The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Съвет за V70 T5

#21
Питай някой от тях притежавал ли е Волво, или са на принципа- чувал съм че...... Wink
Reply

#22
Най-обичам такива "експерти" като кажат - абе много скъпо е тва как го караш? Как ли - с два крака и две ръце и малко мозъчна дейност.
Вярно,моята не е с тоя мотор ,но единственото странично нещо счупено е помпа на хидравликата за 60лв и то защото беше сипано друго масло.

Ако искаш такъв автомобил - взимаш без да се влияеш от хорското мнение,ако слушаш много най-много да вземеш голф 2 или 3 GTI ,че 4ката вече по-скъпа...
Догодина мисля и аз да скачам в джаза с Т5 ,живот и здраве.
Да,не е за всеки джоб,но ако дадеш повечко пари за първоначална инспекция и колата е добра,поне 2 -3 години единственият ти проблем ще е разхода на гориво.Може да се разчита на колеги за помощ и съдействие за поръчка на части. Повечето от нас поръчват от Англия,Германия и цените са доста по-приемливи за някои неща,отколкото в БГ. Smile


Би ли показал обява да я видим и автоматик ли е?

Колегите ти казаха сервизите, които разполагат с познаващи марката хора,ако продавача знае какво продава,не виждам защо би отказал един преглед там.
Volvo V50 D5 2006
Volvo S70 2.5 TDI
Volvo V40 1,9D 115h.p 2004
Nissan Primera P10 2.0D - ex.
Reply

#23
dante_tds Wrote:Колеги, благодаря на всички за коментарите! За съжаление близки и познати почти успяха да ме разубедят да не си купувам Волво (заради скъпата поддръжка, трудно намиращите се части и малкото втора ръка части). Или има някакво стереотипно мислене, че всичко около тази марка е цифромания, или наистина не е за всеки джоб. Разговарях с поне 15 човека, някои от които "експерти", всички ме плашат и ми викат - бягай далеч, здраво е, ама ако се счупи - лошо. С две думи - силно съм разколебан...

Късмет колега!
За търсена от теб 15 - 16 годишна кола, пък била тя и Волво, с бюджет пряко сили 3 бона мисля, че доста се поразписахме.
Твоите опасения щях да имам, ако ми предлагаха Бентли дето само радиатора е 3 бона ... да му мисля консумативите и частите :lol:

Ако наистина ще трепериш за евтини резервни части, Опел и Фауве са най-доброто на пазара в момента (според мен)
The Easy Driver
MOSKVICH 426 combi - 1968 - ex
SEAT TOLEDO/1.6 m.i - 1993 - ex
VOLVO S40/1.8 i - 1996 - ex
VOLVO V70 D5 - 2003 - ex
VOLVO S80 V8 - 2006 - now
Reply

#24
dante_tds Wrote:Колеги, благодаря на всички за коментарите! За съжаление близки и познати почти успяха да ме разубедят да не си купувам Волво (заради скъпата поддръжка, трудно намиращите се части и малкото втора ръка части). Или има някакво стереотипно мислене, че всичко около тази марка е цифромания, или наистина не е за всеки джоб. Разговарях с поне 15 човека, някои от които "експерти", всички ме плашат и ми викат - бягай далеч, здраво е, ама ако се счупи - лошо. С две думи - силно съм разколебан...


Твоите познати какви части за Волво са търсили, че не са могли да ги намерят? :mrgreen:
Reply

#25
@dante_tds Мерцедес също е с много скъпа подръжка...според хората.Но реалността е: накладки 60лв. комплект за 4-те колела не маркови но прекрасни, накрайници и шарнири по 15-20лв, биалетки по 10лв, ангренажна верига около 100 кинта, тампончета някакви по 6-7-10лв, гумени карета на кардана по 60лв...Да виждаш нещо скъпо?Внимавай сега.Огледало ментак 200лв, фар един брой-200менте и 400 оригинален, лайстничка в морга 50-100лв, махагонче пак толкова в моргата, един маркуч за автомата към радиатора-120 кинта, един неуспешен и един успешен ремонт на помпа Лукас-половин Волво S/V40, 4 нови дюзи за ЦДИ мотор-цяло Волво S/V40...Схващаш ли?!
V40 B4204S '97
Reply

#26
Ето я колата, колеги. С човека сме се разбрали, спазарили сме се, аз съм ЗА, но всички познати ми влязоха с бутонките като сме обсъждали темата. Освен един, който е имал 850 Т5 и казва, че ще си продаде 7-цата, за да си купи отново Т5-чка. Big Grin

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.cars.bg/c613736">http://www.cars.bg/c613736</a><!-- m -->
Reply

#27
Добре изглежда тази,като изключим интервенцията с таблото - може би е сменена горната част,защото след време се поскръцва или е опечена от слънцето. Приготви едно 1000лв за цялостно обслужване.
Пратих ти на ЛС сайтове с примерни цени в Англия и Германия.
Volvo V50 D5 2006
Volvo S70 2.5 TDI
Volvo V40 1,9D 115h.p 2004
Nissan Primera P10 2.0D - ex.
Reply

#28
Добре изглежда автомобила !
Дали е на 218 х.км. трудно може да се каже , по скоро - не . Салона е запазен , има някаква игра с някой елементи - като че ли са от салон с тъмен цвят . Правена е комбинация между тъмни и светли елементи . Не е най-високото оборудване като екстри , но зависи ти какво искаш. Аз държах на cruise control като избирах моята .
Влез в нея и я покарай - ако я почустваш твоя - скачай с двата крака . Пари за части ще даваш на каквато и марка да се спреш , но на Volvo не са чак толкова "скъпи" в сравнение с другите . Като цена естествено не могат да се сравняват с цената на частите за Corsa или за Polo - V70 e съвсем друг клас автомобил .
Прегледай го в някой сервиз ( хубаво е , че има избор ) ако му намерят някоя забележка по ходовата част би трябвало да те ориентират и в цената на ремонта .
Успех , и ако ти се налага да търсиш нещо пиши тук и ще помагаме с колегите с каквото можем , нищо че се заяждаме от време на време - всички сме готини хора - Волвари !
Smile
Volvo S70 2.5 TDI 1998 D5252T
[Image: 581732.png]
Reply

#29
dante_tds Wrote:Колеги, благодаря на всички за коментарите! За съжаление близки и познати почти успяха да ме разубедят да не си купувам Волво (заради скъпата поддръжка, трудно намиращите се части и малкото втора ръка части). Или има някакво стереотипно мислене, че всичко около тази марка е цифромания, или наистина не е за всеки джоб. Разговарях с поне 15 човека, някои от които "експерти", всички ме плашат и ми викат - бягай далеч, здраво е, ама ако се счупи - лошо. С две думи - силно съм разколебан...
Много ми е смешно, и в същото време, малко тъжно, когато лаици говорят компетентно за неща дето не са ги и виждали!
Първо - защото искрено се забавлявам с глупостите им, второ - има голяма възможност някой да се размине с "колата" си ако ги слуша сляпо...
От къде ги извадиха тия толкова скъпи и трудни за намиране части?! Confusedhock:
Ако искаш, ще те изпратя при моя "квартален майстор" да ти сметне каквито искаш части и труд. Просто си избери две марки коли, едната да е това Волво дето си го харесал, с едни и същи ремонти и поискай калкулация... Тогава пак да говорим за цени. Не си мисля, че тази V70-ка ще я обслужваш само в МП, нали? Wink
Щото ако гледаш официални сервизи, каквато и кола да си вземеш (Опел дори), цената на части и труд ще е много сходна!
Поздрави, и дано направиш правилния избор! Успех!
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply

#30
dante_tds Wrote:Ето я колата, колеги. С човека сме се разбрали, спазарили сме се, аз съм ЗА, но всички познати ми влязоха с бутонките като сме обсъждали темата. Освен един, който е имал 850 Т5 и казва, че ще си продаде 7-цата, за да си купи отново Т5-чка. Big Grin

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.cars.bg/c613736">http://www.cars.bg/c613736</a><!-- m -->

браво за избора, аз пък си помислих че си се спрял на тази Smile :
<!-- m --><a class="postlink" href="http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11384859853413262&f1=details&slink=61ks1q">http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=61ks1q</a><!-- m -->
The Easy Driver
MOSKVICH 426 combi - 1968 - ex
SEAT TOLEDO/1.6 m.i - 1993 - ex
VOLVO S40/1.8 i - 1996 - ex
VOLVO V70 D5 - 2003 - ex
VOLVO S80 V8 - 2006 - now
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)