The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Изолиране на ЕГР S40 2.0d 2004

#11
stifunkata Wrote:Днес светнах Smile SISTEMA MOTORE RICH. ASSISTENZA. Два три пъти гасих за да се нулира грешката, но после пак се появяваше. Издърпах буксата на егр-а, понеже след затапването го бях оставил включен с оглед на това да си отваря и затваря когато компа му каже. Та издърпах я покарах 50-60км и надписа не се появи повече Smile Не усещам да е станала по шумна, има малко разтрисане при гасене на мотора, но по принцип си гасне много грозно все едно ....не мога и аз да го опиша Smile
Ти почисти ли го, както Тишо посъветва?
Може да е светнала от неговото бокиране, макар това вече да не се отразява на работата на мотора Wink
BG VOLVO Member #00409
Reply

#12
Dodo 155 Wrote:
stifunkata Wrote:Днес светнах Smile SISTEMA MOTORE RICH. ASSISTENZA. Два три пъти гасих за да се нулира грешката, но после пак се появяваше. Издърпах буксата на егр-а, понеже след затапването го бях оставил включен с оглед на това да си отваря и затваря когато компа му каже. Та издърпах я покарах 50-60км и надписа не се появи повече Smile Не усещам да е станала по шумна, има малко разтрисане при гасене на мотора, но по принцип си гасне много грозно все едно ....не мога и аз да го опиша Smile
Ти почисти ли го, както Тишо посъветва?
Може да е светнала от неговото бокиране, макар това вече да не се отразява на работата на мотора Wink

Егр-а не съм го чистил ако питаш за него, просто няма сваляне :? Но той сработва не е запекъл. А всмукателните колектори с мизерията вътре и там не съм чистил още. Мисля да отида някъде да ми го свалят понеже нямам нужния инструментариум, а и като огледах колко неща трябва да се демонтират докато го сваля Confusedhock: мааайко мила Smile май не смея да започна. Но 100% ще се чисти, как смяташ дали в някой сервиз ще се навият да направят тази работа ?
Reply

#13
ЕГР-а няма нищо общо с СО2 емисиите. Служи за намаляване на азотните окиси. Те са около 10 пъти по-токсични от СО. В България не се контролира и доста хора го изолират. Плюсовете - при частичните режими намалява разхода и повишава мощноста (ако използва обратната връзка от дебитомера за пресния въздух). Би трябвало малко да намали турбо-лага. Пълнителната уредба остава чиста. По мои наблюдения някои дизели загряват още по-бавно зимата с неработещ ЕГР. Минусите - повишена токсичност на отработените газове.
Reply

#14
stifunkata Wrote:Егр-а не съм го чистил ако питаш за него, просто няма сваляне :? Но той сработва не е запекъл. А всмукателните колектори с мизерията вътре и там не съм чистил още. Мисля да отида някъде да ми го свалят понеже нямам нужния инструментариум, а и като огледах колко неща трябва да се демонтират докато го сваля Confusedhock: мааайко мила Smile май не смея да започна. Но 100% ще се чисти, как смяташ дали в някой сервиз ще се навият да направят тази работа ?
Защо да не ти почистят системата? Нали ще си заплатиш за услугата Wink Само не разчитай на МП, защото те не се занимават с подобни процедури, търси друг вариант.
Има малка вероятност сондата (ако имаш такава) да хваща повишеното съдържание на окиси и затова да е светнала ... но странно, че при изключване на буксата се е оправила :roll:
BG VOLVO Member #00409
Reply

#15
Колата загрява осезаемо по бавно, както беше написал колегата по горе Wink
Reply

#16
stifunkata Wrote:Колата загрява осезаемо по бавно, както беше написал колегата по горе Wink

За зимата това няма да е добре ...
Reply

#17
pachopacho Wrote:
stifunkata Wrote:Колата загрява осезаемо по бавно, както беше написал колегата по горе Wink

За зимата това няма да е добре ...
мдааа хич даже :?
Reply

#18
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.diesel-club.com/forum/viewtopic.php?f=16&t=14">http://www.diesel-club.com/forum/viewto ... ?f=16&t=14</a><!-- m --> Тук е казано всичко Smile
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)