The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Търся доверен сервиз

#11
Dodo 155 Wrote:
Nedelchev_1 Wrote:Така правят застрахователите. Когато отидеш да си правиш автокаско са много любезни и отзивчиви, но после гледат как да не се измъкнат да не платят. Това е причината да нямам каско вече. Smile
До голяма степен си прав, но в неговият случай се касае за друго - вече са заведени или са съществували като щети при застраховането ... затова са ги отказали. Не, че ги защивам, но по принцип в подобна ситуация са прави - няма как да плащат 2 пъти за нещо Wink
Абсолютно си прав ,друга малко известна подробност е ,че при щета по Експертна оценка възстановиш ли си щетите трябва веднага
да отидеш при застрахователя да снима "оправената" кола !
Има три неща, които възрастните могат да научат от децата: да бъдат радостни без повод,
винаги да са заети с нещо и да се стремят с всички сили към това, което желаят.
Reply

#12
Dodo 155 Wrote:
Nedelchev_1 Wrote:Така правят застрахователите. Когато отидеш да си правиш автокаско са много любезни и отзивчиви, но после гледат как да не се измъкнат да не платят. Това е причината да нямам каско вече. Smile
До голяма степен си прав, но в неговият случай се касае за друго - вече са заведени или са съществували като щети при застраховането ... затова са ги отказали. Не, че ги защивам, но по принцип в подобна ситуация са прави - няма как да плащат 2 пъти за нещо Wink
Да колега така е заведени са като щета при застраховането, но мисля че има разлика м/у одраскано(само лака) и когато липсва боя.
Нали затова правят тия снимки.
ex XC90
Reply

#13
zorba Wrote:
Dodo 155 Wrote:
Nedelchev_1 Wrote:Така правят застрахователите. Когато отидеш да си правиш автокаско са много любезни и отзивчиви, но после гледат как да не се измъкнат да не платят. Това е причината да нямам каско вече. Smile
До голяма степен си прав, но в неговият случай се касае за друго - вече са заведени или са съществували като щети при застраховането ... затова са ги отказали. Не, че ги защивам, но по принцип в подобна ситуация са прави - няма как да плащат 2 пъти за нещо Wink
Да колега така е заведени са като щета при застраховането, но мисля че има разлика м/у одраскано(само лака) и когато липсва боя.
Нали затова правят тия снимки.

Тези сериозно ли ходят да правят снимки? :lol: Аз за миг си помислих, че застрахователите в България са запознали да мислят по европейски но...
Volvo For life!
Reply

#14
zorba Wrote:
Dodo 155 Wrote:
Nedelchev_1 Wrote:Така правят застрахователите. Когато отидеш да си правиш автокаско са много любезни и отзивчиви, но после гледат как да не се измъкнат да не платят. Това е причината да нямам каско вече. Smile
До голяма степен си прав, но в неговият случай се касае за друго - вече са заведени или са съществували като щети при застраховането ... затова са ги отказали. Не, че ги защивам, но по принцип в подобна ситуация са прави - няма как да плащат 2 пъти за нещо Wink
Да колега така е заведени са като щета при застраховането, но мисля че има разлика м/у одраскано(само лака) и когато липсва боя.
Нали затова правят тия снимки.
Така е, но в момента когато има нарушение на целоста на детайла, спират да поемат за това отговорност, т.е. - колата ти е леко одраскана, което са установили на огледа, някой те удря и го смачква. Отиваш и разбираш, че за нов калник и подготовка поемат щетата, но боядсиването от теб, колкото и абсурдно да звучи - станаха много взискателни след 2008 год. ... на никой не му се дава пари, всеки гледа да придърпа баницата и да лапа :lol:
Затова оправяй каквото има, да я снимат после (независимо дали е е била в доверен сервиз, съвет от мен) и после си карай спокойно Wink
BG VOLVO Member #00409
Reply

#15
JMI Wrote:Тези сериозно ли ходят да правят снимки? :lol: Аз за миг си помислих, че застрахователите в България са запознали да мислят по европейски но...
Данчо, проблемът е, че клиентите не са запознали да мислят по европейски и затова застрахователите правят снимки, описи и т.н. Wink
Това не е лошо, все пак трябва да се защитят, но в неговия случай е по-скоро заяждане, защото заради драскотина като косъм да отпада отговорност в/у боята е меко казано смешно!
BG VOLVO Member #00409
Reply

#16
Dodo 155 Wrote:Така е, но в момента когато има нарушение на целоста на детайла, спират да поемат за това отговорност, т.е. - колата ти е леко одраскана, което са установили на огледа, някой те удря и го смачква. Отиваш и разбираш, че за нов калник и подготовка поемат щетата, но боядсиването от теб, колкото и абсурдно да звучи - станаха много взискателни след 2008 год. ... на никой не му се дава пари, всеки гледа да придърпа баницата и да лапа :lol:
Затова оправяй каквото има, да я снимат после (независимо дали е е била в доверен сервиз, съвет от мен) и после си карай спокойно Wink

По принцип когато е одраскано трябва застрахователите да пишат детайла за полиране. След полиране ако не се е заличила драскотината, втори оглед или сервиза да напише констатация, че детайла трябва да се боядиса. Има много такива абсурдни случаи: Ц класа 2010 предния калник е алуминий, застрахователя го пише ремонт+боя, сервиза пише констатация към застрахователя, че детайла е много деформиран и трябва да се смени с нов. Застрахователя отказва, това не е ли абсурдно, веднъж признава щетата, а после я отказва, защото трябва да плати 1000 и няколко лева за нов калник :roll: Да не говорим, че Алианц до преди 2 години във възлагателните писма си писаха и по половин детайл (ако вратата е ударена под лайсната само там да се боядиса) все едно, че клиента плаща половин каско. Трябва да си търсим правата, така и така са отказа ли, пишат се писма до Застрахователен надзор пък каквото стане, няма нищо за губене Wink
Reply

#17
Тук проблема е решен много лесно. Ако искаш за драскотина да ги търсиш, няма проблем, но ти свалят бонуса за дългогодишно безпроблемно шофиране, а това е опеделящо дали застраховката ти ще е 200 или 400 паунда на година. Отделно застрахователите, много добре са си сметнали разходите дали с много или малко проишествия проишествия на година- те на загуба не работят! Smile
Volvo For life!
Reply

#18
Колеги,
човека си търсеше доверен серви и по стара българска традиция му натаковахме темата :lol:
Чудя се в кой момент ще стигнем и до прословутия спор: бензин - газ - дизел :lol: :lol: :lol:

-----------------------------
С възлагателно писмо са ме водили в един сервиз опрян в северната ограда на летище София и учудващо за мен направиха щетата по вратата неразличима от нова.
Мисля другата седмица пак да ходя там за една драскотина по предния калник.
   


Attached Files Thumbnail(s)
   
The Easy Driver
MOSKVICH 426 combi - 1968 - ex
SEAT TOLEDO/1.6 m.i - 1993 - ex
VOLVO S40/1.8 i - 1996 - ex
VOLVO V70 D5 - 2003 - ex
VOLVO S80 V8 - 2006 - now
Reply

#19
bell Wrote:Колеги,
човека си търсеше доверен серви и по стара българска традиция му натаковахме темата :lol:
Чудя се в кой момент ще стигнем и до прословутия спор: бензин - газ - дизел :lol: :lol: :lol:

-----------------------------
С възлагателно писмо са ме водили в един сервиз опрян в северната ограда на летище София и учудващо за мен направиха щетата по вратата неразличима от нова.
Мисля другата седмица пак да ходя там за една драскотина по предния калник.
Стефчо, това е още едно място, което е проверено Wink С кои застрахователи работят? :roll:
Аз му споделих моите впечатления още в началото, но в сервиза, зад стария "Юнитрейд Х", в Дружба, също работят много добре - доволен от тях е Carburretor (Иван) Wink За тях знам, че работят с Армеец. Ще се ориентирате по патрулките в съседния двор :mrgreen:
BG VOLVO Member #00409
Reply

#20
Ами аз поне от името на Армеец ходих миналата зима.
Ей богу търсех нещо по вратата после, за да ми е чиста съвестта да ги оплювам ... не намерих Smile Smile Smile

Даже ми дадоха остатъка от боята (към 200 гр.) за да си имам за резерва ...
The Easy Driver
MOSKVICH 426 combi - 1968 - ex
SEAT TOLEDO/1.6 m.i - 1993 - ex
VOLVO S40/1.8 i - 1996 - ex
VOLVO V70 D5 - 2003 - ex
VOLVO S80 V8 - 2006 - now
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)