The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Обороти D5

#1
Някой може ли да каже, колко трябва да бъдат оборотите на празен ход при двигателите D5 163к.с. :?:
S80 D5244T 163hp - 2006г. ръчна скоростна кутия
Reply

#2
Моите съм ги мерил с ELM-327 и са 700 об. по OBD 2 буксата. Ако искаш мога да ти дам ELM-а да си ги гледаш Smile
Reply

#3
Wink Няма да има нужда! Благодаря за информацията! Big Grin
S80 D5244T 163hp - 2006г. ръчна скоростна кутия
Reply

#4
Да 700 са, но има нещо интересно при мен (не знам дали е само при мен де) - ако по време на движение изключа от скорост и натисна спирачките веднага, преди още оборотите да са слезли до тези на празен ход, оборотите падат до 600 и след отпускане на спирачките се връщат пак на 700. При Вас така ли е? Извинявам се, че разводних темата, но сега се сетих за това...
Volvo S60 2.4 D5 - 2003 г.
Reply

#5
И на мен ми се случва това с падането на оборотите и си мисля, че е заради вакума защото ми е скъсан единия тампон.И като натисна веднага спирачките и вакум помпата не успява да компенсира. Така си мисля аз Wink
Reply

#6
Да, аз също предполагам, че е от вакуума...
Volvo S60 2.4 D5 - 2003 г.
Reply

#7
backstage Wrote:Колеги, за кой тампон говорите, за задния ли? Аз също го имам този проблем. При натискане на спирачка спадат леко оборотите всичко за затормозява и след секунда, две всичко се нормализира.
Смених ги всичките,същата работа Big Grin
Reply

#8
Натиснете съединител заедно с натискането на спирачката и ще видите че явлението изчезва. Виновника: маховик
бивши:
V40 1.9D 115hp '03 - D4192T3
настоящ
Xc70 D5 185hp MY'06 - D5244T4
Reply

#9
momk0 Wrote:Натиснете съединител заедно с натискането на спирачката и ще видите че явлението изчезва. Виновника: маховик
При мен,"явлението"се появява рядко и трудно ще го хвана по този начин Big Grin Иначе си го чакам маговика :mrgreen:
Reply

#10
momk0 Wrote:Натиснете съединител заедно с натискането на спирачката и ще видите че явлението изчезва. Виновника: маховик

Дааа и аз го установих това. Той маховика си тропа при гасене, има си всички симптоми. Но дано изкара още година поне, ако внимавам Smile
Трябва да си търпелив към седем основни чувства. Да си търпелив към седем основни чувства: Омраза, обожание, страх, яд, тъга, радост и загуба.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)