The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Покупка на VOLVO S80 2.9

#1
Здравейте! Надявам се да ми помогнете със съвет за покупка на тази кола. Нов съм във форума и се надявам скоро да стана активен член , може би в началото само ще питам но после и ще споделям моите мнения.
Попаднах на една съмнително евтина такава кола и тъй като нямам много време за размисъл се надявам вие да ми помогнете със съвети евентуално какво да гледам по колата , какви разходи да очаквам за обслужване и гориво , скорости и т.н. ще бъда благодарен за всяка информация. Колата е 2000г. с 2.9 200HP двигател , автоматик с доста екстри и като цяло освен че стъклата се вдигат с помощ с ръка , защото се изкривявали нямало друг проблем.
От провинцията съм и ще пътувам евентуално 500км да я видя , не знам като цяло добра кола ли е има ли сериозни проблеми по принцип. Четох тук за потенциални проблеми със скоростната кутия. Продавача не можа да ми каже колко скорости е автоматика но ми обясни нещо от типа че била от по-добрите кутии които са обслужваеми и имат външен филтър. Това е което знам за сега , ще бъда благодарен за всяка информация , а и се надявам скоро да имам повод да черпя! Smile))
Reply

#2
Пусни обявата да видим колко съмнително евтина е, всяка кола втора ръка има потенциални проблеми с автомата, ако е поддържана добре колата не би трябвало да имаш някакви проблеми, за най-сигурно заведи я в МП да я погледнат, прегледа е 99лв и около 1.5 часа заедно с диагностиката, хем ще разбереш реалното състояние на автомобила, хем ще може да свалиш някой друг лев от цената, кола преминала през Мотопфое през преглед не излиза без дебела сметка за ремонти оттам Big Grin
Reply

#3
matanasov Wrote:Пусни обявата да видим колко съмнително евтина е, всяка кола втора ръка има потенциални проблеми с автомата, ако е поддържана добре колата не би трябвало да имаш някакви проблеми, за най-сигурно заведи я в МП да я погледнат, прегледа е 99лв и около 1.5 часа заедно с диагностиката, хем ще разбереш реалното състояние на автомобила, хем ще може да свалиш някой друг лев от цената, кола преминала през Мотопфое през преглед не излиза без дебела сметка за ремонти оттам Big Grin

Ухааа. Ами неминуемо ще мина през МП. Това е колата <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11361603272237435&slink=7506kl">http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=7506kl</a><!-- m -->
Благодаря за съвета!
Reply

#4
Една колежка кара 2.9 чист бензин XC 90 и се оплакваше, че станала нещо като съдружник на OMV с тоя разход ...
The Easy Driver
MOSKVICH 426 combi - 1968 - ex
SEAT TOLEDO/1.6 m.i - 1993 - ex
VOLVO S40/1.8 i - 1996 - ex
VOLVO V70 D5 - 2003 - ex
VOLVO S80 V8 - 2006 - now
Reply

#5
Цветелин Стефанов Wrote:
matanasov Wrote:Пусни обявата да видим колко съмнително евтина е, всяка кола втора ръка има потенциални проблеми с автомата, ако е поддържана добре колата не би трябвало да имаш някакви проблеми, за най-сигурно заведи я в МП да я погледнат, прегледа е 99лв и около 1.5 часа заедно с диагностиката, хем ще разбереш реалното състояние на автомобила, хем ще може да свалиш някой друг лев от цената, кола преминала през Мотопфое през преглед не излиза без дебела сметка за ремонти оттам Big Grin

Ухааа. Ами неминуемо ще мина през МП. Това е колата <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11361603272237435&slink=7506kl">http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=7506kl</a><!-- m -->
Благодаря за съвета!

На снимките изглежда добре и салона, не знам този двигател дали се понася добре с метан, относно разхода сигурно на метан не е плашещ.
Reply

#6
Някой може ли да каже нещо относно обслужването? В смисъл мотора как е ремък или верига , частите как са носачи , водна помпа , амортисьори и т.н. Звънях на собственика и той не е сигурен но май скоростната кутия е 4-степенна , тя проблемна ли е? Четох една тема тук за един който заради кутията се отказал да прави колата и направо за части е продал колата! Разхода на гориво мисля и аз , че на метан ще е приемлив още повече , че аз живея в провинцията и 80-90% от карането ми е извънградско. Притеснявам се повече за поддръжката на самия автомобил , че съм се наплашил нещо преди време имах едно БМВ 725ТДС и направо ми бяха побелели косите! Smile
Reply

#7
За прозорците, прецакват се едни пластмасови плъзгачи които се сменят и не е проблем това. Метанът като цяло преебава двигателя, задното окачване и т.н..
VOLVO V40 2.0/96г. ГИ LOVATO
MITSUBISHI COLT V 1.3/99г.
Когато съдбата ти обърне гръб, не се отчайвай - изчакай я да се наведе!
Reply

#8
Питай къде е слаган метана тук или навън, че ако е навън може да е покарана доста повече от това което пише.
ex XC90
Reply

#9
Ами метана той си го е слагал и според собственика е дал над 3500лв. за него защото искал най-доброто! Абе добре ми звучи всичко най-се притеснявам от скоростната , темонт 2500-3000лв. но четох че може да се сложи и ръчна такава на добра цена. Остава да видя частите за обслужване и разхода на гориво! Smile)
Reply

#10
Цветелин Стефанов Wrote:Ами метана той си го е слагал и според собственика е дал над 3500лв. за него защото искал най-доброто! Абе добре ми звучи всичко най-се притеснявам от скоростната , темонт 2500-3000лв. но четох че може да се сложи и ръчна такава на добра цена. Остава да видя частите за обслужване и разхода на гориво! Smile)

Карай си автомата, дори да се наложи да го правиш не е мъка голяма, продават и блок,и трансформатор и цели рециклирани кутии
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)