The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Скоростна кутия за V40

#1
Здравейте колеги.Отдавна не ми се беше налагало да пиша,но ето че и моя зор дойде.Имам проблем със скоростната кутия поне така ми казаха майстори.От около месец започна 3та скорост да влиза трудно не всеки път ,но в по голямата си част е така.Аз я карах така до вчера когато започна да издава по странен шум самата кола от долу от към скоростите.Закарах я на едни момчета и те казаха че скоростите са си отишли и даже не били сигурни дали ще мога да стигна до вкъщи.Посъветваха ме да не я ремонтирам а да търся втора употреба.Молбата към вас ми е да ми дадете съвет и ако има някой, който е минал по този път да помага. Колата е volvo v40 1.9 d 95 коня 1999 година е произведена. Благодаря предварително
Reply

#2
Търси кутия от Рено19 или Laguna 1,9 DCI: кутията да е със индекс JC5 002 или подобна от дизелов мотор 1,9.
Пиши от къде си,да те насочим .
Поздрави и успех.
Нека говорят,а ние ще правим каквото трябва и каквото е редно.
Шампион за сезон 2011-2012 с Volvo S60 D5- Шампионат по издръжливост на пилоти и автомибили
Шампион към БФАС 2014 с Volvo 480 ES - Шампионат по издръжливост на пилоти и автомобили
Reply

#3
Колега НЕ ги слушай тези (пишман) майстори.Първо си смени маслото в скоростната кутия.Вземи си скъпо и хубаво.Ако не се оправи и натикай една добавка (РЕСУРС).Аз така направих.Само че се разминах без добавката.След смяната на маслото,3-та си влиза както преди.Много е лесно-Намери кутия и дай една камара пари и за труд.Незабравяй че и друга кутия да намериш,пак ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да и смениш маслото.Поздрави и пиши как си постъпил и какво е станало.Успех
Reply

#4
Благодаря колеги от Пловдив съм,а за майсторите които ми казаха че е за смяна са от голям добър сервиз няма да му правя реклама.Ще изчакам още малко отзиви до след празниците и ще действам.Весело посрещане на новата година!
Reply

#5
10 000км минах без капка масло в скоростите и нищо им няма като сипах масло даже скоростите започнаха да влизат по трудно, не мисля че като сипе масло ще се оправи, а ако е до трудно влизане може и от втулките да е Smile Моя съвет е карай докато се счупят и тогава ще му мислиш
1994 Volvo 460 1.9TD 90hp
1997 Volvo S40 1.9TD 90hp
1998 Volvo S40 1.9TD 90hp
Reply

#6
Скоростната ти кутия е JC5 225. По принцип всички скорости от Рено, които започват с JC5 стават, но курубините имат леки несъвместимости и самите скорости трябва да се прехвърлят. С RENAULT_Gears можеш да видиш кутии са най-близки като предавателни числа с твоята. В програмата няма JC 225, но JC 223 примерно е със същите предавателни числа. На моята сложих скорости от JC5 071, на която 5-тата скорост е малко по-дълга.
В темата D4192T2 не изключва 5-та ще намериш повече информация за моя проблем.
S80 2.0 D3
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
2 Guest(s)