The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Проблеми с ниските обороти на 460

#21
Нека да изкажа и аз своето мнение.
1. Наистина ламбда сондата не влияе на оборотите.Има влияние но то е косвено,чрез времевият интервал на инжекторите.Тоест ако е не дава правилен сигнал към ЕКУ то,то ще мръдне времевият интервал с +25% до -25%.И това ще се отрази само във разхода на гориво,но не и в играенето на оборотите.Всичко това,след като колата постигне температурен режим на мотора.Преди това ламбдата не играе.
2.Както някои голеги споменаха,се насочете към почистване на инжекторите,защото ако някой от тях "пикае"(заклинил) дави съответният цилиндър.
3.Почистване на температурните датцици на Дроселовата клапа и този на мотора.
4.Почистване на самата дроселова клапа.
5.Проверка на дебита на бензиновата помпа.Ако е променлив и не достатъчен,също има тези симптоми на играене на оборотите.
Нека говорят,а ние ще правим каквото трябва и каквото е редно.
Шампион за сезон 2011-2012 с Volvo S60 D5- Шампионат по издръжливост на пилоти и автомибили
Шампион към БФАС 2014 с Volvo 480 ES - Шампионат по издръжливост на пилоти и автомобили
Reply

#22
Kangalov Wrote:Нека да изкажа и аз своето мнение.
1. Наистина ламбда сондата не влияе на оборотите.Има влияние но то е косвено,чрез времевият интервал на инжекторите.Тоест ако е не дава правилен сигнал към ЕКУ то,то ще мръдне времевият интервал с +25% до -25%.И това ще се отрази само във разхода на гориво,но не и в играенето на оборотите.Всичко това,след като колата постигне температурен режим на мотора.Преди това ламбдата не играе.
2.Както някои голеги споменаха,се насочете към почистване на инжекторите,защото ако някой от тях "пикае"(заклинил) дави съответният цилиндър.
3.Почистване на температурните датцици на Дроселовата клапа и този на мотора.
4.Почистване на самата дроселова клапа.
5.Проверка на дебита на бензиновата помпа.Ако е променлив и не достатъчен,също има тези симптоми на играене на оборотите.


А представи си варианта ламбдата е на финала на живота си и подава постоянна информация че горивото е малко
демек имаш постоянно бедна горивна смес.Мога да ти кажа от личен опит кола нормално горяща около 6 литра извънградско
моменталистически започва да гори 10 и неще и неще да върви постоянно се дави.От една никаква ламбда дето няма отношение
нито към обороти нито към разход на гориво.Не си мислете че ей така без нищо ще напиша толкова редове без да съм сигурен.
460 1.8 моно 1994 година с газ и на всичкото отгоре и върви
850 2.5 бензин газ
Reply

#23
Отново ще апелирам да се предоставят факти при възникналите спорове (цитати от ръководства, снимки, извадки от интернет, или подобни материали...доказващи правотата на страните).
И да се избягват всякакви личностни нападки, защото това е в противоречие както с конституционните права на всеки един човек, така и с правилата на този форум!

Поздрави колеги!
И се надявам да завършите спора успешно!

Янков
(ex) 2013 - 2017/ Volvo XC70, D5, 2007
(ex) 2016 - 2018/ Audi A4 1.8T Quattro, 1999
2011 - present/ Volvo S80, 2.0T, 1999
2017 - present/ Audi A8 4.2 Quattro, 2005
2017 - present/ Mini One, 2017
2020 - present/ Volvo V70 AWD, D5, 2005
Reply

#24
Е не си водя бележки и снимки но познавам поне 2-ма в този форум
които могат да се изкажат компетентно и да се приключи въпроса.
Но тук излиза друг въпрос защо до сега не са се намесили дали защото ще
трябва да накърнят нечии сомачуствия или приятели.
Или ще трябва от нулата да обяснява кое къде как и защо става за да бъде разбран от някои хора.
За мен ще е достатъчно само едно изречение защото знам отговора.
Но държа на наказанията и извинението на видно място.
460 1.8 моно 1994 година с газ и на всичкото отгоре и върви
850 2.5 бензин газ
Reply

#25
Както съм посочил в точка 1 от моят пост.Сондата влияе на разхода на гориво.Сега ще продължа с цитат от техническа литература:

Ламбда сондата /датчик за кислород/ е разположена в изпускателния колектор. Тя измерва количеството "неизгорен" кислород в изпусканите отработени газове и сигнализира на компютъра на лекия автомобил дали сместа е твърде силна или слаба. Компютърът на свой ред взависимост от това изпраща сигнал на карбуратора на лекия автомобил или инжекцията да коригира гориво-въздушната смес.
За пълното изгаряне на 1 кг. бензин е необходим 14,7 кг. въздух.
Такъв състав на гориво-въздушната смес се нарича стехиометрически.
Той обезпечава най-малко съдържание на токсични вещества в изгорелите газове и съответно ефективното им доизгаряне в катализатора.
За оценка състава на гориво-въздушната смес се използва коеф. за излишък на въздух - отношението на количеството въздух, постъпващо в цилиндрите към количеството въздух, теоретически необходимо за пълното изгаряне на бензина. В световната практика този коефициент се нарича ЛАМБДА.
При стехиометричната смес ламбда=1, ако ламбда<1 /недостиг на въздух/, сместа се нарича богата, при ламбда>1 /излишък на въздух/, сместа се нарича бедна.
Най-голяма икономичност при пълно отваряне на дроселовата клапа на бензиновия двигател се постига при ламбда=1,1-1,3. Максимална мощност се постига, когато ламбда=0,85-0,9.
В световната практика датчика може да бъде наричан различно, кислороден датчик, регулатор ламбда, ламбда сонда, датчик за концентрация на кислорода в отработените газове.
Кога ламбда сондата не работи добре?

когато се отделят големи въглеводородни емисии, тоест не може да се извършат необходимите измервания на отделяните газове;
сигналната предупредителна лампа на двигателя свети или лампата за сервизно обслужване се е включила;
когато консумацията на гориво се е покачила, дефектирала ламбда сонда може да доведе до повишаване на консумацията на гориво с 30 %;
при шофиране се наблюдават проблеми, като например напрежение в работата на двигателя;
компютърът на колата извежда грешка в подаваната запалителна смес;
когато ламбда сондата не работи изцяло, катализаторът на автомобила може да се нагрее прекалено много и да престане да функционира;

Дефектирането на ламбда сондата обикновено довежда до значителни обслужващи разходи:

Повишена температура около катализатора;
Характерна детонация около катализатора след гасене на двигателя
Води до увеличена с до 30 % консумация на гориво;
променя и влошава състава на отделяните вредни газове;"



За допълнително онагледяване,прикачам и файл

.pdf   Geheimnis_Lambda_Bulg.pdf (Size: 1.67 MB / Downloads: 91)


Attached Files
.pdf   Geheimnis_Lambda_Bulg.pdf (Size: 1.67 MB / Downloads: 91)
Нека говорят,а ние ще правим каквото трябва и каквото е редно.
Шампион за сезон 2011-2012 с Volvo S60 D5- Шампионат по издръжливост на пилоти и автомибили
Шампион към БФАС 2014 с Volvo 480 ES - Шампионат по издръжливост на пилоти и автомобили
Reply

#26
С оглед на последната информация любезно предоставена ни от Кангалов.
Моля :
1.Лицата заяли се с мен да бъдат наказани според устава на ВКБ.
2.Не би било и лошо едно извиненийце ей така за цвят за да мога следващият път да им го завра във физиономиите.

Предварително благодаря. Big Grin Big Grin Big Grin
460 1.8 моно 1994 година с газ и на всичкото отгоре и върви
850 2.5 бензин газ
Reply

#27
Публикуваното от мен,потвърждава,че сондата не влияе на оборотите,а само на разхода на гориво.
И престанете да се джавкате.Човекът пуснал темата търси помощ,а не сиир.
Нека говорят,а ние ще правим каквото трябва и каквото е редно.
Шампион за сезон 2011-2012 с Volvo S60 D5- Шампионат по издръжливост на пилоти и автомибили
Шампион към БФАС 2014 с Volvo 480 ES - Шампионат по издръжливост на пилоти и автомобили
Reply

#28
Г-н Кангалов моля ви преди да пишете каквото и да е прочетете поне за какво става на въпрос.
Господа модератори очаквам вашата реакция.
И много държа на извинението.Чакам Big Grin Big Grin Big Grin
Когато трябваше да ме оплювате и заплашвате с БАН-ове много бяхте бързи а сега нищо няма реакция.
Защо ли? Eдин път ви хванах на тясно няма да спра да ви го натяквам тъй като едва ли ще се повтори.
460 1.8 моно 1994 година с газ и на всичкото отгоре и върви
850 2.5 бензин газ
Reply

#29
Аз няма да казвам нищо ,четох и гледах ..търпях и не исках ,но не можах да се примиря.Мога само по един начин да помогна на Ники .И той е,да го срещна с настоящата ми съпруга -а тя за жалост е ПСИХОЛОГ ...мога да уредя два дена време -48 астрономически часа -БЕЗПЛАТНО! -иначе на час по 30 лв
.-изтрийте темата ,моля ви !
ламбда сондата не определя оборотите !
ако колата е пълна инженкция -проблема е от дюзите ,както каза и Кангала ,и ,както имаше предположение от друг колега .
Тоя Ники ,,,още малко и ще ме убеди ,че колата ми е бяла ! баси наглия .
Reply

#30
andro440 Wrote:Аз няма да казвам нищо ,четох и гледах ..търпях и не исках ,но не можах да се примиря.Мога само по един начин да помогна на Ники .И той е,да го срещна с настоящата ми съпруга -а тя за жалост е ПСИХОЛОГ ...мога да уредя два дена време -48 астрономически часа -БЕЗПЛАТНО! -иначе на час по 30 лв
.-изтрийте темата ,моля ви !
ламбда сондата не определя оборотите !
ако колата е пълна инженкция -проблема е от дюзите ,както каза и Кангала ,и ,както имаше предположение от друг колега .
Тоя Ники ,,,още малко и ще ме убеди ,че колата ми е бяла ! баси наглия .


Това че не ти се е случвало не означава че е невъзможно.
Може и да съм наглец но съм прав наглец.
Между другото в света има теоретици и практици.
Теоретиците седят зад чертожните дъски и питат практиците дали ако и т.н.
Заради това ти писах че и да изчетеш 1 тон литература пак няма гаранция че ще поумнееш.
460 1.8 моно 1994 година с газ и на всичкото отгоре и върви
850 2.5 бензин газ
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)