The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
S80 - Какъв е този автоматик II серия на филма

#21
gustav Wrote:Ей вие ме изкарахте някакъв особняк, който се заяжда с българското автомонтьорство. Не смятате ли, че е съвсем нормално за такъв скъп агрегат, без който колата не може да върви и отива на боклука човек да се подсигури. Иначе аз веднага ще ви кажа един сервиз, в който не съм ходил, но по случайност съм го виждал - Gemini. За толкова години сигурно са се появили и други сервизи. Сега какво излиза, че маслото в автоматика всеки си го сменя сам на улицата, защото от VOLVO са казали че не се сменя?
Колега, просто регистрираме мненията си по твоята нужда - препоръка на сервиз, който може да ти даде освен качествения ремонт, така и нужната гаранция.
Аз искам абсолютно същото, когато си обслужвам или ремонтирам колите, мотора, компютъра, телефона, косачката, пералнята...
И ще продължа да изисквам този вид отговорност на сервиза, който ми предлага услугата, заради която освен че си плащам, а и си нося последствията от неговата дейност...
Та, точно затова ти препоръчах Мото-Пфое. Никакви квалификации не съм си позволявал да ти правя.
За Джемини също съм чувал добри мнения, но до там. Никога не съм ги ползвал.
А за появилите се сервизи през изминалите години - сигурен съм че ги има. И то не малко. Точно затова им отправих покана за тяхната покана по конкретния (твой) случай.
Да видим колко от тях ще успеят да ти предложат "отговорност".

Поздрави,
Янков
(ex) 2013 - 2017/ Volvo XC70, D5, 2007
(ex) 2016 - 2018/ Audi A4 1.8T Quattro, 1999
2011 - present/ Volvo S80, 2.0T, 1999
2017 - present/ Audi A8 4.2 Quattro, 2005
2017 - present/ Mini One, 2017
2020 - present/ Volvo V70 AWD, D5, 2005
Reply

#22
Здравей колеги, здравей Gustav,
Това което го искаш надали ще го получиш в тези рамки в които заявяваш. Винаги ще трябва да направиш компромис.
Волво казавт че маслото не се сменя нали така. Напиши е-мейл до Волво да ти отговорят и изискай копие от сервизния бюлетин. Искай черно на бяло да ти покажат че маслото не се сменя. Когато стане нещо с кутията и докажеш че причината е маслото което не е сменено трябва да ти поемат всичко.
И в единия и в другия случай рискуваш. Сам трябва да си направиш менеджмънт на риска и да прецениш кое е по-малкото зло така да се каже - да караш така, или да смениш маслото и пак да караш.
Моята гледна точка (без да натрапвам мнение) е да не се пипа кутията на този етап щом няма проблем. Потърси черно на бяло сервизен бюлетин където да се казва че не се сменя маслото (owners manual е с препоръки, а не е документ на който можеш да се опреш). Аз съм почти сигурен че в този бюлетин ще има условия на които ще пише кога се сменя маслото.
Карай спокойно и поздрави.
I am not suffering from panic attacks, I enjoy them.
Reply

#23
gustav Wrote:Ей вие ме изкарахте някакъв особняк, който се заяжда с българското автомонтьорство. Не смятате ли, че е съвсем нормално за такъв скъп агрегат, без който колата не може да върви и отива на боклука човек да се подсигури. Иначе аз веднага ще ви кажа един сервиз, в който не съм ходил, но по случайност съм го виждал - Gemini. За толкова години сигурно са се появили и други сервизи. Сега какво излиза, че маслото в автоматика всеки си го сменя сам на улицата, защото от VOLVO са казали че не се сменя?
Ама ти наистина си голям особняк :lol:
По-нагоре ти написах, че ВОЛВО сменят маслото в кутията и можеш да отидеш при тях, ако искаш някаква гаранция.
В България, на друго място .... гаранция-франция :mrgreen:
Прекалено много си живял навън и си отвикнал на нормалното положение в Абсурдистан, но тук проблемът не е в теб, а в цялата скапана държава Wink
Понеже и аз съм особняк, доверявам се за скъпите агрегати и животоспасяващите системи на МП София Wink Не, че не е възможно да допуснат грешка, но поне няма да ми отговорят когато се върна "Кой си ти?" или "Това не беше така като излезе колата от нас" :lol:
Доколкото разбрахме твоята кола е с кутия на GM, а GEMINI работят с такива кутии и имат богат набор от масла. И с Айзин работят, но за японските кутии препоръчват оригиналните масла, а гледам, че много малко производители правят течности за тях Wink
Така че имаш дотук 2 избора - официален сервиз на марката или GEMINI.
Успех!
BG VOLVO Member #00409
Reply

#24
Quote:Моята гледна точка (без да натрапвам мнение) е да не се пипа кутията на този етап щом няма проблем.

Значи ето това правя аз в момента. Няма проблем, карам си. Има още 2 фактора в моя полза. Колата никога не е имала теглич и не е с турбо.

Мисълта ми е, че като пиша - от Волво ми казаха маслото да не се сменя (което си е истината) всички скачат - не! не е вярно! ей сега ще ти се счупи кутията! :mrgreen:

А когато питам къде да си го сменя - ааааа не знаем.... :?:

Та следващия ми въпрос е някой правил ли е смяната в Мото-Пфое или в Gemini и има ли преки впечатления. Останалото - аз мога още оттук да си уредя час и дори малко да си донеса. А и аз ли съм единственият в този форум с автоматик на GM?
Колата на бъдещето е с 2 багажника и без двигател!
Reply

#25
Quote:А и аз ли съм единственият в този форум с автоматик на GM?
Аз казвам че най-вероятно да.
I am not suffering from panic attacks, I enjoy them.
Reply

#26
gustav Wrote:...
Та следващия ми въпрос е някой правил ли е смяната в Мото-Пфое или в Gemini и има ли преки впечатления.
...
Аз съм правил в МП-София (Люлин) цялостна смяна на масло, та даже и с промивка. Правих я не защото имам проблем, а защото така реших, въпреки изчетените сто хиляди различни мнения насам-натам по форумите (както в БГ, така и навън). Преките ми впечатления за повече от година (около 25к км) са положителни. Няма кой знае каква разлика от преди смяната. Само като е студена включва по-плавно...и при кик-даун вече много плавно връща. Аз всъщност и не очаквам с една смяна на масло да почне да лети колата.
Та, това е моето впечатление, но за Айзин кутия, не за GM. Не знам дали и колко ти върши работа това мнение за тази кутия, но определено МП не са ми счупили колата ;-)
Решавай и действай.

Поздрави.
(ex) 2013 - 2017/ Volvo XC70, D5, 2007
(ex) 2016 - 2018/ Audi A4 1.8T Quattro, 1999
2011 - present/ Volvo S80, 2.0T, 1999
2017 - present/ Audi A8 4.2 Quattro, 2005
2017 - present/ Mini One, 2017
2020 - present/ Volvo V70 AWD, D5, 2005
Reply

#27
Да това мнение вече ми върши работа. Кажи ми честно веднага ли се съгласиха да ти направят смяната или си действал с връзки. Остава до кажеш и колко ти струваше и за колко време се справиха. Имаше ли части за смяна? Защото моята кутия има нужда от нов филтър и уплътнение, които сигурно ще дойдат с кораб от Китай за 2 месеца.

Иначе Gemini като им гледам сайта, те Volvo изобщо не го броят за кола.
Колата на бъдещето е с 2 багажника и без двигател!
Reply

#28
gustav Wrote:Иначе Gemini като им гледам сайта, те Volvo изобщо не го броят за кола.
преди може би 2 години, карах там едно Volvo за диагностика на кутията, че имаше странен звук при превключване( говоря за Айсин 6 степенен), и тогава каза че GM ги правят но Айсин-а не) като това е инфо от преди 2 години. даже тогава на плаца ми показваше една С80 ка - която била готова за издаване с GM.
Volvo S60 D5 163hp D5244T - automatic
[Image: ab192146.gif]
юзербары для форумов
Reply

#29
gustav Wrote:Да това мнение вече ми върши работа. Кажи ми честно веднага ли се съгласиха да ти направят смяната или си действал с връзки. Остава до кажеш и колко ти струваше и за колко време се справиха. Имаше ли части за смяна? Защото моята кутия има нужда от нов филтър и уплътнение, които сигурно ще дойдат с кораб от Китай за 2 месеца.

Иначе Gemini като им гледам сайта, те Volvo изобщо не го броят за кола.
Отидох в МП и директно им казах че искам пълна смяна на маслото на кутията. Те казаха че няма проблем и веднага ми отправиха оферта, но аз не веднага я приех...а след около 2 седмици. 2 седмици ресърчвах насам-натам...какво ли не изчетох...какви ли не оферти получих...
На края приех офертата на МП (и то не беше тя най-скъпата) само и единствено заради гаранцията, която ми дадоха.
Иначе връзки там нямам. Платих си като редови клиент.
За цената - мисля че около 500 лева беше труда + маслото. Нищо друго не са правили или сменявали по кутията ми, казаха че е "пушка" и да си я карам със здраве. След 60 000 км да заповядам пак за смяна.
Времето - 3 часа. В 9:00 я оставих, в 12 ми се обадиха, че е готова...в 12 и 30 вече си я карах към вкъщи.
Ако искаш им звънни един телефон, или им прати един и-мейл. Най-много да ти отправят оферта ;-)

А за Gemini - и от тях имах оферта, спомням си че беше 609 лева и даваха 6 месеца гаранция. Което за мен беше неприемливо и директно я отказах.

Поздрави.
(ex) 2013 - 2017/ Volvo XC70, D5, 2007
(ex) 2016 - 2018/ Audi A4 1.8T Quattro, 1999
2011 - present/ Volvo S80, 2.0T, 1999
2017 - present/ Audi A8 4.2 Quattro, 2005
2017 - present/ Mini One, 2017
2020 - present/ Volvo V70 AWD, D5, 2005
Reply

#30
Във формАта, в който го предлага колегата gustav, това няма как да се случи в БГ.
Защото:
1. Гаранция се дава за нови части. Примерно 1 г. тук.
2. Гаранция за вида на маслото - по стандарт на производителя и съответно на доставчика.
3. Гаранция за вложените части - пак 1 г.
4. Гаранция се дава за качество на работа. Кутията след интервенцията за смяната на масло и филтър, и гарнитура, и О-пръстени, няма да протече примерно - пак 1 г.


Но след смяна на консумативи на автоматична скоростна кутия, която е на 14 години, над 200 000 км. и задвижвана от голям мотор, някой да си сложи главата в торбата и да даде гаранция 60 000 км до следващата смяна.
Това няма как да стане.

И затова в Германия навсякъде му отказват на колегата, защото няма проблем с кутията и защото НЕ е по предписание на производителя.

Затова мнението ми е, че на 14-годишна автоматична кутия след смяна на масло, едва ли ще се намери някой да даде гаранция за живота й още 60 000 км.
Всеки нов консуматив спомага за удължаване живота на агрегата, но НЕ гарантира следващ пробег!

И затова няма как МП да дадат писмена гаранция, че кутията ще издържи до следващата смяна на масло.

Пример с МП:
Закупена нова част от тях дефектира при монтаж.
После гаранцията (подмяната) на частта беше много трудно осъществена.
В личен разговор приемичът ми обясни, че МП имат собствени правила и са държава в държавата.
И международна гаранция по Евростандартите за продадени нови части от тях, те не носят!
Освен ако не са монтирани при тях.
Политика на фирмата.
:evil:
Иди и се разправяй!
Колегата Tisho добре помни случая.
Учредител на Волво клуб България.
Притежател на  клубна карта № 0014.

VOLVO 460  1.7  '91
За помощ: 089 66 42 887
[Image: 362784.gif]

Няма по-голяма сила от усмивката и добрата дума!
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)