The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Странен шум от V40

#1
Здравейте колеги,

Знам, че във форума съвет за странен шум трудно ще се даде, но може някой да се е сблъсквал с нещо подобно.
От известно време колата при по екстремно натоварване издава шум все едно пластмасова кора дере някъде.
Прави го при по-рязко подаване на газ във движение. На място колкото и да се настъпва не се чува. Както и ако се пусне газта.
Единствено при настъпване. Ако се поддържа една скорост, независимо от оборите също не се чува.
Със сигурност някъде имам откачено гърне, защото го чувам как тропа от време на време, но едва ли е от това.
Като идея имам, че може нещо със скоростите или полуоска да не е наред, но ако може да дадете други идеи ще се радвам.
В момента нямам възможност да я откарам на сервиз, че съм на работа всеки ден и ми трябва.

Благодаря колеги.

Поздрави.
Reply

#2
DGruev Wrote:Здравейте колеги,

Знам, че във форума съвет за странен шум трудно ще се даде, но може някой да се е сблъсквал с нещо подобно.
От известно време колата при по екстремно натоварване издава шум все едно пластмасова кора дере някъде.
Прави го при по-рязко подаване на газ във движение. На място колкото и да се настъпва не се чува. Както и ако се пусне газта.
Единствено при настъпване. Ако се поддържа една скорост, независимо от оборите също не се чува.
Със сигурност някъде имам откачено гърне, защото го чувам как тропа от време на време, но едва ли е от това.
Като идея имам, че може нещо със скоростите или полуоска да не е наред, но ако може да дадете други идеи ще се радвам.
В момента нямам възможност да я откарам на сервиз, че съм на работа всеки ден и ми трябва.

Благодаря колеги.

Поздрави.
Огледай тампоните на двигателя Idea
Reply

#3
Интересното е, че при плавно ускорение също го няма.
Тампона ме съмнява малко, защото звукът е постоянен, не само при самото настъпване, но и по време на движението.
Ако е тампон е доста успокоително все пак Big Grin
Reply

#4
Виж и ламарината, която се намира над гърнетата - да не се е разкачила и тя ....
През 2020 се очаква да свърши света!!! Ако искаш да оцелееш -  ела в България!!! Тук сме с 30 г. назад !!!
Reply

#5
ако усещаш и някакви вибрации по волан или педали или др. освен самия шум ... имам идея какво може да е Wink
The Easy Driver
MOSKVICH 426 combi - 1968 - ex
SEAT TOLEDO/1.6 m.i - 1993 - ex
VOLVO S40/1.8 i - 1996 - ex
VOLVO V70 D5 - 2003 - ex
VOLVO S80 V8 - 2006 - now
Reply

#6
Не се усещат вибрации никъде :S Това става голяма мистерия вече.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)