The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Някой да знае...

#31
Garfield Wrote:Може да не знаеш, обаче когато натиснеш педала веднъж - АБС-а сработва, но ако пуснеш и натиснеш веднага, мисля че не сработва.
С две думи - цялата сила на спирачките се предава на колелата без ограничение.
Не съм сигурен, ми се е случвало дато натисна спирачката да започне да "рита" педала, отпускам и натискам силно и чувам как някоя от гумите се сурка....

Нямаше място за пускане :wink: то не стига 4е АБС-изпусна доста пък и аз да помпам...няма време :|

#32
Garfield Wrote:Може да не знаеш, обаче когато натиснеш педала веднъж - АБС-а сработва, но ако пуснеш и натиснеш веднага, мисля че не сработва.
С две думи - цялата сила на спирачките се предава на колелата без ограничение.
Не съм сигурен, ми се е случвало дато натисна спирачката да започне да "рита" педала, отпускам и натискам силно и чувам как някоя от гумите се сурка....

Нямаше място за пускане :wink: то не стига 4е АБС-изпусна доста пък и аз да помпам...няма време :|

#33
Както и да е вси4ко ве4е е наред.

Моля АДМИНЧЕТО да изтрие темата

#34
Както и да е вси4ко ве4е е наред.

Моля АДМИНЧЕТО да изтрие темата

#35
veskoz Wrote:Щото удължава спирачния път :wink:
(гумите не блкират което в сучая ми беше нужно)

Оф, нищо не разбирам. Нали на ABS-а това му е работата, да скъсява спирачния път. Как така при тебе го удължава ?

#36
veskoz Wrote:Щото удължава спирачния път :wink:
(гумите не блкират което в сучая ми беше нужно)

Оф, нищо не разбирам. Нали на ABS-а това му е работата, да скъсява спирачния път. Как така при тебе го удължава ?

#37
Обяснявам.
ABS намалява спирачния път САМО НА МОКРООО защото не позволява да се получи аквапланинг.

Пример:
Караш си и ХОП на пътя ти кравааа
Скачаш на спирачките обаче все още летиш към кравата, стъпил яко на педала въртиш волана да я избегнеш и пак си летиш към нея защото с блокирали колела колата е неуправляема
Какво се прави. След мощно скачане на педала трябва да отпуснеш и гумите да се завъртят и да продължиш в посоката в която си навил волана за избегване ако се пак искаш да избегнеш удара.
ABS ти помага като прави това вместо теб, защото чесно казано почти никой няма да си махне крака от спирачката при летене с 100 срещу препятствие.

Помисли.
Кой спирачен път е по-дълъг ако набиеш спирачка:
-този на напълно спрялото колело (най-високото триене)
-този на пропускащото колело (ABS)

(в условия на дъжд разбира се нещата са тотално различни+тва само при високи скорости)

#38
Обяснявам.
ABS намалява спирачния път САМО НА МОКРООО защото не позволява да се получи аквапланинг.

Пример:
Караш си и ХОП на пътя ти кравааа
Скачаш на спирачките обаче все още летиш към кравата, стъпил яко на педала въртиш волана да я избегнеш и пак си летиш към нея защото с блокирали колела колата е неуправляема
Какво се прави. След мощно скачане на педала трябва да отпуснеш и гумите да се завъртят и да продължиш в посоката в която си навил волана за избегване ако се пак искаш да избегнеш удара.
ABS ти помага като прави това вместо теб, защото чесно казано почти никой няма да си махне крака от спирачката при летене с 100 срещу препятствие.

Помисли.
Кой спирачен път е по-дълъг ако набиеш спирачка:
-този на напълно спрялото колело (най-високото триене)
-този на пропускащото колело (ABS)

(в условия на дъжд разбира се нещата са тотално различни+тва само при високи скорости)

#39
Garfield Wrote:'Що ти трябваше да се хабиш с бушона, има си копче за тази работа.... ако не си погледнал, прочети първия ми пост....

Kъде е копчето. Ти само спомена някво копче нито кво пише на него нито каде се намира ...на таблото...ясно ама...къде :?: Big Grin

и на ква кола

#40
Garfield Wrote:'Що ти трябваше да се хабиш с бушона, има си копче за тази работа.... ако не си погледнал, прочети първия ми пост....

Kъде е копчето. Ти само спомена някво копче нито кво пише на него нито каде се намира ...на таблото...ясно ама...къде :?: Big Grin

и на ква кола



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)