:
Tisho Wrote:3. Зиме минаваш половин София докато се сети да загрее, че и парно пусне. Confusedhock:

Аз ти гарантирам, че моето дизелово xc70 ще те стопли по-бързо или еднакво в сравнение с твоето бензиново Волво. Същото нещо беше и дизеловата V50-ка, правил съм сравнение с бензинова кола, защото един приятел беше като тебе навит, че бензина топли по-бързо и загуби! Wink
По спомен, Тишо има като моята 80-ка (2.0Т).
Вярно е, страшно бързо загрява. Особено ако се раздвижи.
За дизела (конкретно за D5), малко по-бавно загрява, но е в много разумни граници.
А пък ако има и печка в ситуацията, там вече този "проблем" съвсем не е нещо, което заслужава внимание.
(ex) 2013 - 2017/ Volvo XC70, D5, 2007
(ex) 2016 - 2018/ Audi A4 1.8T Quattro, 1999
2011 - present/ Volvo S80, 2.0T, 1999
2017 - present/ Audi A8 4.2 Quattro, 2005
2017 - present/ Mini One, 2017
2020 - present/ Volvo V70 AWD, D5, 2005
Reply

#54
D4192T2 има подгревни свещи за антифриза, но не са добре реализирани и практически ползата от тях не е много голяма.
S80 2.0 D3
Reply

#55
Моя дзвер е S80 с двигател D5252T MSA15.8 /мотора на ауди - 140 конювия Big Grin / и трансмисия AW5042 /4-степенен ХаФтуматик Big Grin Big Grin на aisn не на MG / .Вече 2г. и повече от 60 000км сме по пътищата родни и кои знае какви драми не сме имали. За вървенето много от разните му там BMW Аудита и всякъква друга сган дето си мисли , че е върха на сладоледа остават доста замислени / просто много пъти съм им гледал учудените физиономии в огледалото Big Grin / особено по по-дълги баири нагоре като Витиня или Моисеевите баири край Русе .Разход на гориво - 9в сититу ; 7,5-8л. по родните ХаУтубани Big Grin . За пушеците ,като не съм излизъл дълго от града започва да пропушва по светофарите но след пробег от стотина километра на дълго всичко си е ок. А на колегите дето изказаха в първите постове за драми около паленето в студено време , просто ми се иска да видят на -22,5С как пали тоя двигател.
[Image: ab199582.gif]
подписи для форумов
Волга ГАЗ 24-А с двигател 220D - минало
полски Фиат 125 - минало
MAZDA 323 1.3 - минало
OPEL OMEGA 2.0I - минало
ГАЗ  69 - настоящ
VOLVO S80 2.5TDI автоматик  Русе - настоящ
SUBARU FORESTER 2.0I 125HP - настоящ
Reply

#56
Dodo 155 Wrote:
joro74 Wrote:Поседи 5 минути на софийски светофар и после говори за прогрес, комбинацията от Лукойл и среден пробег на автомобилите 400 000 км прави чудеса с въздуха. Преди да станат модерни печките в София се дишаше.
Това малко ми прилича на онзи лаф с парниковите газове - били много вредни и затова създадоха цяла система за заплащане, продажба и т.н. :lol:
Нали не се заблуждаваш, че стар дизел замърсява въздуха повече от стар бензин или такъв на газ? Еднакво - единият нафта, другият масло :mrgreen:
Може да заповядаш при моя D5 и ще го замерим ... а после твоя бензин на газ Wink
Първото нещо, което се скапва от газта е катализаторът - следва премахавне. После ламбдите започват да се бъгват - следва емулиране. Ако някой бензин на газ успее да си докара и 1/2 от заводските данни за вредни емисии ... ще се прекръстя на Хасан :mrgreen: :lol:
Сега очаквам реплика от рода "Моето Волво си има катализатор...", но не трябва за забравяме всичките Опели, Голфове и т.н., които са изтърбушени отвсякъде :lol:
Докато при дизелите - дори да махнеш DPF-а, пак не е толкова замърсяващ, колкото колите горящи бензин.
Но понеже се заформя пак вечното мерене на пишки - дизел/бензин ... аз спирам дотук ... няма да водя излишна полемика с никой!
За мен бензин с турбо е най-хубавият вариант за кола (без да му се слага газ), но поради липсата на читав избор си купих D5, за което пък не съжалявам Smile
За нищо не се заблуждавам, просто и нафтата и колите в БГ са смърдели. Аз съм изключение от общото правило, та като обобщение с и прав.:-). Газ нямам, няма и да имам дори да стане задължителна, ламбдата ми е още в гаранция, на преглед процентното съдържание на СО2 е толкова колкото пише във Вадис за този двигател - 0,2. Карам само със 100 октанов бензин защото си ме кефи да е тихо в колата. Сменям свещи на 20 000 км. D5 над 150 000 км и без DPF е абсолютен смърдел нареден до моята кола :-)
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#57
joro74 Wrote:За нищо не се заблуждавам, просто и нафтата и колите в БГ са смърдели. Аз съм изключение от общото правило, та като обобщение с и прав.:-). Газ нямам, няма и да имам дори да стане задължителна, ламбдата ми е още в гаранция, на преглед процентното съдържание на СО2 е толкова колкото пише във Вадис за този двигател - 0,2. Карам само със 100 октанов бензин защото си ме кефи да е тихо в колата. Сменям свещи на 20 000 км. D5 над 150 000 км и без DPF е абсолютен смърдел нареден до моята кола :-)
Евала на Жоро, това е кратко и ясно, бензин и без газ. Изключително дразнещо ми е да трака в колата направо ме влудява, ако има шум нека да е само от музикалната уредба. Нов, стар, безшумен дизел, не съм видял, нали кеф цена нямал, е има разликата между харча за бензин и нафта е цената в този случай Wink
V90 97 200hp
S60 AWD 15 249hp
144 70 82hp
--------------------
     EX
V70AWD 97 193hp
S80 07 200hp
S70 97 140hp
V40 96 115hp
940 95 155hp
S80 06 170hp
940 95 122hp
Reply

#58
Аз карах дизел на Форд 3 години - разхода му беше точно 2 пъти по нисък от Волвото, но разхода за ремонти убиваше всякаква идея за икономия. На всичкото отгоре ме изоставяше на път въпреки постоянните ремонти и поддържане. Бензинова кола досега никога не ме изоставяла на път и разхода за ремонти е несравнимо по нисък от дизелова. Сега брат ми се бори с дизел на Ауди - няма толкова проклет двигател, когато и да го погледна все има нещо за правене, сменяне, а километрите са му истински 250 000.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#59
joro74 Wrote:Аз карах дизел на Форд 3 години - разхода му беше точно 2 пъти по нисък от Волвото, но разхода за ремонти убиваше всякаква идея за икономия. На всичкото отгоре ме изоставяше на път въпреки постоянните ремонти и поддържане. Бензинова кола досега никога не ме изоставяла на път и разхода за ремонти е несравнимо по нисък от дизелова. Сега брат ми се бори с дизел на Ауди - няма толкова проклет двигател, когато и да го погледна все има нещо за правене, сменяне, а километрите са му истински 250 000.

Да не V6 душегуб? Big Grin
Volvo V50 D5 2006
Volvo S70 2.5 TDI
Volvo V40 1,9D 115h.p 2004
Nissan Primera P10 2.0D - ex.
Reply

#60
5 години карах едно Пунто ТД.Супер двигател.На -25 си палеше спокойно.Сега съм с Volvo V40. 95 коня.Също дизел.Искам да видя на -15 как ще е.Честно казано държа си фиатчето в резерва.Имал съм коли и на бензин и на газ.Но газовата уредба толкова проблеми създаваше.за себе си съм решил.Вече само дизел.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)