The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Volvo 460 проблем на бензин

#1
Здравейте! Собственик съм на Volvo 460 GLE 1.6 , 1994 год с обикновено газово .Колата известно време нямаше никакъв бензин и я палих и карах само на газ. Когато и сложих бензин запали след дълго дърпане. Проблема който ме тормози е че колата както си пали на бензин и след 20-30 секунди изгасва. Като се опитам да запаля само припалва, а на газ колата си работи без проблем.
Reply

#2
Отиди при майстор и премери налягането на входа на бензиновата рейка.Ако е ниско налягането се връщаш назад.Ако налягането е в норма (3-3.5 бара) много е възможно дюзите да са запушени. Възможните причини пък за ниско налягане са следните:
-запушен бензинов филтър
-задръстена цедка с боклук на бензиновата помпа...или просто скапана помпа.

Не си писал пълен инжекцион или моно е колата. При моно инжекцията налягането което е необходимо на дюзата е 1.5 бара
Другото за което се сещам е прекалено малко гориво да има в резервоара.Предполагам поне 8-10л. си сипал.
Reply

#3
Не си писал пълен инжекцион или моно е колата.

мъничка поправка - 1.6 моторите доколкото знам са само електронна пълна инжекция.при 1.8 се съблюдава моно-изпълнението
а относно проблема ти,колега Бисер те е насочил доста правилно
аз имах преди време подобен проблем,но съм достатъчно и луд и направих следната гимнастика:
сваляне на резервоара и почистване,както и всичко по пътя на бензина,нова бензинова помпа,почистване на дюзи и смяна на гумички,нов бензинов филтър,нов въздушен,нови свещи и кабели и някъде из между всичкото това се оправиха нещата
препоръчвам ти ако имаш желание да започнеш с най-евтините методи за теб,който ти е посочил колегата
дано да се оправят нещата,ще следя темата
с уважение - Ивайло
[Image: ab284746.gif]

Reply

#4
Благодаря за съветите.
Reply

#5
Здравей колега, всичко написано до тук е напълно вярно и изисква много средства и труд. Имах същия проблем като твоя преди няколко години. Единственото ти решение е в почистването на инжекторите - с ултразвук или сам( потърси във форума има тема как става и с какво). И още, само с добавка в горивовото за почистване НЯМА да стане. Успех
Reply

#6
<!-- l --><a class="postlink-local" href="http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewtopic.php?f=4&t=2529#p25760">viewtopic.php?f=4&t=2529#p25760</a><!-- l -->
Reply

#7
Мога да ти изпратя моите инжектори.Сигурен съм в изправността им.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)