The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Присвирване - главина? V70

#1
От миналата година ми прави впечатление, че с летните ми гуми, при лявата ми предна има едно много тънко присвирване, което не е монотонно, но бих могъл да го определя като почти постояннно.
Не съм го забелязал при зимните ми гуми и джанти.
Тъпият въпрос ми е - ако е тръгнала главината, трябва ли и доколко да се притеснявам и мога ли да си карам така.
Какво би станало ако се допрецака тая джаджа?

п.п. И най съществената питанка - как наистина се потвърждава проблемна главина?
The Easy Driver
MOSKVICH 426 combi - 1968 - ex
SEAT TOLEDO/1.6 m.i - 1993 - ex
VOLVO S40/1.8 i - 1996 - ex
VOLVO V70 D5 - 2003 - ex
VOLVO S80 V8 - 2006 - now
Reply

#2
bell Wrote:От миналата година ми прави впечатление, че с летните ми гуми, при лявата ми предна има едно много тънко присвирване, което не е монотонно, но бих могъл да го определя като почти постояннно.
Не съм го забелязал при зимните ми гуми и джанти.
Тъпият въпрос ми е - ако е тръгнала главината, трябва ли и доколко да се притеснявам и мога ли да си карам така.
Какво би станало ако се допрецака тая джаджа?

п.п. И най съществената питанка - как наистина се потвърждава проблемна главина?

А провери ли ламарините,които предпазват дисковете от кал и вода?Имах подобен случай и се оказа,че ламарината едвам-едвам докосва диска :mrgreen:
Reply

#3
+1 за ламаринките зад дисковете! Забелязал съм, че след смяна на гумите, гумаджиите често "изпускат" гумите при свялане върху въпросните ламаринки и те се огъват, от там- свирене, дращене и т.н. .. При мен беше така и при двата автомобила... Провери първо това.
VOLVO S60 D5
VOLVO V70 2.5
Reply

#4
Абе на мен като стар музикант ми вие като от лагерче ... прекалено префинено ми идва не като да е от ламарина, още повече, че след смяна на накладки на старото ми Волво усещах през купето какво значи да стърже ламарината ... Smile
но ще я вдигна на крик да я повъртя де ...
The Easy Driver
MOSKVICH 426 combi - 1968 - ex
SEAT TOLEDO/1.6 m.i - 1993 - ex
VOLVO S40/1.8 i - 1996 - ex
VOLVO V70 D5 - 2003 - ex
VOLVO S80 V8 - 2006 - now
Reply

#5
като я вдигнеш връткаш гумата. Ако е лагера едвам едвам ще се върти и бързо спира. Ако е наред си се върти нормално и леко
Reply

#6
gadnia_metal Wrote:като я вдигнеш връткаш гумата. Ако е лагера едвам едвам ще се върти и бързо спира. Ако е наред си се върти нормално и леко

Така ... тъй като това присвирване вече много взе да ме изнервя вдигнах колата на крик сега и пробвах. Според мен и двете предни колела си се въртяха абсолютно нормално като от това което подозирам че свири -- на една петта от оборота се чуваше съвсем приглушено шумене все едно пристъргва в нещо, но шума е много деликатен, а не на триене метал в метал.
Другото което установих е, че почва да свири след като е повървяла колата тоест след десеттина минути ... явно някъде нещо затопля .. ба ли му мамата вече, ама е много дразнещо. Не вярвам да е тръгнало каре вътрешно/външно, да е главина?! То не остана нещо друго ... не е от апаратите
The Easy Driver
MOSKVICH 426 combi - 1968 - ex
SEAT TOLEDO/1.6 m.i - 1993 - ex
VOLVO S40/1.8 i - 1996 - ex
VOLVO V70 D5 - 2003 - ex
VOLVO S80 V8 - 2006 - now
Reply

#7
Bell, може би трябва да пуснеш тема ,,Какво не ми харесва и във V70"...!!! :lol: :lol: :lol:
VOLVO V40 2.0/96г. ГИ LOVATO
MITSUBISHI COLT V 1.3/99г.
Когато съдбата ти обърне гръб, не се отчайвай - изчакай я да се наведе!
Reply

#8
ico_kosara007 Wrote:Bell, може би трябва да пуснеш тема ,,Какво не ми харесва и във V70"...!!! :lol: :lol: :lol:

Ааа Ицо, темата ми беше -- какво се счупи по Волвото ми?

Сегашната фрегата до сега не ме е предавала и много си я харесвам Smile
The Easy Driver
MOSKVICH 426 combi - 1968 - ex
SEAT TOLEDO/1.6 m.i - 1993 - ex
VOLVO S40/1.8 i - 1996 - ex
VOLVO V70 D5 - 2003 - ex
VOLVO S80 V8 - 2006 - now
Reply

#9
Дано не те предава и в бъдеще!
Wink
VOLVO V40 2.0/96г. ГИ LOVATO
MITSUBISHI COLT V 1.3/99г.
Когато съдбата ти обърне гръб, не се отчайвай - изчакай я да се наведе!
Reply

#10
Като дойдеш на Националната,доктор Мевдо капетанев,ще носи шестограм номер 7.После ще те приклещи между два стола със Стйова и ще Ти обясни за проблема... :mrgreen:
Нека говорят,а ние ще правим каквото трябва и каквото е редно.
Шампион за сезон 2011-2012 с Volvo S60 D5- Шампионат по издръжливост на пилоти и автомибили
Шампион към БФАС 2014 с Volvo 480 ES - Шампионат по издръжливост на пилоти и автомобили
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)