The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
V70 - Познатият проблем с допълнителните седалки в КАТ

#1
Здравейте колеги, от два дни съм собственик на V70 2.4 D5, автоматик от 2002 г. Проблемът е, че онзи ден в КАТ ми издадоха единствено "Образец 27", заради липсата на допълнителните седалки в багажника. По италианската регистрация, автомобилът се води със седем места и проблема е повече от ясен. Другата подобна тема, се оказа заключена и затова отворих нова. Писах едно съобщение до колегата blizzard, но после видях, че за последно е влизал тук ноември. Та въпросът ми е, дали някой, който е минал през тези перипетии, може да ми помогне със съвет? Какъв е по-добрия вариант - да търся седалки колкото за регистрацията, или да се опитам да намаля местата от 6+1 на 4+1? Не съм сигурен за процедурата и разходите по нея, но доколкото разбрах, трябва да се мине през някоя от фирмите от рода на "Декра" и след това през "Автомобилна администрация" на ул. Гурко, като само при тях таксата е 100 лв. В петък вечерта в сервиза на Жоро (GT 1) се запознах с един колега със същото V70 като моето, който каза, че може да ми услужи със седалки, но ако има друг вариант, не ми се ще да го притеснявам, понеже е лекар и общо взето е зает човек. Също, ако има някой колега с повече свободно време и е готов да ми услужи за ден-два с тези седалки (разбира се, срещу заплащане от моя страна), няма да му откажа. Smile

P.S. Не са минали и два дни от както я карам и съм влюбен до уши в този автомобил. Подобно нещо не се е случвало с никоя от предишните ми коли. В началото се двоумях, между Ауди, БМВ, Мерцедес и тн., но след едноседмично четене тук, не остана място за колебание, относно марката и модела...
1992 VW Passat 1.8 GL
2002 VOLVO V70 2.4 D5 Automatic
Reply

#2
Ами, честита придобивка!

Незнам само дали за регистрацията ще ти трябват седалките! Ако след това те спрат на проверка и в талона пише 7, а колата има 5 и полицаите се усетят, могат да се заяждат с теб! В карайна сметка ако няма да ги ползваш, те наитина не ти трябват, за да инвестираш в едни седалки.

Поздрави
Volvo For life!
Reply

#3
JMI Wrote:Ами, честита придобивка!

Незнам само дали за регистрацията ще ти трябват седалките! Ако след това те спрат на проверка и в талона пише 7, а колата има 5 и полицаите се усетят, могат да се заяждат с теб! В карайна сметка ако няма да ги ползваш, те наитина не ти трябват, за да инвестираш в едни седалки.

Поздрави
Данчо, катаджиите се заяждат с колегата, защото искат пари! Това е жалката истина - всичко е "хранилка" :evil:
За да няма ядове е добре да си намери един седалки, колкото да мине през тия олигофрени и да си регистрира колата.
После може да си ги демонтира. Никой няма да го пита къде са му седалките ... "в мазето, пречат ми да си возя бурканите..." и толкова, няма какво да им се обяснява. Със седалките трябва да има и колани, защото малко ги пообразоваха и се научиха какво да гледат :mrgreen:
Проблем не може да има, защото аз мога да си махна всички седалки от колата и да се возя сам ... не съм длъжен да имам седалки, ако няма хора в колата. Обратното е проблем - да качиш повече "маймуни" отколкото пише, че може да возиш в талона Wink
Затова регистрация на пътническо комби с N1 (1+1 товарен) е рисковано, т.к. ако те спрат с 2 човека си 100% хранилка за мизерниците :lol:
BG VOLVO Member #00409
Reply

#4
Благодаря за съветите, колеги. Всъщност реших да действам на сигурно. Свързах се с Тюф Норд и с един доста разбран човек се срещнахме на паркинга при сервиза на Дунев. Снима и описа колата, попълнихме няколко документа и готово. Процедурата не продължи повече от 20 минути. 240 лева е тяхната такса (на останалите фирми също е толкова), като те сами предложиха да придвижат документите до "Автомобилна администрация". Там таксата също е 100 лева. Платих общо 340 лева по банков път и сега чакам да излезе решението. Лошото е, че има едни срокове - до 10 дена при Тюф-овете и до 20 (работни) дни в администрацията. Не мисля, че ще има проблеми с документите, но ме притеснява, че ако наистина трябва да ги чакам 20 работни дни, временният талон ще е изтекъл поне от десет, като междувременно пак трябва да се разхождам до КАТ за глупости... :roll:
1992 VW Passat 1.8 GL
2002 VOLVO V70 2.4 D5 Automatic
Reply

#5
Magdo Wrote:Благодаря за съветите, колеги. Всъщност реших да действам на сигурно. Свързах се с Тюф Норд и с един доста разбран човек се срещнахме на паркинга при сервиза на Дунев. Снима и описа колата, попълнихме няколко документа и готово. Процедурата не продължи повече от 20 минути. 240 лева е тяхната такса (на останалите фирми също е толкова), като те сами предложиха да придвижат документите до "Автомобилна администрация". Там таксата също е 100 лева. Платих общо 340 лева по банков път и сега чакам да излезе решението. Лошото е, че има едни срокове - до 10 дена при Тюф-овете и до 20 (работни) дни в администрацията. Не мисля, че ще има проблеми с документите, но ме притеснява, че ако наистина трябва да ги чакам 20 работни дни, временният талон ще е изтекъл поне от десет, като междувременно пак трябва да се разхождам до КАТ за глупости... :roll:

Бреей, какви са мръсни копелдаци!!! Това си е жива кражба от хората, ще ти вземат куп пари, за някаква идиотщина!!! :evil:
Тези няма ли кой да ги бойкотира??? Confusedhock: Аз не бих им дал 340 лева сериозно, няма причина да им плащам!
Volvo For life!
Reply

#6
За 10 дни лелките не би трабвало да ти направят проблем. Може да платиш някоя 10ка отгоре глоба,но не им се занимава и на тях.
Моята седя 4 седмици в сервиз,докато й обърнат внимание и така 1 мес след прехвърлянето я регистрирах и нищо не ме глобиха Smile
Volvo V50 D5 2006
Volvo S70 2.5 TDI
Volvo V40 1,9D 115h.p 2004
Nissan Primera P10 2.0D - ex.
Reply

#7
Е, ако е нещо за 10-20 лева, няма да го правя на въпрос. Ще пиша пак, как са се развили събитията по регистрацията.
Колега JMI, забравих да напиша, че продавачът от автокъщата, от където купих автомобила, излезе достатъчно коректен и ми върна 300 лева. Това се случи два дни, след като беше приключила покупката. Обадих му се, видяхме се и така. Иначе си прав, че навсякъде, всичко е измислено с цел муфтене на пари. Реших да не рискувам с временни седалки, за да избегна и бъдещи разправии. Знае ли човек - след време, може да си взема новото XC 90 и ако реша да продавам тази, пак ще са едни разправии... Smile
1992 VW Passat 1.8 GL
2002 VOLVO V70 2.4 D5 Automatic
Reply

#8
Quote:Знае ли човек - след време, може да си взема новото XC 90
Това ми хареса! Smile
Не му стига само да кара, трябва и да знае как работи!
Reply

#9
Регистрирах я окончателно, вече всичко е наред. Удостоверението ми беше готово 5-6 дни, преди да изтече временния талон. Цаката е да звъниш всеки ден в "Автомобилна администрация" и да проверяваш по входящия номер как вървят нещата. Хората там са доста любезни, но явно по някое време започва да им става досадно и придвижват документите доста по-бързо. В Кат нямах никакви проблеми, като изключим това, че по-погрешка ме натовариха да си платя наново номера, табелки и тн. Отиде ми най-малко един час в разправии и разкарване, докато си върна парите. Цялата процедура при повторното ходене ми излезе точно 23 лв. и два часа и половина загубено време. Само да отбележа, че в 7.30 ч. бях на линия под козирката, иначе щях да се забавя доста повече...

И последно да обобщя - ако някой колега реши да си купува автомобил внесен от Италия, задължително да провери в ОРИГИНАЛНИЯ талон, като колко местен е регистриран. Ако е седем и липсват допълнителните седалки, се пазарете с продавача минимум за още 350 лева под крайната цена, като не се връзвайте на подобни приказки от рода на "Няма проблем със седалките" или "В КАТ вече не правят проблеми за това", защото гредирате задължително. Друг вариант е да оставите пълномощно и едни 50 лева на тези от автокъщата, за да я регистрират сами, в случай че си предложат услугите. Това е от мен по тази тема и дано написаното до тук да бъде полезно за някой бъдеще. Smile
1992 VW Passat 1.8 GL
2002 VOLVO V70 2.4 D5 Automatic
Reply

#10
Браво, сигурен съм, че тази тема ще спести много време и нерви на хора със същия проблем!

Поздрави
Volvo For life!
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)