The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Volvo XC90 4.4i

#1
Здравейте колеги,

Мисля да купувам такъв екземпляр, много ми хареса возията, звука от осмака и като цяло колата, в допълнение че и на жената и допадна покупката е сигурна. . Дали бихте сподели детски болести при модела, цени за обслужване, дали някъде мога да намеря таблици с кое на колко км се обслужва - масло, филтри, масло АСК. Както и какви гуми бихте ми препоръчали летни за XC90.
Reply

#2
matanasov Wrote:Здравейте колеги,

Мисля да купувам такъв екземпляр, много ми хареса возията, звука от осмака и като цяло колата, в допълнение че и на жената и допадна покупката е сигурна. . Дали бихте сподели детски болести при модела, цени за обслужване, дали някъде мога да намеря таблици с кое на колко км се обслужва - масло, филтри, масло АСК. Както и какви гуми бихте ми препоръчали летни за XC90.
Здравей, колега!
Дано скоро да ти честитим Smile
Това е много здрав автомобил, като цяло, но трябва да е поддържан нормално, т.е. да не е каран от някой вандал-мърляч преди това, защото ВОЛВО не е евтина марка за поддръжка ако се наложи.
За мотора - страхотен, доста сполучлив, а за разлика от Т6 е с 6-ск. Айзин и няма ядове с кутията ... тя също се обслужва.
За техническото обслужване - докарай я дотам и ще му мислиш, но по спомен е на 20 000 км.
За гумите - на 18 или 19 цола е? Варианти много, зависи от бюджета, който си подготвил Wink
Ако колата е купувана от МП и там е поддържана - направи си една справка при тех с оглед, след което се пазари ... ако не - пълна проверка в МП!
Поздрави и успех с покупката, няма да съжалявате!
BG VOLVO Member #00409
Reply

#3
Dodo 155 Wrote:
matanasov Wrote:Здравейте колеги,

Мисля да купувам такъв екземпляр, много ми хареса возията, звука от осмака и като цяло колата, в допълнение че и на жената и допадна покупката е сигурна. . Дали бихте сподели детски болести при модела, цени за обслужване, дали някъде мога да намеря таблици с кое на колко км се обслужва - масло, филтри, масло АСК. Както и какви гуми бихте ми препоръчали летни за XC90.
Здравей, колега!
Дано скоро да ти честитим Smile
Това е много здрав автомобил, като цяло, но трябва да е поддържан нормално, т.е. да не е каран от някой вандал-мърляч преди това, защото ВОЛВО не е евтина марка за поддръжка ако се наложи.
За мотора - страхотен, доста сполучлив, а за разлика от Т6 е с 6-ск. Айзин и няма ядове с кутията ... тя също се обслужва.
За техническото обслужване - докарай я дотам и ще му мислиш, но по спомен е на 20 000 км.
За гумите - на 18 или 19 цола е? Варианти много, зависи от бюджета, който си подготвил Wink
Ако колата е купувана от МП и там е поддържана - направи си една справка при тех с оглед, след което се пазари ... ако не - пълна проверка в МП!
Поздрави и успех с покупката, няма да съжалявате!

Колата е купувана от МП, на 109000 реални км, последно е обслужвана преди 4000км, поне така твърдят в МП, утре ще е водя на оглед. Салона е доста запазен макар че има следи от ползването което според мен е нормално за кола на 7г, мисля да се мятам в филма ако от МП потвърдят че всичко по колата е ОК, показаха ми преглед от преди 3 седмици, но искам да направя нов преди покупката.
Reply

#4
За тези пари където го продават едва ли ще е читав
Reply

#5
relaksa Wrote:За тези пари където го продават едва ли ще е читав
Каква е цената на колата, защото колегата не е писал? :roll:
Дори да изглежда ниска, не е гаранция за проблеми ... надали има опашка за кола, която е с V8 мотор, отделно за наше щастие ХС90 нямат висок вторичен пазар Wink
BG VOLVO Member #00409
Reply

#6
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=2&act=4&adv=21401959046322260&slink=71sogt">http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=71sogt</a><!-- m -->

19600 :lol:
Volvo V50 D5 2006
Volvo S70 2.5 TDI
Volvo V40 1,9D 115h.p 2004
Nissan Primera P10 2.0D - ex.
Reply

#7
А колко трябва да струва читава при все че цените почват от 10000лв за този модел, да не говорим че бензин почти не се търси в този сегмент. Не е от най-ниските цени на пазара. Иначе ние сме интересни хора, като е много евтина има някакъв проблем, като е много скъпа пак проблем Smile
Reply

#8
Същата гледах преди малко. Не са много обявите на такива автомобили...
Според мен цената е ОК за колата. Ако е читава, скачай смело!
Успех!
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply

#9
mudancho Wrote:http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?top...ink=71sogt

19600 :lol:
Напълно нормална цена за кола на близо 8 год., с голям бензинов мотор и изкупена от официален вносител.
Според мен да се закара в МП, да й се направи пълен оглед, да се извади историята й и ... да се спазари Wink
Само да провери колегата да не би това да е без ДДС, защото всичките ХС90 са 7 местни и масово са фирмени, когато са купувани от МП.
На мен ми хареса този ХС90, видимо е доста запазен и има почти всички екстри Wink
Поздрави!
BG VOLVO Member #00409
Reply

#10
Здравей колега,
Вземай колата. Двигателите V8 имаха проблем с единия от лагерите на един от разпределителните валове за тези произведени през 2005. За по нататъшни години не съм срещал никой да пише за проблеми. Разхода на гориво е ОК за V8. Двигателя е много лек - 190кг. Кутията е 6 степенна Айсин, за коята единия от представителите на Волво на изложението във Ванкувър каза че това е най-хубавата кутия кочто са слагали до сега. Може би е вярно понеже не съм чувал или чел за проблеми. Е, ще жалиш автоматика в началото докато му свикнеш. Аз бих взел колата без да му мисля въобще. Поговори за гаранцията, каква е и прочие. Чети дребните буквички. Ако се притесняваш нещо купи си гаранция. Говори да ти свалят цената. Ако плащаш кеш трябва да смъкнеш и си купи гаранция примерно. Може би не може, но хората когато видят много пари стават много благосклонни и приказливи. Пробвай.
I am not suffering from panic attacks, I enjoy them.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)