The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Съвет за V70 T5

#31
Стефане забелеЗа ли на "идеалната" "семейна" кола с разход 8л./100км. и с тунинг дето "аз нищо не съм пипал" колко мм ръждица има по дисковете ...

Б.. м... м. !
Не мога да намеря подходящ епитет за този и такива като него. Това "нещо" е стояло под вода достатъчно порядъчно време.

Че и коментар на цената предлага. :|

П.П. Към автора на темата - ако твоят познат реши да си хариже седмицата - свиркай !

Smile
1983 Volvo 244, B200E - carb., manual M46, 121hp., 158Nm.- Аврора
1999 Volvo S80, B5204T4, manual M56, 180hp., 240Nm - Албиноса
R.I.P. Холандецо
Неам нерви,за тва карам Волво! :-)
Reply

#32
dante_tds Wrote:Колеги, благодаря на всички за коментарите! За съжаление близки и познати почти успяха да ме разубедят да не си купувам Волво (заради скъпата поддръжка, трудно намиращите се части и малкото втора ръка части). Или има някакво стереотипно мислене, че всичко около тази марка е цифромания, или наистина не е за всеки джоб. Разговарях с поне 15 човека, някои от които "експерти", всички ме плашат и ми викат - бягай далеч, здраво е, ама ако се счупи - лошо. С две думи - силно съм разколебан...
Явно твоите познати експерти са вече пенсионери от доста време, т.к. липсата на части е в сила за модели като 1800S, 162 Amazon и т.н. :lol:
V/S40, което е Мицубиши, с двигатели и на Рено ... или S/V/XC70, S60, S80, C70, ХС90, които са на една и съща платформа - окачване, мотори, електроника ... да, много са редки, по-рядко се виждат от Голф 3 или Хлопел Астра, ама това автомобили ли са? :roll:
Ако си търсиш просто МПС - да, Волво не е за теб - здраво, но с по-скъпа от Голф 2 поддръжка и съответно с по-голям разход.
Най-обичам израза "бягай далеч ..." :mrgreen:
Най-добре не си купувай ВОЛВО - то се купува с мислене и сърце, а не с джоб Wink
Питай твоите познати експерти какво да вземеш, но не им вярвай за Голф 3 или 4, както за Халди А4 (до 2005 год.), защото по-големи дараци няма!
Хлопел Астра (полицейският вариант) е доста здрав автомобил и лесен за поддръжка, но купувай бензинов вариант. Шкода Октавия - само след 2005 год. Японски - в общи линии повечето са читави. За френски, италиански и т.н. ... но няма да се превръщам в авто - консултант 8-)
BG VOLVO Member #00409
Reply

#33
bell Wrote:браво за избора, аз пък си помислих че си се спрял на тази Smile :
<!-- m --><a class="postlink" href="http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11384859853413262&f1=details&slink=61ks1q">http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=61ks1q</a><!-- m -->

Не, това нещо е брутална барака и не си заслужава дори да му звъниш на продавача. А и подобни описания са повече от достатъчни да ме откажат от колата:
Quote:Никога не е карана на газ/метан. Идеалната семейна/работна кола - изключително комфортна, с голямо багажно пространство. l Разход на гориво на дълго. - 8/100 при НОРМАЛНО каране. Заводски тунинг без да съм правил аз нещо. Zimni gumi/letni gumi. Smenen saidinitel komplekt predi 2000km i cqlata prednica! ! ! Nivomat otzad. . Djantite sa ot shtancovan aluminii super leki za 16cola, proizvedeni v germaniq . . Garret turbina. . . Razumen komentar na cenata. Avtomati4ni svetleni i hladilna jabka, 4upesht volan

Утре ще ходя да я гледам, надвечер. Ако има някой разбирач, желаещ да ме придружи - нямам нищо против. Някакви съвети на какво да обърна внимание?
Reply

#34
Обърни внимание на тази част в която те съветваме да я закараш в сервиз за оглед .
Volvo S70 2.5 TDI 1998 D5252T
[Image: 581732.png]
Reply

#35
Не знам що така освиркахте обявата от мобилето. Заради ръждясалите дискове? Ми ако виси пред блок а не в гараж ... старата ми S40 беше с още по зле дискове...
Второ обявата е от частно лице, тоест регистрирана и не джамбазка, и в крайна сметка идва с бон надоле Smile
Трето с детско столче, тоест предполага се че е карана с една идея по-внимателно.
Разбира се всичко си идва на място при детайлния оглед в сервиза .... останалото е догадки....
The Easy Driver
MOSKVICH 426 combi - 1968 - ex
SEAT TOLEDO/1.6 m.i - 1993 - ex
VOLVO S40/1.8 i - 1996 - ex
VOLVO V70 D5 - 2003 - ex
VOLVO S80 V8 - 2006 - now
Reply

#36
Вчера ходих да гледам Т5-цата, май няма да се наложи да я карам на сервиз, за да я гледат. За колата мога да кажа следните неща.

- Върви зверски, спира добре и климатроникът работи.

С плюсовете дотук. Забележките:

1. Двигателят е претърпял множество модификации, като оставим настрана чипосването. Въздухопроводът за турбото, който стига отпред до решетката, е заменен от права метална тръба, която минава над двигателя и отива директно отзад към турбината. Кутията за въздушният филтър е изкормена и е заменена с конусовиден, мръсен (но спортен) филтър. Изолацията, която е зад двигателя, непосредствено до купето също липсва. Това е на пръв поглед по двигателя.

2. Окачването е тип "венецианска гемия". Разбирайте - предните два амортисьора са заминали, задните също са тръгнали. Може да има и още неща по окачването, но не можах да чуя добре, понеже всички пластмаси на багажника тракат на всяка неравност.

3. Като заговорихме за интериор - салонът е сглобяван от 5 автомобила. Оригинално е била със сив салон, част от елементите са подменени с бежови, друга част за боядисани, а трети са оставени с оригиналния сив цвят. Подгряването на седалките не работи, понеже е изкормено от предишните плюшени седалки, за да се сложи коженият салон (да, не е била оригинално с такъв). Щорите на багажника липсват и на задните седалки има по 2 дупки вместо тях, няма и покривало за багажника. Кожата на предните две седалки е в лошо състояние, шофьорската е нарязана на места, а пасажерската е протрита доста. От подмяната на интериора пластмасите около волана са начупени и не се затварят напълно. Липсва шофьорското капаче на колана, други от пода на колата също са за смяна. Кожената облицовка на шофьорската врата ниско долу е изподрана и накъсана.

4. Ел. стъклата работят на произволен принцип. Предните са О.К., но задните работят като хората само от техните си врати. Шофьорът може само да сваля лявото и да вдига дясното (задни), без да има възможност за обратното. Фолиото на задните прозорци е слагано по аматьорски начин и е накълцано и подгънато в долния край.

5. Таблото е като коледна елха. Освен, че свети SERVICE, постоянно свети и една лампа, която много наподобява иконката на Half-Life (не знам за какво е). Човекът каза, че е от това, че компютърът се чуди какво става, заради инжекциона, но знам ли.

6. Отвън голяма част от елементите са с драскотини, десният мигач е сцепен, задния десен стоп също. Левият калник и прага отдолу е огънат навътре, предполагам е минавала през висок бордюр. Липсва едната от долните решетки при халогените.

Това са забележките, за които се сещам сега, които ми направиха впечатление на пръв поглед. В обощение - здрав двигател (ако не се е разпилил преди сериозен ремонт), нужда от сериозен ремонт на окачването и много, наистина много дребни, но дразнещи забележки по интериора и екстериора на колата. Предишният собственик - доколкото разбрах някакъв пазарджишки състезател, здраво я е тормозил и си личи от състоянието й. След 1500-2000 лева (или повече) може да стане кукла, но не си струва, според мен.
Reply

#37
Демек продава се за да се разпадне при новия собственик, а не при стария... Wink
Моето мнение -> продължавай с търсенето.
Reply

#38
Проблемите със стъклата са от модула в шофьорската врата , има възможност за ремонт но кой знае ....
А на снимките колата изглеждаше добре ! :roll:
Volvo S70 2.5 TDI 1998 D5252T
[Image: 581732.png]
Reply

#39
dante_tds Wrote:...постоянно свети и една лампа, която много наподобява иконката на Half-Life ...

Това ми хареса. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
1983 Volvo 244, B200E - carb., manual M46, 121hp., 158Nm.- Аврора
1999 Volvo S80, B5204T4, manual M56, 180hp., 240Nm - Албиноса
R.I.P. Холандецо
Неам нерви,за тва карам Волво! :-)
Reply

#40
bell Wrote:Не знам що така освиркахте обявата от мобилето. Заради ръждясалите дискове? Ми ако виси пред блок а не в гараж ... старата ми S40 беше с още по зле дискове...
Второ обявата е от частно лице, тоест регистрирана и не джамбазка, и в крайна сметка идва с бон надоле Smile
Трето с детско столче, тоест предполага се че е карана с една идея по-внимателно.
Разбира се всичко си идва на място при детайлния оглед в сервиза .... останалото е догадки....

Това със детското столче е доста често срещан трик ...
Изказвам мнението си, според мен не си заслужава за каквито и да е пари.
1983 Volvo 244, B200E - carb., manual M46, 121hp., 158Nm.- Аврора
1999 Volvo S80, B5204T4, manual M56, 180hp., 240Nm - Албиноса
R.I.P. Холандецо
Неам нерви,за тва карам Волво! :-)
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)